רעידת אדמה בישראל 2018 כמה דירות מבוטחות בביטוח רעידת אדמה

earthquake
בשנת 2018 חלו בישראל רעידות אדמה רבות אשר גרמו לבהלה גדולה בציבור והובילו את הציבור לשאול מחדש, מה עושים ברעידת אדמה ואיך נערכים לביטוח רעידת אדמה בכדי להגן על הנכסים של הציבור. במאמר הבא נפרט את רעידות האדמה הגדולות שהתרחשו וכיצד עליכם להתנהל:
שתפו את הפוסט:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

רעידות אדמה שהורגשו בישראל לאחרונה

להלן סיכום רעידות האדמה בישראל בשנת 2018 אשר סוקרו בתקשרות בהרחבה:
 • 27.07.18 – רעידת אדמה בעוצמה 3.7 באזור טבריה והצפון
 • 22.07.18 – רעידת אדמה בעוצמה 3.4 באזור הכנרת
 • 09.07.18 – רעידת אדמה בעוצמה 3.2 באזור צפון הכנרת
 • 08.07.18 – רעידת אדמה בעוצמה 3.9 באזור טבריה והכנרת
 • 07.07.18 – רעידת אדמה בעוצמה 3.4 באזור טבריה והכנרת
 • 05.07.18 – רעידת אדמה בעוצמה 4.5 הורגש בצפון במרכז
 • 04.07.18 – רעידת אדמה בעוצמה 4.1 באזור טבריה והכנרת

למידע נוסף מהעיתונות בנושא רעידת אדמה בישראל 2018 לחצו פה כפי שניתן לראות, חלו המון אירועים משמעותיים בחציון השני של שנת 2018. הרעידה החזקה ביותר על פי סולם ריכטר הייתה בעוצמה של 4.5 ומספר רעידות רבות בגובה 3.2 ומעלה.

הרעידות הורגשו בצפון הכנרת, בכרמיאל טבריה ונצרת. לא היו נפגעים ברעידות הללו, אך נגרמו נזקים כבדים למבנים. במהלך שאותו שבוע הורגשו בסביבה זו עוד כמה רעידות וגם בחודשים שלאחר מכן היו בישראל כמה וכמה רעידות אדמה אך הן לא הורגשו.

שאננות הציבור בנוגע לרעידת אדמה

בשבוע שבו הצפון רעד, הנושא לא ירד מסדר היום הציבורי, דוברים רבים התראיינו, פוליטיקאים דיברו אך בחלוף כמה ימים הנושא נשכח ותשומת הלב הוסטה לנושאים אחרים.

ברור לכולם שרעידות האדמה בישראל 2018 צפויה לחזור בשנת 2019 או בשנים לאחריה, השאלה היא רק מתי זה יקרה ומה יהיה היקף הנפגעים בנפש וברכוש. ההערכה של המומחים היא כי היקפי הנזק יהיו עצומים, אלפי משפחות ייאבדו את יקיריהם והם ואחרים יישארו ללא קורת גג.

לאחר השבוע שבו היו כמה רעידות בצפון, היו צריכים בממשלה ביחד עם פיקוד העורף להכריז על תחילתו של מבצע לאומי לזירוז חיזוק מבנים רעועים הרגישים לרעידת אדמה ובמקביל שיווק פוליסות ביטוח רעידת אדמה שיתנו מענה במקרה של רעש אדמה הרסני ויאפשרו ללקוחות לקבל פיצוי הולם על נזקיהם על פי חומרת המקרה. אך בישראל כמו בישראל לא ננקטו צעדים כאלו ובשלב זה לא ברור מתי המדינה תתעורר בנושא.

כמה דירות מבוטחות בביטוח רעידת אדמה בישראל? הסטטיסטיקה העגומה של שנת 2018.

רעידת אדמה בישראל 2018 היא כבר היסטוריה, עם זאת בעלי נכסים רבים לא הפנימו כי בשנת 2020 רעש אדמה הרסני הוא עניין של זמן. האם בעלי נכסים "נבהלו" ורכשו פוליסת ביטוח דירה עם כיסוי לרעידת אדמה? כמה דירות מבוטחות בישראל? להלן הנתונים על פי משרד האוצר:

להלן הנתונים הרשמיים במשרד האוצר:
 • בישראל קיימים כ– 2.5 מיליון דירות.
 • רק לכ % 60 מתוך הדירות הללו קיים ביטוח דירה – כלומר, 1,500,00 דירות מבוטחות בביטוח.
 • מתוך כמות זו רק ל – % 90 מבעלי הפוליסות קיים בהן סעיף פיצוי במקרה של רעידת אדמה – 1,350,000 מבוטחים בביטוח דירה עם כיסוי לרעידת אדמה.
 • כלומר בפועל רק ל % 54 מבעלי הדירות בישראל קיים ביטוח במקרה של רעידת אדמה וליתרת כ – % 46 מבעלי הדירות, אין כיסוי כלל במקרה זה.

אחוז גבוה מביטוחי הדירות נולד בעקבות העובדה שהבנקים מחייבים את הלקוחות בביטוח משכנתא מאחר ולקוחות שקיבלו משכנתא מהבנק מחויבים לבצע ביטוח למבנה הכולל את סעיף רעידת האדמה כך שכל בעלי המשכנתאות מכוסים לאור המחויבות שלהם ליצור בטוחות לבנק.

לאחר קריאת הנתונים ניתן לראות שקיימת בעיה חריפה מאוד ונשאלת השאלה הבאה:

הצעה לביטוח רעידת אדמה בפוליסת דירה
אנו בסוכנות ביטוח אנגלמן רוצים לעזור לך לשמור על הנכס שלך. פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר לביטוח דירה מבנה ותכולה עם כיסוי לרעידת אדמה במחיר משתלם.

האם המדינה תשלם פיצוי לאזרחים בנזקי רעידת אדמה?

במקרה של אסון, המדינה לא תהיה מסוגלת להעניק פיצוי כספי לכל המשפחות שאיבדו את בני משפחותים ולאלו שאיבדו את הדירה שהיא הנכס בעל הערך הכספי הגבוה ביותר הקיים לכל משפחה. לכן, האחריות לפיצוי הכספי תיפול על חברות הביטוח שיטפלו רק במשפחות שהפעילו פוליסות ביטוח במקרה אסון מסוג זה.

במקרה של נזק קטסטרופלי – לא יהיה למדינה מספיק משאבים להתמודד עם גובה הנזק ומירב המשאבים יגיעו לשיקום המערכות הציבוריות, תשתיות ומערכות הבריאות. במקרה קטסטרופה בעלי דירות רבים בישראל ימצאו את עצמם חסרי כל ובלי כל יכולת לשקם את המבנה ההרוס שברשותם.

חשיבות ביטוח רעידת האדמה

רעידת האדמה הוא אירוע לא צפוי הגורם במקרים רבים להרס כללי ולאבדות רבות בנפש. עקב מיקומה של מדינת ישראל בסמוך לשבר הסורי אפריקאי הסיכוי לרעידת אדמה חזקה הוא מאד גבוה כפי שקרה כמה פעמים לפני מאות שנים.

התיאוריה היא שהאירועים הרבים של רעידת אדמה בישראל 2018 יתרחשו כאן שוב במהרה לאור פרק הזמן הקצר שחלף בין רעידות האדמה השונות שהתרחשו כאן. אם שאלתם את עצמכם הם ההנחיות בזמן רעידת אדמה תוכלו לקרוא על כך במדריך שכתבנו: מה עושים ברעידת אדמה.

המציאות מוכיחה כי קיים צורך בהול של כל בעל דירה לרכוש פוליסת ביטוח רעידת אדמה שתגן עליו במקרה של אסון מסוג זה. זהו צו השעה! פנה עוד היום לסוכן הביטוח שלך והפעל את ביטוח הרלוונטי בהיקף הנדרש.

שתפו את הפוסט:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

מלאו את הטופס ונחזור אליכם

דברים נוספים שיכולים לעניין אותך:
עשו לנו לייק:
שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

הרשמו לעדכוני הסוכנות!

הרשמו לחדשות הסוכנות ותשארו מעודכנים בכל מידע מקצועי חדש שיוצא.

דילוג לתוכן