פוליסת חיסכון

פוליסות חיסכון בחברות ביטוח

שתפו את העמוד:

פוליסת חיסכון מאפשרת לציבור הרחב לחסוך ולהשקיע כסף לטווח קצר עד בינוני תחת ניהול של חברות הביטוח המובילות בישראל, ותחת פיקוח הדוק של רשות שוק ההון. למה כדאי לכם לחסוך ולהשקיע בפוליסות החיסכון של חברות הביטוח? הצוות המיומן של אנגלמן פיננסים הכין עבורכם מדריך מקיף בנושא.

תוכלו ללחוץ על אחד הנושאים לגישה מהירה:

אלטרנטיבות השקעה ופוליסות חיסכון בחברות ביטוח

הציבור בישראל מעוניין לחסוך בתבונה את כספו, אך בעת הזו מכשירי חיסכון רבים, כדוגמת תוכניות חיסכון לטווח בינוני עד ארוך בבנק, אינם אטרקטיביים עבורו, במיוחד במציאות הכלכלית של העשור האחרון  בה סביבת ריבית נמוכה, וכמעט אפסית. תוכניות החיסכון שהבנקים מציעים לא מאפשרות למשקיע למשוך את הכסף  בכל זמן ועת , היות ובדרך כלל עליו להמתין לתחנות היציאה הנקבעות מראש, לכן תוכניות השקעה מסורתיות כמו פק"מ, פח"ק (פיקדון חוזר קרדיטורי), קרנות נאמנות וכיוצא בזה אינן אטרקטיביות כיום.

אמנם, הציבור יכול להשקיע בקרנות אג"ח, בקרנות מנייתיות בארץ ובחו"ל ובתעודות סל שונות – אך הסיכון רב, ולא מעט ישראלים נכוו מהשקעות בבורסה התנודתית ובמכשירים הנחשבים לסולידיים אך עלולים לגרום להפסדים אם לא עוקבים אחריהם באופן יומיומי.

תוכניות ומכשירי ההשקעה של הבנקים היו משתלמים בעבר, עד לפני כעשור לפני שנגיד בנק ישראל לשעבר סטנלי פישר החליט בשנת 2008 להפחית בצורה דרמטית את הריבית. כיום, מכשירי ההשקעה של הבנקים מציעים תשואה מאוד נמוכה, התוכניות אינן גמישות, לכן אין מנוס  מלחפש אפיקי השקעה חדשים ואטרקטיביים. בשל הצורך הזה, חברות הביטוח המטפלות בסכומי כסף עצומים נכנסו לתחום והחלו להציע לציבור מכשירי חיסכון חדשים ואטרקטיביים הנקראים פוליסות חיסכון.

לקבלת מידע על פוליסות חיסכון
פנו אלינו ותקבלו סקירה של פוליסות החיסכון של חברות הביטוח המובילות בישראל באמצעות המומחים שלנו במחלקת אנגלמן פיננסים.

מה זה פוליסות חיסכון?

פוליסות חיסכון של חברות הביטוח, הנקראות לעיתים גם פוליסה פיננסית,  הן מכשיר המיועד לציבור הרחב בישראל לצורך חיסכון חכם, אפקטיבי ואטרקטיבי. אמנם, חברות הביטוח משחקות תפקיד ראשי בשיווק פוליסות ביטוח, יחד עם זאת אלו גופים פיננסיים מתקדמים ומובילים המנהלים סכומי עתק, לכן החברות החלו להציע מכשירי חיסכון אטרקטיביים בהרבה בהשוואה לתוכניות החיסכון המסורתיות של מערכת הבנקאות בישראל.   

המאפיינים העיקריים של פוליסת חסכון הם מוצרי השקעה גמישים ואטרקטיביים לטווח קצר עד בינוני, יש מגוון רחב של מסלולי השקעה בכל פוליסה, כל לקוח (משקיע) יכול לבחור את המכשיר ומסלול ההשקעה בהתאם ליכולותיו הפיננסיות וליעדים המתאימים לו ביותר.

לפוליסות החיסכון ישנם יתרונות רבים ומשמעותיים כמו גמישות בהפקדה, התאמה אישית, ניכוי מס רק בעת המשיכה, נזילות מלאה, שקיפות מלאה, לרבות שקיפות גם בדמי הניהול ואפשרות להתמקח ולהפחית אותם, תמהיל השקעות מגוון ורחב ועוד.

ראוי לציין כי השקעה בפוליסת חיסכון מתאימה בין היתר גם לבני הגיל השלישי (ילידי 1948) בגלל ערך מוסף משתלם של דחיית המס ופטור ממס רווחי הון. כמו כן בשונה מרוב קרנות הנאמנות יש אפשרות לקבל קצבה חודשית – ממש כמו משכורת.

תמהיל השקעות רחב ומגוון – יתרון משמעותי לפוליסות החיסכון של חברות הביטוח

כדאי לדעת שכל חברות הביטוח הגדולות והמובילות בישראל מפעילות כיום מגוון פוליסות חיסכון, התוכניות משווקות בצורה ישירה ללקוחות או על ידי סוכני הביטוח. גם אנחנו באנגלמן פיננסים משווקים לכם את פוליסות החיסכון המשתלמות ביותר, בהתאמה אישית ובשקיפות מלאה, ישנה אפשרות כניסה בהפקדה חודשית נמוכה מאוד החל מסכום של 250 ₪ בלבד בחודש, וללא מגבלת סכום מקסימלי.

יודגש כי למרות השימוש בפוליסה, אין אלמנט ביטוחי בפוליסות חיסכון של חברות הביטוח, זהו מכשיר ייעודי להשקעה וחיסכון בלבד. כאמור, אחד היתרונות המשמעותיים של פוליסות החיסכון של חברות הביטוח הוא המגוון הרחב של אפיקי ההשקעה. כמו כן, הגמישות במעבר בין המסלולים השונים לא נחשב כמימוש לצרכי מס, קל לעבור ממסלול מנייתי לסולידי או להיפך, כאשר הפעולה אינה נחשבת למכירה/קנייה  ולכן אין רווח לצרכי מס, ולמעשה זוכים לדחיית תשלום המס למועד המימוש ובאופן הזה ממקסמים את הרווחים על ציר הזמן.

חברות הביטוח המנהלות סכומי עתק מעסיקות מנהלי השקעות מקצועיים ובעלי ניסיון רב. חברות הביטוח מנהלות כיום סכומים בהיקף של מאות מיליארדי שקלים במגוון אפיקים, לכן אפשר לסמוך על המומחיות של מנהלי ההשקעות והאנליסטים שלהן. מנהלי ההשקעות המיומנים משלבים בין השקעות בשוק ההון לבין השקעות בנכסים לא סחירים כמו נכסי נדל"ן, כביש 6, אנרגיה מתחדשת, השקעות נדל"ן בחו"ל, פרויקטים מובילים בתחום התשתיות וכיוצא בזה.

לכן, הכסף המושקע בנכסים שונים ולא סחירים לרוב לא מאבד מערכו, והמשקיע בפוליסת החיסכון של חברת הביטוח יכול באופן הזה לגדר את סיכוני ההשקעה הקיימים במסלול בו בחר.

לקבלת מידע על פוליסות חיסכון
פנו אלינו ותקבלו סקירה של פוליסות החיסכון של חברות הביטוח המובילות בישראל באמצעות המומחים שלנו במחלקת אנגלמן פיננסים.

מהם היתרונות של פוליסות החיסכון?

כאמור, כדאי לכם להשקיע בפוליסות החיסכון של חברות הביטוח. היתרונות העיקריים של פוליסות החיסכון הם:

בפוליסות חיסכון של חברות הביטוח אפשר להשקיע במסלולי השקעה מגוונים על פי בחירתכם – הן מבחינת רמת הסיכון והן מבחינת חשיפה לאפיקי ההשקעה השונים כמו מניות, מט"ח, אג"ח וכדומה.

המשקיע בפוליסת חיסכון בוחר את מסלול ההשקעה בהתאמה ליעדים ולצרכים שלו. זהו מכשיר השקעה מצוין למטרות כמו חיסכון לגיל הפרישה מהעבודה, לילדים, למימון חופשה, למימון אירועים (חתונה, בת/בר מצווה וכו'), להחלפת הרכב בעוד מספר שנים ועוד.

בהתאם לפוליסת החיסכון ומדיניות חברת הביטוח אפשר להפקיד מידי חודש סכום מאוד נמוך, בדרך כלל החל מ-250 ₪ בלבד. חשוב להדגיש כי אין מגבלה על סכום מקסימלי להפקדה, זהו יתרון נוסף עבורכם.

קל לעבור בין מסלולי ההשקעה בפוליסת החיסכון שלכם, השינוי מתבצע בדרך כלל תוך יום עד שני ימי עסקים.

אחד היתרונות המשמעותיים למשקיעים בפוליסות חיסכון, מאחר וניכוי מס רווח הון חל רק בעת משיכת הכסף (אפקט ריבית דריבית).

מנהלי ההשקעות המנוסים של חברות הביטוח משקיעים את הכסף שלכם במגוון רחב של אפיקי חיסכון אלטרנטיביים, לדוגמה כבישי אגרה (למשל כביש 6), פרויקטים של תשתיות, פרויקטים בתחום האנרגיה המתחדשת והירוקה, נדל"ן מניב, השקעות נדל"ן אטרקטיביות בחו"ל.

חשוב לציין כי במערכת הבנקאית לא משקיעים באפיקי חיסכון אלטרנטיביים, לכן הציבור שבוחר להשקיע את כספו בפוליסות החיסכון של חברות הביטוח נהנה מחשיפה לאפיקי השקעה רבים ומגוונים שהוא לא נחשף אליהם בעבר, כך המשקיע זוכה לביטחון בתיק ההשקעה שלו ונמנע מתנודתיות בניהול תיק ההשקעות שלו.

אתם יכולים למשוך את הכסף בהתאם לצורך, מרגע הגשת הבקשה למשיכת הכסף תקבלו אותו תוך שניים  שלשה ימי עסקים בלבד.

בכל רגע ושלב אתם יכולים להיכנס לאתר האינטרנט או להיכנס לאזור האישי באפליקציה של חברת הביטוח כדי לראות את התשואה הנוכחית של מסלול ההשקעה שבחרתם, כך תוכלו לקבל החלטות פיננסיות שקולות ולבחור מעבר בין מסלולים בהתאם ליעדים ולמטרות ההשקעה שלכם.

דמי הניהול המקסימליים הם 2%, עלות דמי הניהול ידועה מראש ולא משתנה כמו שקורה בבנקים המנהלים קרנות נאמנות וגובים עמלות קניה ומכירה, דמי ניהול לנאמן, היטלים נוספים וכדומה.

בפוליסות חיסכון של חברות הביטוח אתם זוכים לדמי ניהול זולים משמעותית, לשקיפות מלאה ואינכם חשופים לשינוי לרעה בדמי הניהול במהלך כל תקופת החיסכון. כמו כן, אפשר להתמקח על דמי הניהול ולהוזיל אותם.

פוליסת חיסכון היא חוזה לכל דבר ועניין המוגן על ידי חברות הביטוח, גם אם חברת הביטוח תפשוט רגל כספכם לא ירד לטמיון מאחר והכסף מוגן בנאמנות על פי חוק.

זהו יתרון חשוב בהשוואה להשקעה בבנק, אם הבנק פושט רגל הכסף שהשקעתם עלול לרדת לטמיון.

פוליסות חיסכון מהוות מכשיר השקעה נהדר עבורכם, אתם יכולים לחסוך כסף לילדים, לנכדים, למימון חופשה משפחתית בעתיד, לחסוך ללימודים ולהגשים מגוון רחב של מטרות ויעדים למשפחה שלכם.

ילידי שנת 1948 יכולים לנצל את היתרון היחסי של השקעה בפוליסת חיסכון של חברות הביטוח מאחר והחיסכון מאפשר דחיית מס ופטור ממס רווח הון.

כמו כן, ישנם מסלולים שחברות הביטוח השונות מציעות המיועדים לפורשים לגמלאות המעוניינים לקבל קצבה חודשית ולהבטיח את רמת החיים שלהם גם לאחר הפרישה מהעבודה.

סקירת פוליסות חיסכון – פוליסות חיסכון בחברות ביטוח

אם אתם מעוניינים להשקיע לטווח הקצר או הבינוני – פוליסה פיננסית היא מכשיר חיסכון ומסלול השקעות אטרקטיבי עבורכם. יש מגוון רחב של אפשרויות לכן אתם יכולים לבחור את תוכנית החיסכון המתאימה ביותר ליעדים ולמטרות שלכם.

פוליסה פיננסית מהווה מוצר גמיש ואטרקטיבי, אפשר להפקיד כסף בהוראת קבע מידי חודש, יש גם אפשרות להפקיד סכומים נוספים מעת לעת. באפשרותכם למשוך את הכסף בכל עת (נזילות מלאה), ללא צורך להמתין עד תום תקופת החיסכון או לחכות למועד היציאה הקרוב.

בעזרת יועץ לתכנון פיננסי של אנגלמן פיננסים תוכלו לבחור בקלות את פוליסת החיסכון המתאימה ביותר עבורכם מבחינת רמת סיכון, תשואה, פיזור השקעות וכדומה, וכמובן בהתאם למטרת החיסכון שלכם.

לפניכם סקירה קצרה על פוליסות החיסכון של חברות הביטוח השונות:
לקבלת מידע על פוליסות חיסכון
פנו אלינו ותקבלו סקירה של פוליסות החיסכון של חברות הביטוח המובילות בישראל באמצעות המומחים שלנו במחלקת אנגלמן פיננסים.

איך בוחרים פוליסת חיסכון? – אל תיתנו לכסף שלכם להירדם!

חשוב לחסוך כסף ליום סגריר ולמגוון מטרות ויעדים. כאשר מחפשים חיסכון אטרקטיבי לטווח זמן קצר עד בינוני, אפשר לבחור פוליסות חיסכון של חברות הביטוח המציעות יתרונות רבים. פוליסות החיסכון של חברות הביטוח מיועדות לציבור הרחב, הן מהוות מכשיר להשקעות הון פרטי ונזיל לכל טווח זמן ומטרה.

אין טעם להשאיר כסף פרטי נזיל בחשבון הבנק או להשקיע בתוכניות הקיימות של מערכת הבנקאות בגלל הריבית האפסית ומסיבות נוספות. חיסכון באמצעות הפקדות חודשיות קבועות ו/או חד פעמיות לפוליסות פיננסיות של חברות הביטוח מאפשרות לכם להגשים חלומות ולהשיג יעדים שונים בחיים, לדוגמה חיסכון לילדים ולנכדים, החלפת הרכב בעתיד, מימון חופשות משפחתיות בעתיד, מימון שכר לימוד, שיפוצים, מימון אירועים משפחתיים וכיוצא בזה.

חשוב לתכנן את העתיד לכן מהלכים פיננסיים יש לתכנן רק בעזרת בעלי הסמכה וליווי צמוד של אנשי המקצוע המובילים. כדי לבחור פוליסת חיסכון ומכשירי השקעה נוספים חשוב ליצור תוכנית השקעה Tailor made, כלומר תוכנית השקעה בהתאמה אישית מלאה.

צוות המחלקה הפיננסית של אנגלמן פיננסים מונה אנשי מקצוע מנוסים ומוסמכים, מהשורה הראשונה בארץ. באנגלמן עובדים מתכננים פיננסיים מוסמכים ואנחנו עובדים עם כל החברות ומציעים ניסיון מקצועי רב וידע עשיר. נשמח לספק מענה מקצועי ומותאם אישית גם לכם, אנו נסייע לכם לבחור את תוכנית החיסכון הטובה ביותר עבורכם!

הנכם מוזמנים ליצור עם צוות אנגלמן פיננסים קשר באמצעות הטלפון, אפשר גם להשאיר פרטים ליצירת קשר כאן באתר – אנו נחזור אליכם תוך זמן קצר ונדאג לתכנון פיננסי הוליסטי ומותאם אישית הכולל בין היתר ניהול מקצועי ומתקדם של תיק ההשקעות והביטוחים שלכם.

מלאו את הטופס להתייעצות עם מתכנן פיננסי מוסמך

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
אנגלמן פיננסים - תכנון פיננסי לכל המשפחה
אנגלמן פיננסים - תכנון פיננסי לכל המשפחה

אנו אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח הקמנו את מחלקת "אנגלמן פיננסים" על מנת לתת פתרון מתקדם והוליסטי ללקוחותינו המבקשים לבנות אסטרטגיה פיננסית להגשמת המטרות והיעדים הכלכליים.

אנו מציעים בניית תהליך "תכנון פיננסי" ללקוחותינו הכולל - תכנון פרישה, מקסום הטבות מס בחסכון, התאמה של תוכניות חיסכון, פוליסות חיסכון וקופות גמל, השקעות אלטרנטיביות ללקוחות ועוד.

פוליסת חיסכון מותאמת אישית
מעוניינים לחסוך באמצעות פוליסת חיסכון בחברות הביטוח? הגעתם למקום הנכון. פנו אל מומחי הפיננסים שלנו לקבלת פירוט על פוליסות החיסכון השונות והתאמה אישית לצורך שלכם.
דילוג לתוכן