ביטוח מבנה דירה

ביטוח מבנה דירה

שתפו את העמוד:

ביטוח מבנה דירה הוא חלק מפוליסת ביטוח דירה הכוללת מגוון כיסויים. במאמר זה אנו נסביר מהו כיסוי מבנה ומדוע חייבים אותו. כל זאת ועוד מידע חשוב על כך תוכלו לקרוא בעמוד הבא.

בשורות הבאות ריכזנו את כל המידע שצריך להכיר על ביטוח מבנה דירה

מהם הכיסויים הכלולים בפוליסת ביטוח מבנה דירה?

ביטוח מבנה זהו כיסוי שנכלל בתוך פוליסת ביטוח דירה והוא מכיל בתוכו כיסויים ביטוחיים אשר נגזרים מתוך ההגדרה של מבנה דירה. כאשר אנו עושים ביטוח מבנה, אנו למעשה דואגים לבטח את את כל החלקים הקבועים בתוך הדירה והחלקים המחוברים אליה.

חלקי המבנה המבוטחים:

כמו כן, כאשר מדובר בבניין משותף, כיסוי המבנה מבטח את חלקו של המבוטח במבנה הבניין. פוליסת ביטוח של מבנה דירה היא פוליסה תקנית אשר מפוקחת על ידי משרד האוצר ולכן הגדרות הכיסוי הן זהות בכל חברות הביטוח בישראל.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מבנה דירה
ביטוח למבנה הדירה יגן עליכם בפני נזקים כמו שריפה, הצפה, נזקי טבע וכד'. למדו איך להגן על הבית שלכם עוד היום וקבלו מאיתנו הצעת מחיר לביטוח מבנה.

אילו נזקים ביטוח מבנה מכסה?

כאשר אנו מדברים על פוליסת ביטוח לבית שלנו, חשוב לנו לדעת מה כולל ביטוח מבנה שכן מדובר בביטוח שמגן בפני קטסטרופות שיכולול לעלות לנו סכומי עתק.

פוליסת ביטוח מבנה כוללת בתוכה מגוון רחב של נזקים שעלולים לקרות למבנה. נזקים אלו מוגדרים בפירוט בתוך תנאי הפוליסה. אם והיה וחלילה מבנה דירת המבוטח נקלעה לאחד ממצבים אלו, הוא יוכל להפעיל את הכיסוי הביטוחי ולהגן על עמו מנזק כלכלי.

להלן רשימה של נזקים בביטוח מבנה המכוסים במסגרת פוליסת ביטוח דירה:

הרחבות הניתנות לרכישה

לפוליסת ביטוח מבנה ותכולה קיימות מספר הרחבות עיקריות שהן גם לרוב הנפוצות ביותר. ההרחבה הראשונה היא כיסוי צד ג' שלעיתים כלול בתוך הצעות ביטוח הדירה ולעיתים מדובר בהרחבה של הפוליסה.

ביטוח צד ג' לדירה הוא למעשה ביטוח אחריות כלפי צד שלישי, בו המבוטח יהיה מכוסה בפני תביעות שישולמו  לצד שלישי בעזרת בגין פגיעה חלילה ובאירוע תאונתי בתוך המבנה. חשוב להדגיש שביטוח צד שלישי מכסה גם נזקי רכוש והוא נחוץ במיוחד כאשר מדובר בדירה בבית משותף. 

דוגמה לאירוע ביטוחי – משמעות הכיסוי לצד ג' היא שבמידה ונגרמה הצפה בדירת המבוטח אשר מחלחלת לדירת השכן מטה וגורמת לנזקים לשכן, פוליסת ביטוח המבנה עם כיסוי לצד השלישי תכסה אירועים שכאלו.

כיסוי נוסף הוא כיסוי לחבות מעבידים שמכסה פגיעה בגוף ורכוש של עובדי משק הבית.

הרחבה נוספת שמקובל להוסיף לביטוח מבנה היא ביטוח נזקי צנרת באמצעות שרברב של חברת הביטוח או שרברב פרטי בעלות גבוהה יותר. הכיסוי הביטוחי יכסה את עלות התיקון והחלפה של רכוש שניזוק עקב הדליפה מהצנרת והאינסטלציה התקולה בדירה.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מבנה דירה
ביטוח למבנה הדירה יגן עליכם בפני נזקים כמו שריפה, הצפה, נזקי טבע וכד'. למדו איך להגן על הבית שלכם עוד היום וקבלו מאיתנו הצעת מחיר לביטוח מבנה.

כיצד להעריך את שווי מבנה הדירה?

כדי להעריך את שווי המבנה לצורכי ביטוח אתם צריכים:

כאשר אתם מבקשים לבטח את המבנה שלכם, עליכם לבטח בסכומים נכונים על מנת למנוע מצב של אי כיסוי ביטוחי בסכומים הנכונים בעת התביעה. 

הקשר בין ביטוח מבנה לביטוח המשכנתא

כאשר לוקחים משכנתא מהבנק, אנו למעשה לוקחים הלוואה גדולה שמטרתה היא רכישת דירה. בתהליך זה, הבנק משעבד את הנכס לטובתו עד סוף תשלומי המשכנתא. כחלק מהתהליך, הבנק מחייב את הלווה לעשות שני ביטוחים חשובים והם ביטוח חיים וביטוח מבנה אשר נכללים תחת השם הכולל ביטוח משכנתא.

באמצעות שני ביטוחים אלו, הבנק דואג להבטיח שאם יקרה לכם משהו או למבנה הדירה, עדיין יהיה מה שיכסה את הלוואת המשכנתא שלקחתם. את כיסויי הביטוח ניתן לקחת כפוליסות נפרדות או שעומדות בפניכם שתי אפשרויות נוספות: האחת, לעשות ביטוח מבנה בלבד עם שיעבוד של המשכנתא לבנק והשניה, לעשות פוליסת ביטוח אחת שמכילה גם כיסויי ביטוח חיים וגם כיסויי ביטוח מבנה.

המורכבות בביטוח

פוליסות ביטוח מבנה משתנות מחברה לחברה בסעיפי הכיסויים וההרחבות. לכל סעיף וסעיף יש חשיבות רבה ולכן חשוב מאוד להתאים את הפוליסה למבוטח.

כדי לעשות זאת בצורה טובה ואמינה הכי מומלץ להתייעץ בנושא עם סוכן ביטוח אשר מכיר היטב את כלל הכיסויים בחברות השונות ויוכל להתאים עבורכם את פוליסת ביטוח המבנה שהכי תתאים עבורכם.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח מבנה דירה

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
Picture of ביטוח דירה - אנגלמן סוכנות לביטוח
ביטוח דירה - אנגלמן סוכנות לביטוח

סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951. אנחנו מתמחים בכל סוגי הביטוחים לדירה ובניהם: ביטוח מבנה, ביטוח תכולה, כיסויים מיוחדים לתכשיטים ולדברי ערך, ביטוח לשוכרי דירה ועוד. אל תתביישו להשאיר את פרטי הקשר שלכם ונשמח לסייע.

דילוג לתוכן