כיצד מתכננים השקעות בתקופת מיתון ומה זה מודל השקעה תלוי גיל?

השקעות בתקופת מיתון
תקופת מיתון כמו משבר הקורנה יכולה בקלות "למחוק" את החסכונות שלנו. האם להמשיך את ההגדרות הקיימות במסלולי ההשקעה שלנו ב"טייס אוטומטי" או לבדוק ולשנות בצורה תכופה בהתאם למצב בשוק? במאמר זה נענה על השאלה כיצד מתכננים השקעות בעת משבר.
שתפו את העמוד:

כולנו חווים כעת תקופה לא פשוטה ומורכבת אשר מציבה בפנינו אתגרים לא קלים הן בהתנהלות היום יומית שלנו והן בהתנהלות הפיננסית שלנו. מה שהיה עד כה השתנה בין רגע והפך את המציאות שלנו לשונה בתכלית ממה שהורגלנו אליה.

חשוב לנו להציף בפניכם את הסוגיה החשובה הזו בה נדון כעת. אנא הקדישו לזאת 3 דקות יקרות מזמנכם על מנת שנוכל לסייע לכם "לחשב מסלול מחדש" ולהוביל אתכם לעבר המטרות והיעדים שהצבתם.

למרבית ציבור החוסכים כיום במוצרים פנסיוניים ופיננסיים קיים מסלול השקעה שנבחר במועד ההצטרפות וככל הנראה לא זכה מאז ועד היום ליותר מדי תשומת לב. הכספים הצבורים בתוכנית מושקעים לפי רמת הסיכון שהוגדרה בזמנו וייתכן מאוד שמאז חלפו לא מעט שנים ומה שהיה נכון אז כבר לא בהכרח מתאים לעת הזו.

חלק נכבד מהציבור צורף למודל השקעה תלוי גיל. מה זה בעצם?

מסלול תלוי גיל הינו מסלול בו החוסך מצורף לפי גילו למסלול השקעה התחום בזמן והמשתנה בהתאם לגיל החוסך.

לדוגמא: לקוח בן 30 המצטרף למסלול תלוי גיל הכספים המופקדים לטובתו בתוכנית יופנו להשקעות ברמת סיכון גבוה.

בהגיעו לגיל 50 ישתנה מסלול ההשקעה למסלול ברמת סיכון בינונית ובהגיעו לגיל 60 ישתנה שוב פעם מסלול ההשקעה ללא כל התערבות מצדו של החוסך למסלול ברמת סיכון נמוכה עד הגיעו לגיל פרישה. כך, יוכל לממש את הכספים שלו למטרה שלשמה הם נצברו- פרישה בכבוד לגמלאות.

ההיגיון במסלול ההשקעה הנ"ל ברור לחלוטין ומתאים כאמור את רמת הסיכון והחשיפה של הלקוח לשווקים הפיננסיים כך שככל שצובר יותר כסף כך מידת החשיפה שלו לסיכון הולכת ופוחתת היות וככל שהלקוח מתקרב לגיל הפרישה המיועד שקבע לעצמו, נותר לו פחות זמן לבצע שינויים מרחיקי לכת בחסכונות הללו.

יחד עם זאת, בעודנו מצויים במשבר עולמי, מן הראוי שנעצור לרגע את הרכבת ונבחן מחדש האם המסלול השקעה אכן נותן לנו את המענה הנכון או שמא כדאי לעבור למסלול השקעה אחר שלא משתנה רק על פי פרמטר הגיל אלא לפי המאפיינים האישיים של החוסך?

מה יקרה ללקוח שהיה לו יום הולדת 50 ב- 1.4.2020 למשל ועבר ממסלול ברמת סיכון בינונית לרמת סיכום נמוכה באופן אוטומטי? הוא בעצם לא נהנה ממלוא שיעור העלויות שהיו בחודש אפריל והפסיד כתוצאה מזאת לא מעט מהחסכונות שלו שלא נהנו מהעליות היפות שהיו בחודש אפריל!

מעוניינים לבצע סדר בתיק הפיננסי שלכם?
לכל אדם יש שאיפות ורצונות משלו בכל הקשור לתחום הפיננסי. פנו אלינו לקבלת יעוץ ממתכנן פיננסי מוסמך שיעזור לכם לסלול דרך להגשמת המטרות והיעדים שלכם.

רצוי לא לעשות החלטות פזיזות ללא התייעצות עם מומחים

חשוב לתת על כך את הדעת שכן ללא התערבות מצדך המסלול כעת עשוי להשתנות באופן אוטמטי ובעצם לקבע הפסדים לכל אותם לקוחות שמצויים כעת במסלול השקעה זה ושהינם בני 50 או 60 השנה ולא נתנו על כך את הדעת! לכל אותם חוסכים יש מקום לבחון יחדיו את הנושא ולקבל החלטה מודעת ולא להישאר על טייס אוטומטי.

אנו כאמור נשמח לעמוד לרשותכם לסייע לכם בהחלטה חשובה זו ונסייע לכם באמצעות תהליך תכנון פיננסי שכן ההבדלים עשויים להיות משמעותיים ביותר עבורכם.

מוזמנים לפנות אלינו ויחד נבחן את הדברים בעין מקצועית ונתאים את המסלול לא רק לגיל אלא למאפיינים ולצרכים שלכם בעת הזו.

ליאור לזרוביץ - מתכנן פיננסי מוסמך
ליאור לזרוביץ - מתכנן פיננסי מוסמך
צרו איתי קשר!
עשו לנו לייק:
שתפו את העמוד:

הרשמו לעדכוני הסוכנות!

הרשמו לחדשות הסוכנות ותשארו מעודכנים בכל מידע מקצועי חדש שיוצא.

דילוג לתוכן