ביטוח אקדח: כיצד לבטח כלי נשק במסגרת ביטוח הדירה

ביטוח אקדח
האירועים האחרונים בישראל העצימו את הצורך בנשיאת אקדח של אזרחים וכתוצאה מכך גם בביטוח אקדח וביטוח כלי נשק כחלק מביטחון המשפטי והסיכונים בתחום הרכוש. עם התפשטות סיכוני אבטחה, השקפת ביטוח נכונה היא חיונית. במאמר זה, נסקור את הסיכונים בנשיאת נשק ונתאר אפשרויות להגנה מיטבית ולכיסוי ביטוח כלי נשק.
שתפו את העמוד:
תוכן עניינים - לחצו על רשימת נושאי המאמר לגישה מהירה

הצורך המתגבר בנישאת נשק אישי ב2024

מדינת ישראל תמיד התמודדה עם שלל אירועים ביטחוניים. ב-7.10.23 התרחש האירוע הביטחוני הגדול ביותר בתולדות המדינה שבעקבותיו עלה הצורך ההולך וגובר ברישיונות לכלי נשק עבור אנשים פרטיים. החזקת כלי נשק מביאה עמה סיכונים רבים. במאמר הבא נסביר על הצורך בביטוח כלי נשק עבור כל מחזיק כלי נשק בעל רישיון.

אירועי אוקטובר 2023 הביאו מבול של רישיונות לכלי נשק

הטבח שהתרחש ב-7.10.23 במסיבת הנובה וביישובי הדרום, הראה כי חלק מהאנשים שהיה בידם נשק, הצליחו להינצל.

כתוצאה מכך, השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, יזם הקלות בקבלת רישיונות לנשק עבור אנשים פרטיים, דבר שהביא למבול של בקשות להוצאת רישיונות על ידי אנשים שהפעם האחרונה שבה הם החזיקו נשק הייתה בזמן מילואים או בתקופת הצבא.

אין ספק שמדובר בצעד חשוב שיאפשר לאנשים רבים להגן על עצמם בעת הצורך, אך הוא מגיע גם עם המון סיכונים לא פשוטים שיש לקחת בחשבון.

זקוקים לסיוע בביטוח?
אנו בסוכנות הביטוח אנגלמן מתמחים במגוון תחומי ביטוח שונים. אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונשמח לסייע לכם למצוא פתרונות ביטוח עבורכם על ידי נציג מקצועי.

הסכנות באחזקת אקדח

הסכנה הגדולה ביותר באחזקת אקדח היא פליטת כדור וכתוצאה מכך פגיעה בצד ג', בין אם מדובר בפגיעה בבן אנוש שהיא חמורה מאוד ויש לה השלכות מרחיקות לכת או פגיעה ברכוש.

אלו סיכונים שידועים עבור אנשי כוחות הביטחון שמחזיקים באקדח ומיומנים, אז קל וחומר, כאשר מדובר באזרחים שלא החזיקו כלי נשק פרטי וכעת מוציאים רישיון.

פליטת כדור אל מול אדם אחר עשויה לגרום לפציעות קשות ואף למוות וכשזה מתרחש, האדם בעל הרישיון לאותו כלי נשק עשוי להיתבע על ידי הנפגע או משפחתו. כמו כן, פליטה של כדור עשויה גם לפגוע ברכוש ולגרום לנזקים קשים שהעלות לתקן אותם מביאה לנזק כלכלי קשה.

מעבר לכך, הימצאות של כלי נשק בבית עשויה להביא גם היא לסיכונים הקשורים באחסון הנשק ושמירה עליו והוא עלול שלא בכוונה, להגיע לידיים הלא נכונות.

מה מכסה ביטוח אקדח?

ביטוח כלי יריהביטוח אקדח בדירה מגן על המבוטחים מבחינה כספית בעת תביעה כנגד אותם מקרים שבהם השתמשו בכלי הנשק ופגעו בצד ג'.

זהו ביטוח שמטרתו לתת הגנה ביטוחית מפני הסיכונים השונים, בין אם מדובר בפליטת כדור ופגיעה כתוצאה מכך בגוף או רכוש של צד ג', נזק כתוצאה משריפה של הבית או נזקי טבע ובנוסף גם גניבה של כל היריה.

כיום ניתן לרכוש ביטוח צד ג' לבעלי רישיון אקדח כחלק מביטוח דירה וביטוח עסק הכוללים כיסוי צד ג', אך מדובר בכיסוי ייחודי שלא ניתן באופן אוטומטי כמו כיסויי תכולת דירה ויש לעמוד במספר תנאים ומספר סייגים.

כמו כן, מכיוון שהוא לא מגיע באופן אוטומטי והוא לא מוצע בכל תכניות הביטוח, קיימת חשיבות גדולה להתייעצות עם סוכן ביטוח מקצועי בתחום זה.

 

תנאים ראשוניים לתוספת כיסוי כלי נשק בביטוח דירה או עסק

כיסוי ביטוח נשק אישי יינתן בהתאם להוראות הבאות:

ביטוח אקדח בכספת

  • רישיון נשק בתוקף.
  • המחזיק באקדח פועל על פי חוקי המדינה בכל הנושא של החזקת נשק.
  • מחזיק הנשק נותן לחברת הביטוח את מספר הנשק במסגרת הכיסוי.
  • הנשק יאוחסן בכספת בעת שלא נישא על ידי המבוטח.
כאשר מדובר בביטוח אקדח בביטוח הדירה, לעיתים יש דרישה להתקנת כספת או תיבת איחסון מוגנת לאחסון הנשק במקום בטוח בדירה. זה משתנה כמובן בהתאם לתנאי הביטוח של החברה ולתקנות המדינה. ככל שישנם תקנות או דרישות משפטיות המתייחסות לאחסון נשק, ייתכן והביטוח ידרוש התקנת כספת או איחסון מוגן כחלק מהתנאים לקבלת הכיסוי. מומלץ לבדוק את התנאים של הביטוח ולהתייעץ עם סוכן ביטוח או מומחה מוסמך לקבלת מידע מדויק ופרטים נוספים על הדרישות הדורשות לביטוח הדירה עם כיסוי לנשק.
 

סייגים לביטוח צד ג' בביטוח דירה

אחריות צד ג' במסגרת הכיסויים השונים בביטוח הדירה המעניק אחריות חוקית וכיסוי לבעלי אקדח אישי שאינו נמצא בשימוש של כוחות הביטחון, בעת פליטת כדור בשגגה, מגיע עם מספר סייגים שיש להכיר ולקחת בחשבון:

מה לא מכוסה?

  • ישנה חבות כלפי עובדי המבוטח כאשר מדובר בביטוח עסק
  • הכיסוי לא יופעל כאשר מדובר במקרה מכוון
  • כאשר המקרה בוצע בניגוד להוראות החוק או למטרות שאינן חוקיות
  • המקרה קרה כחלק מהעיסוק או המקצוע של המבוטח (לדוגמה מאבטח)
  • המקרה התרחש למטרת אבטחה בפעילות מבצעית
  • המקרה התרחש תחת השפעת סמים, אלכוהול או כל השפעה אחרת שמשפיעה על שיקול הדעת

לסיכום, אם יש ברשותכם כיום כלי נשק ורישיון בתוקף, חשוב שתפנו לסוכן ביטוח בתחום של ביטוח דירה שיבדוק את זכאותכם לתוספת אחריות צד ג' הכולל ביטוח כלי נשק. אנו בסוכנות הביטוח אנגלמן מציעים לכם שירות מקצועי עם מיטב סוכני הביטוח בתחום. פנו אלינו עוד היום וקבלו את כל המידע שאתם צריכים כדי להוסיף את הכיסוי החשוב לביטוח הדירה שלכם.

עשו לנו לייק:
שתפו את העמוד:

הרשמו לעדכוני הסוכנות!

הרשמו לחדשות הסוכנות ותשארו מעודכנים בכל מידע מקצועי חדש שיוצא.

דילוג לתוכן