ביטוח שותפים

ביטוח שותפים ואנשי מפתח

שתפו את העמוד:

האם העסק שלכם בנוי משותפות של כמה אנשים? במאמר הבא נסביר מהו ביטוח שותפים ומדוע הוא כה חשוב לעסק שלכם ומדוע מומלץ להפעיל אותו מיום הקמת העסק. עולם העסקים מלא באי ודאויות ובסיכונים העלולים להוות את הסיבה להצלחתו או לכישלונו של כל עסק.

עבור חלק מהסיכונים אפשר ליצור מערכת הגנה באמצעות ביטוח ייעודי המותאם למקרים ספציפיים והיוצר מעטפת מגוננת, עבור מקרים לא צפויים שיגררו נזקים בלתי הפיכים לעסק.

ניהול עסק על ידי כמה שותפים

קיימים מקרים שבם עסקים קורסים או עלולים לקרוס אם בנסיבות לא צפויות נפצע אחד מהשותפים ואינו יכול להמשיך ולמלא את תפקידו או חלילה הוא הולך לעולמו.

אתה ושותפך בניתם את העסק במשך שנים וראיתם אותו צומח, אין מי שמכיר את העסק יותר טוב ממכם. יום סגריר הגיע והשותף היקר נפטר.. מה עושים?

עם כל העצב, צריך לקבל החלטות מהירות כדי שהעסק לא ייפגע וימשיך לפעול בהיקף פעילות זהה כפי שהיה עד עתה. כל השהייה של קבלת ההחלטה לגבי אופן ההתנהלות של העסק בעתיד, עלולה לגרור פגיעה במוניטין של החברה ובאיתנותה עקב איבוד לקוחות ואובדן הכנסות.

הצעת מחיר לביטוח חיים לשותפים בעסק
ביטוח ריסק הוא משהו שלא נעים לחשוב עליו, עם זאת זהו אחד הביטוחים החשובים ביותר הקיימים שיש לקחת בחשבון. פנו אלינו ונסייע לכם למצוא פתרון ביטוח חיים שיתאים לצרכים שלכם.

ביטוח שותפים – אופציות לניהול חדש של העסק

אחת הדרכים היא לנהל את העסק מעתה ואילך לבד, עם השנים צברת ידע רב ואין ספק שתוכל לנהל את החברה לבד ולחלוש על כל תחומי הפעילות. במידת הצורך תוכל לגייס עובד שכיר שיבצע חלק מתפקידיו של השותף שאיננו.

דרך נוספת היא הכנסת שותף חדש. ברבים מהמקרים מגייסים שותף חדש שיש לו ידע מקצועי רב בתחום עיסוקה של החברה, הוא מביא אתו לעסק רוח חדשה, שיטות חדשניות וכך הוא ממנף את העסק גם לכיוונים חדשים.

בחלל שנוצר ועקב מצב טבעי של קבלת שליטה חלקית בעקבות ירושת השותף שנפטר, קרו מצבים שבהם בן משפחה של שותף זה מגיע למלא את מקומו כשאינו בקיא כלל בתחום העיסוק של החברה. עם כל הרצון הטוב, ללא הידע המקצועי הנחוץ לצורך מילוי תפקיד ספציפי בעסק, הוא לא יוכל להיות מחליף של השותף שנפצע או נפטר. 

הימצאותם של בני המשפחה הללו בעסק עלולה לגרום לחיכוכים, לנזקים רבים הן כלכליים והן למוניטין ולשמשו הטוב של העסק שנבנה במאמץ רב לאורך שנים רבות. כדי לצאת באופן מכובד מהסיטואציה שנוצרה, מפעילים את ביטוח השותפים המפצה את משפחת הפצוע/הנפטר, בהפסד השותפות והבעלות בחברה.

הפעלת ביטוח זה מתאימה בדיוק למקרים הללו והוא בעצם "משחרר" את השותפים שנותרו בעסק ודואג שבני משפחתו של השותף שנפצע או נפטר יקבלו את שווי הערך של חלקו בעסק (מעין מכירה בשווי מוסכם ביום הפטירה של אחד השותפים) כך שאריו של השותף שנפצע או נפטר יקבלו את שווי הנכס בכסף והשותפים שנותרו מקבלים לבעלותם את העסק ללא שותפים לא רצויים שאינם מעורים ברזי המקצוע.

מהו סכום ביטוח השותפים המומלץ?

בעת הפעלת הפוליסה, חשוב מאד לציין סכום ביטוח התואם את שווי העסק (מכפילי רווח, מכפילי מחזור וכו') ולעגן את הנושא בהסכם שותפים מסודר המציין מה קורה אם אחד השותפים נפצע/נפטר כדי לוודא שהאלמנה והמוטבים של השותף שנפצע/נפטר יקבלו פיצוי הולם השווה פחות או יותר לשווי אחזקותיו של השותף בעסק.

את סכום הביטוח ועלות הפרמיה מחשבים באותו הדרך שבו מחשבים ביטוח חיים.

ביטוח עבור אנשי מפתח שכירים

עסקים רבים בוחרים לבטח אנשי מפתח במקרים של פציעה או מוות. ביטוח זה מגדר את סיכונו הכלכלי של העסק אם אחד מאנשי המפתח שלו נפצע או נפטר. איש המפתח יכול להיות בעלים של עסק או אפילו עובד שכיר בעמדת מפתח שאינו מחזיק במניות כלל.

לדוגמה, איש מכירות מרכזי שאי הימצאותו בעסק, תגרום לירידה דרסטית בהכנסות העסק או לחילופין אדריכל שאחראי על פרויקט גדול ופטירתו בטרם עת תוביל לסיבוכים ולעיכובים בפרויקט כיוון שרק הוא הכיר את כל רבדיו של המיזם.

ישנם לא מעט עסקים התלויים באופן משמעותי באדם בודד המרכז פעילות מהותית, שפטירתו יכולה להביא לסגירת העסק.

אנו באנגלמן סוכנות לביטוח דואגים לפתרון מלא ומותאם אישית הכולל ליווי של סוכן ביטוח, עורך דין ורואה חשבון כדי שאירועים אלו יהיו מכוסים באופן הרמטי. נשמח לייעץ לכם לגבי פוליסת ביטוח שותפים שתתאים לכם באופן הטוב ביותר, כדי ליצור עבורכם שקט נפשי. צרו קשר ונשמח לסייע.

שתפו את העמוד:

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח שותפים

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

Picture of ביטוח חיים - סוכנות ביטוח אנגלמן
ביטוח חיים - סוכנות ביטוח אנגלמן

סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951. אנחנו מתמחים בביטוח חיים.

קבלו הצעת מחיר לביטוח שותפים
קיים סיכון לעסקים שבבעלות שותפים לאירוע מוות של אחד מבעלי העסק. פנו אלינו לקבלת פתרון לביטוח שותפים שיגן לכם על העסק בצורה מיטבית.
דילוג לתוכן