חוק ביטוח בריאות – מה חשוב לדעת?

חוק ביטוח בריאות
חוק ביטוח בריאות ממלכתי הינו חוק המסדיר בתוכו את כל נושא השירותים הבריאותיים להם זכאים כלל אזרחי ותושבי המדינה באמצעות קופות החולים השונות (מכבי, כללית, לאומית ומאוחדת). חוק זה חוקק במהלך שנת 1994 ונכנס לתוקפו ב-1/1/1995.
שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

במסגרת החוק נקבע בין היתר כי כלל מבוטחי קופות החולים יהיו זכאים לסל בריאות אחיד הכולל בתוכו שירותים רפואיים כגון: רפואה מונעת, אבחון רפואי, טיפול רפואי אמבולטורי, אשפוז כללי, שיקום רפואי, הספקת תרופות הנכללת בסל, רפואת שיניים מונעת לילדים, שירותי רפואה בעבודה, אבזרי עזר רפואיים ושירותים נוספים הקשורים לתחומי הטיפול הרפואי והנפשי כאחד. 

על פי עיקרי חוק ביטוח בריאות ממלכתי, נקבע כי קופות החולים יישאו בכל האחריות הנדרשת כלפי מבוטחיהן לצורך קבלת השירותים הכלולים בסל. ניתן לקרוא עוד אודות חוק בריאות ממלכתי בקישור הבא:

האם חוק ביטוח הבריאות נותן מענה מלא לצרכי הציבור?

הביקורת הציבורית בכל הנוגע לעיקרי החוק החלה עוד ביום החלת החוק ונמשכת למעשה עד היום.

דברי הביקורת מועלים בין היתר לנוכח מצבה של הרפואה הציבורית בישראל הנדרשת להתמודד לא אחת עם עומסים בלתי אנושיים במרכזים הרפואיים המופעלים בין היתר על ידי קופות החולים השונות, תרופות מסוימות המצילות חיים אשר אינן נכללות בסל הבריאות הממלכתי, עומס בתורים לבדיקות וכדומה.

כמו כן, מרגע החלת החוק, נוצר פער בין השירותים הרפואיים אשר נכללו בסל הבריאות הממלכתי לבין השירותים הרפואיים אשר הוצעו לחלק מחברי קופות החולים השונות בישראל. 

מספר חודשים לאחר החלת חוק ביטוח בריאות ממלכתי הוחלט על כך שכל אחת מקופות החולים תהא ראשית לשווק לקהל מבוטחיה שירותי בריאות נוספים (שב"ן) תמורת תשלום כזה או אחר הנגבה עבור כל אחד מהשירותים הרפואיים שאינם נכללים בסל הבריאות הממלכתי.

קבלו הצעת מחיר לביטוח בריאות
ביטוח בריאות פרטי כולל יעוץ עם רופאים פרטיים מומחים, בדיקות הדמיה, שירותים רפואיים פרטיים ללא תלות במערכת הבריאות הציבורית, כיסוי תרופות שלא בסל הבריאות, ניתוחים, השתלות ועוד.

ביטוח בריאות פרטי מומלץ להשלמת הכיסויים שמסדיר חוק ביטוח בריאות הממלכתי

לצד שני סוגי הביטוחים העומדים לרשות מבוטחי קופות החולים (ביטוחי שב"ן וביטוח בריאות ממלכתי), כל אזרח במדינת ישראל רשאי לרכוש ביטוח בריאות פרטי באמצעות חברות וסוכנויות הביטוח הפועלות בתחום ביטוח רפואי. 

ביטוח בריאות פרטי הוא למעשה ביטוח המקנה זכויות ביטוחיות רחבות היקף לכל אותם מקרים ומצבים רפואיים אשר אינם מטופלים באמצעות סל הבריאות הממלכתי ו/או באמצעות שירותי הבריאות הנוספים, ובנוסף לכך, הוא מקנה כיסויים ביטוחיים מורחבים המותאמים לצרכיו הביטוחיים האישיים של כל מבוטח ומבוטחת.

אצלנו בסוכנות הביטוח אנגלמן, תוכלו ליהנות משירותי של מחלקת ביטוחי בריאות ענפה ומנוסה המתמחה בהגדרת צרכים ביטוחיים לכל אדם המעוניין לרכוש ביטוח בריאות פרטי בהתאם לגילו, מצב בריאותו, תחום עיסוקו וכדומה. 

כמו כן, תוכלו ליהנות משירותי איתור כפל ביטוח בריאות בין מרכיבי הפוליסה העומדים לרשותכם במסגרת חוק ביטוח בריאות וביטוחי שב"ן של קופות החולים לבין מרכיבי פוליסה המוקמת בעבורכם. 

הידע, הניסיון וההיכרות המעמיקה על יועצי המחלקה עם תחום ביטוח רופאי בישראל, מאפשרים גם לכם לרכוש את הפוליסה המקיפה, המורחבת והמשתלמת ביותר בתחום ביטוחי הבריאות הפרטיים בישראל.

שתפו את הפוסט:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

דברים נוספים שיכולים לעניין אותך:
עשו לנו לייק:
שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

הרשמו לעדכוני הסוכנות!

הרשמו לחדשות הסוכנות ותשארו מעודכנים בכל מידע מקצועי חדש שיוצא.

דילוג לתוכן