ביטוח שוכר דירה/משכיר דירה – כל מה שצריך לדעת

אוג 02, 2017 (0) comment ,

ביטוח שוכר דירה / ביטוח משכיר דירה

ביטוח שוכר דירה – ההגנה המושלמת לדייר

לאחרונה אנו שומעים רבות על “פוליסת ביטוח שוכר דירה” עקב הצורך ההולך והגובר של הדיירים ושל בעלי הדירות להגן על עצמם. שוק הדירות להשכרה בישראל מונה למעלה מ-600,000 דירות, ובכל חוזה שכירות הנערך בין בעלי הדירה (המשכיר) לאדם העומד לעשות בה שימוש (השוכר)  חייבת לעלות השאלה: על מי מוטלת האחריות לבטח את הדירה?

על פי חוק, בהיעדר הוראה מפורשת בכל הנוגע לרכישת ביטוח במסגרת חוזה השכירות, האחריות הביטוחית על הדירה מוטלת על השוכר ובמקרים אלו מומלץ לשוכר ולרכוש  ביטוח RENT המשלב בתוכו ביטוח תכולה וביטוח נזקי צד שלישי. ביטוח RENT הנרכש על ידי השוכר הוא למעשה סוג של ביטוח שוכר המעמיד לרשותו כיסוי ביטוחי מורחב לכל אותם מקרים בהם פורצת שריפה בשטח הדירה או נגרם נזק כזה או אחר לתשתיות הדירה, תכולתה ונזקי צד שלישי.

בכל אותם מקרים בהם בעל הדירה רכש ביטוח משכיר דירה (שהיא פוליסת ביטוח מבנה וכיסוי צד שלישי), חובת השוכר לוודא כי שמו התווסף לפוליסה בסעיף הצד ג’.יש לוודא שהפוליסה כוללת בתוכה סעיף ויתור על שיבוב המונע מחברת הביטוח של המשכיר לתבוע את השוכר בגין נזקים אשר נגרמו לדירה במהלך תקופת ההשכרה.

רכישת ביטוח RENT על ידי המשכיר כוללת גם סעיף ביטוח אובדן שכר דירה. סעיף ביטוחי זה נועד לתת כיסוי בגין אובדן הכנסה משכר דירה. (במקרים בהם אירע לדירה נזק ולא ניתן להתגורר בה עד לתום הליכי שיפוץ) וכך יוכל בעל הדירה לתת פיצוי כלפי הדייר ולהחזיר לו את שכר הדירה ששילם מראש הדירה במידה והוא שילם אותם מראש.

הסיכונים אליהם חשופים השוכרים והמשכירים

ביטוח שוכר דירה / ביטוח משכיר דירה

על מי חלה האחריות על נזק של הדירה השכורה – בעל הבית או הדייר?

ביטוח שוכר או ביטוח משכיר דירה הן פוליסות שמטרתן לצמצם את הסיכונים הכלכליים אליהם חשופים שוכרי ומשכירי הדירות בכל אחד מהמקרים הבאים:

  • נזקי אש לתשתיות הדירה, תכולת הדירה ודירות סמוכות כתוצאה מהתלקחות אש בשטח הדירה.
  • נזקים למבנה ולתכולת הדירה כתוצאה מנזקי טבע כגון: רעידת אדמה, שיטפון וכדומה
  • אובדן תכולה כתוצאה ממקרי פריצה או גניבה בשטח הדירה
  • נזקים לצד שלישי –דירות סמוכות הנפגעות כתוצאה מדליקה או נזקי צנרת בדירת ההשכרה
  • נזקים לצד שלישי- חבלה פיזית לאורחים השוהים בדירת ההשכרה
  • נזקים לצד שלישי- תאונות עבודה המתרחשות בשטח הדירה לעובדי משק בית, טכנאי שירות וכדומה

אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח- פתרונות ביטוח יצירתיים לשוכרי ומשכירי דירות

 אנחנו בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו, עוסקים ומתמחים במתן פתרונות ביטוח יצירתיים לכל ענפי הביטוח, לרבות, ביטוחי דירה המשלבים בין ביטוחי מבנה, ביטוחי תכולה וביטוחי צד ג’. ביטוחים אלו מיועדים גם לשוכרי דירות וגם למשכירי דירות (ביחד או לחוד) במסגרת ביטוחי RENT המשלבים בתוכם את כל הכיסויים האפשריים כנגד כל נזק העלול להירגם לתשתיות הדירה ותכולתה מכל סיבה שהיא.

פתרונות הביטוח היצירתיים שלנו למשכירי ושוכרי דירות מוצעים לכם במסגרת פוליסות ביטוח שוכר לצד פוליסות ביטוח משכיר דירה והן מותאמות עבור כל אחד ואחת מכם באופן המותאם לשווי הנכס, היקף התכולה העומדת לרשותכם וכדומה.

למידע נוסף על ביטוח דירה כנסו לכאן:

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים