ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים

שתפו את העמוד:

האם אתם עצמאיים? חשוב מאוד שתכירו שיש פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים שתוכל להגן עליכם בשעה קשה. למדו הכל במאמר הבא:

הקמת עסק עצמאי מהווה חלום עבור אנשים רבים שמוכנים לקחת את הסיכון בעזיבת מקום העבודה שלהם כשכירים כדי להגשים את שאיפותיהם. למרות היתרונות המשמעותיים של הקמת עסק עצמאי, יש גם לא מעט סכנות שאורבות בעולם הזה בשל העובדה שכל האחריות על עסק כזה או אחר נופלת על בעליו.

אובדן כושר עבודה הוא אחד הסיכונים המשמעותיים ביותר בתחום של עסקים עצמאיים. הסיבה שביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים כלכך חשוב היא בגלל שאין לעצמאים ימי מחלה ו"אבא ואמא" בדמות של מעסיק ועל כן כל פגיעה/מחלה תגרום לנזק כלכלי רב.

בשורות הבאות ריכזנו את כל המידע שצריך להכיר על פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים

ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים – מה עליכם לדעת?

בניגוד לשכירים, עצמאיים אינם מקבלים פיצויים והחזרים על ימי מחלה או על ימים שבהם נמנע מהם לעבוד. למרות הרצון לתכנן כל צעד ומהלך בעסק עצמאי, לא ניתן לעשות זאת, בעיקר בכל הנוגע לאירועים לא צפויים, כמו תאונות, מחלות ועוד. 

כדי להיות מכוסים במקרים שבהם לא ניתן לעבוד, מכל סיבה שהיא, חשוב שיהיה לבעלי עסקים עצמאיים ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים שיכלול את הסעיפים ההכרחיים הבאים:
הצעה לביטוח אי יכולת עבודה לעצמאיים
אובדן היכולת לעבוד מהווה סיכון של ממש לעתיד הכלכלי של המשפחה במיוחד כאשר המבוטח הוא עצמאי. הגנו על עצמכם במקרים של פציעה, מחלה הגורמת לאי יכולת לחזרה לעבודה.

הגדרה מדויקת של המקצוע

הכיסויים בביטוח לעצמאיים הם פועל יוצא של הגדרת המקצוע שבו העצמאיים עוסקים והסיכונים הכרוכים בו. 

בעת ניסוח של פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה, חשוב להגדיר במדויק מה המקצוע שלכם ומה הסיכונים הכרוכים בו על מנת שתהיו מכוסים במקרה שאחד מהם אכן יתממש כמובן שדין "צווארון לבן (רו"ח, סוכן ביטוח, רופא וכד') שונה מדין צווארון כחול (פועל ייצור, מוסכניק, קבלן שיפוצים וכד').

תשלומי פרמיות נוספות

כאשר רוכשים כיסוי אובדן כושר עבודה במסגרת פוליסה פנסיונית חשוב לכלול סעיף "שחרור" שבעצם מכסה את המשך תשלום הפרמיה במקרה של אובדן כושר עבודה או לצורך העניין – אדם קנה כיסוי אובדן כושר במסגרת פוליסה פנסיונית פלוס סעיף שחרור – בעת מקרה הביטוח הוא יקבל סכום פיצוי חודשי מכיסוי האובדן כושר העבודה וכיסוי השחרור בעצם יממן את הפרמיות העתידיות במסגרת הפוליסה הפנסיונית (חברת הביטוח תמשיך לשלם את הפוליסה במקומו).

סכום ההכנסה המבוטח

תשלום פיצויים של אובדן כושר עבודה לעצמאיים חייב להיות מלווה באישור רפואי וכן באישור של רואה חשבון על גובה ההכנסה. לכן, חשוב להיות מודעים לסכום שרשום בפוליסת הביטוח כדי לוודא שתקבלו סכום שיספיק לכם במקרים שתצטרכו להפעיל את הפוליסה.

חשוב לדעת שלא ניתן לבטח כל סכום שרוצים ולכן מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע.

פרק הזמן עד לתשלום

אובדן כושר עבודה כרוך בהוצאות שונות שיש לשלם באופן כמעט מיידי. פוליסות סטנדרטיות מבטיחות תשלום פיצויים מ 90 יום מרגע הפעלתן, אך לעיתים זה פרק זמן ארוך מדי. לכן, מומלץ שפרק הזמן עד לתשלום יהיה נמוך ככל האפשר בפוליסה שלכם.ניתן להרחיב לתקופת המתנה של 30 ימים.

הקמת עסק באופן עצמאי מביאה עימה חופש רב, אך גם לא מעט מגבלות. במקרים לא צפויים שבהם בריאותכם נפגעה או כאשר קורה אירוע שמונע מכם לעבוד, חשוב שתהיו מכוסים באמצעות פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה נרחבת ומדויקת ככל האפשר כדי שתוכלו להמשיך לחיות בכבוד מבלי להיקלע למצוקה כלכלית.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח אובדן כושר עבודה

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
Picture of ביטוח אובדן כושר עבודה - סוכנות ביטוח אנגלמן
ביטוח אובדן כושר עבודה - סוכנות ביטוח אנגלמן

סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951. אנחנו מתמחים בביטוחי אובדן כושר עבודה, תאונות אישיות וביטוח חיים. אנו נשמח לנסייע לכם להגן על העתיד הכלכלי שלכם ושל משפחתכם.

אובדן כושר עבודה לעצמאיים
כדי להיות מכוסים במקרים שבהם לא ניתן לעבוד מסיבה רפואית, חשוב להחזיק בפוליסת אובדן כושר עבודה לעצמאיים. צרו קשר עם צוות המומחים שלנו למתן הצעה אישית.
דילוג לתוכן