איסור על סוכני נסיעות למכור ביטוח

איסור על סוכני נסיעות למכור ביטוח
החל בתאריך 01.05.2019 נאסר על סוכני הנסיעות לשווק ביטוח נסיעות לחו"ל
שתפו את העמוד:

לאחרונה חלה רעידת אדמה של ממש בתחום ביטוחי הנסיעות בכל הנוגע למי רשאי לשווקו. ענף ביטוח הנסיעות מגלגל עשרות מיליוני שקלים בשנה ונמכר על ידי שחקנים שונים בשוק. החל ב- 01.05.2019 חל איסור על סוכני נסיעות למכור ביטוח. מדוע ואיך זה ישפיע על ביטוח החופשה הבאה שלכם?

לחצו כאן לגישה מהירה:

המאבק של סוכני הנסיעות בנושא ביטוח הנסיעות

לאחר תקופה ממושכת של מאבק משפטי העבר בכנסת ואף בבג"ץ חלה רפורמה על ידי הממונה על שוק ההון והביטוח ד"ר משה ברקת אשר סיכמה ויכוח ארוך שנים בין סוכני הביטוח ומשרדי הנסיעות. 

הבשורה היא: לקוח המעוניין בהפעלת ביטוח נסיעות לצורך נסיעתו הקרובה לחו"ל אמור לקבל ייעוץ וליווי מקצועי מסוכן ביטוח מומחה אשר עוסק בכך ביום יום ומכיר את הנושא על כל רבדיו. וללא התערבות של סוכני הנסיעות בענף.

מה גרם לאיסור על סוכני נסיעות למכור ביטוח נסיעות לחו"ל?

לאורך שנים רבות נהגו סוכני הנסיעות למכור ללקוחותיהם ביטוחי נסיעות ליעדים השונים כחלק מהליך ההכנה והתכנון של טיסה לחו"ל שכלל את הזמנת כרטיסי הטיסה, הזמנת חדרים בבתי המלון וביטוח הנסיעות.

הממונה על הביטוח במשרד האוצר ביקש לתקן עוול זה לאור העובדה שסוכני הנסיעות אינם מתמקצעים בתחום זה ולכן הפעלת הביטוח נעשית באופן אוטומטי ללא בדיקת הנקודות האקוטיות והספציפיות לכל לקוח בהתאם למצבו הבריאותי, מטרת הנסיעה ולנקודה על הגלובוס שאליה הוא אמור לטוס..

פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל נתפסת לעיתים כמוצר ביטוחי "פשוט" אשר אין צורך להתמחות ולהכירו ברמה מקצועית גדולה אך זוהי טעות קשה שעלולה במקרים מסוימים לגרום לאי כיסוי ולדחיית תביעה על ידי חברת ביטוח ולחשוף את ציבור המבוטחים להפסדים כלכליים עצומים.

מיומנותם של סוכני הביטוח בהנפקת פוליסות חו"ל

מיומנותם של סוכני הביטוח אינה מוטלת בספק. מדובר באנשי מקצוע שעברו הכשרה מקצועית מקיפה הכוללת את כל תחומי הביטוח כמו ביטוחי חיים, ביטוחי בריאות, קרנות פנסיה, ביטוחי נסיעות ועוד ולאחר מכן עברו בהצלחה את מבחני הרשות לניירות ערך, משרד האוצר, ביצעו התמחות בתחום וכד'.

בנוגע לשאלה למה צריך סוכני ביטוח ולקשר בין סוכן הביטוח ללקוחותיו – סוכן הביטוח מכיר את הצרכים האישיים של המבוטח ובמיוחד כאשר מדובר במבוטח בעל תיק רפואי בעייתי, סוכן הביטוח יהיה ער לנושא זה בהפעלת ביטוח הנסיעות יותר מכל גורם אחר בשוק. 

לכן מדובר בהליך טבעי ומתבקש של המשכיות כאשר סוכן הביטוח מייעץ ללקוח שהוא כבר מכיר. סוכן הביטוח ידאג להפעיל את ביטוח הנסיעות באופן ממוקד לכל אחת מהנסיעות שלו מעבר לים על פי אופייה.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח נסיעות לחו"ל
אנו בסוכנות ביטוח אנגלמן ובניו בעלי ניסיון רב בתחום ביטוחי נסיעות לחו"ל, אנו משווקים את רוב פוליסות המוצעות כיום בישראל. באמצעותנו תוכלו לאתר את תוכנית הביטוח המתאימה לכם ביותר וכל זאת במחיר ישיר.

ביטוח נסיעות לחו"ל חייב להימכר בצורה מקצועית

מעבר לפאן התיאורטי, סוכני הביטוח חווים בפרקטיקה היום יומית שלהם אין ספור מקרים שקרו לישראלים בחו"ל, החל באיבוד מזוודות ועד מבצעי הצלה מפסגות הרים מושלגים. 

זו הסיבה שהם רואים את כל נושא ביטוח הנסיעות בראייה רוחבית וכלל מערכתית ולא דרך העיניים הצרות של סוכן הנסיעות אשר מקים פוליסת ביטוח לחו"ל באופן אוטומטי עבור הימים שבהם הלקוח ישהה בחו"ל וכאשר חלה תביעה – המבוטח יפנה ישירות לחברת הביטוח.

סוכני הנסיעות אינם מודעים למורכבות של הפעלת הביטוח בעת תביעה כיוון שהם אינם מכירים את רבדיה השונים של הפוליסה ואת ההשלכות של דרגות התביעות השונות בהתאם לחומרת המקרה.

סוכני הביטוח לעומת זאת מכירים היטב כל סעיף מפוליסת ביטוח הנסיעות, הם אלה שיודעים לשאול כל לקוח ספציפי את השאלות הנכונות ביותר עבורו בהתאם לתיקו הרפואי, ליעד הנסיעה ולאופייה.

קיים הבדל מהותי בהרכב פוליסת ביטוח הנסיעות לחו"ל בין טיסה לחופשה בחו"ל אשר בה הלקוח מתכנן לשהות לאורך רוב ימי החופשה בבית המלון בטן גב כדי להיות במנוחה מוחלטת, מול לקוח המתכנן טיול אקסטרים הכולל טיולים אתגריים ופעולות בעלות סיכון ביערות הגשם כמו אומגה, סנפלינג, בנג'י, או טיפוס הרים בגובה רב באזורים שבהם החמצן דליל.  

כל סוכן ביטוח בוחן היטב את יעדי הנסיעה של המועמד המעוניין לרכוש ביטוח, גם מבחינת הכיסוי הביטוחי הנדרש וגם מבחינת החיתום הרפואי הכולל מידע רפואי קיים או מידע רפואי שייבדק באופן ייעודי בהתאם לפרטים הרלוונטיים.

שתפו את הפוסט:

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

דברים נוספים שיכולים לעניין אותך:
עשו לנו לייק:
שתפו את העמוד:

הרשמו לעדכוני הסוכנות!

הרשמו לחדשות הסוכנות ותשארו מעודכנים בכל מידע מקצועי חדש שיוצא.

ביטוח נסיעות בתקופת הקורונה

בעקבות מגפת הקורונה, חלק גדול מהכיסויים שהיו בעבר אינם ניתנים לרכישה באופן זמני

לאחרונה הושקה פוליסת ביטוח חדשה הכוללת כיסוים למגיפת הקורונה. הביטוח מושפע מגיל המבוטח ומדינת היעד. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לתמחור אישי.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת לביטוח נסיעות עם כיסוי קורונה השאירו פרטים:
שאלו אותנו על ביטוח נסיעות עם כיסוי קורונה לכיסוי מיטבי
דילוג לתוכן