ביטוח תכולה

ביטוח תכולת דירה

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

דירת המגורים שלנו מהווה חלק חשוב ומהותי בחיינו, ובדרך כלל זהו הנכס היקר ביותר עבורנו. ביטוח תכולה לדירה מתאים לכולם – גם למי שגר בדירה שכורה ומעוניין להגן על רכושו הפרטי והאישי, וליהנות מהגנה מפני נזקים רבים העלולים להיגרם לחפציו האישיים.

ביטוח תכולה נועד רק למי שמעוניין להגן על פריטים וחפצים חשובים ויקרי ערך, למשל רהיטים, מוצרי חשמל, תכשיטים, כלי נגינה וכיוצא בזה. 

אנחנו בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו ממליצים לכולם לרכוש ביטוח תכולה, מה כולל הכיסוי ומדוע אתם חייבים אותו – כל זאת ועוד בהמשך הדף.

בשורות הבאות ריכזנו את כל המידע שצריך להכיר על ביטוח תכולת דירה

מהם הכיסויים הכלולים בפוליסת ביטוח תכולה?

ביטוח תכולת דירה מכסה נזקים שונים שנגרמו לחפצים שלכם בתקופת הביטוח כתוצאה מאחד או יותר מהסיכונים הבאים:

כיצד להעריך את שווי הרכוש בדירה?

כדי להעריך את שווי התכולה לצורכי ביטוח יש שלוש אפשרויות עיקריות:

הערה חשובה – שווי התכולה קובע את עלות הפוליסה, אך יש מרכיבים נוספים המשפיעים על המחיר, לדוגמה מיקום הדירה ואמצעי מיגון. אם אתם גרים במקום מועד לפורענות, למשל ביישוב בו יש מקרים רבים של פריצות וגניבות, הפוליסה תתייקר. 

חברות הביטוח דורשות מהמבוטחים להתקין אמצעי מיגון שונים, ישנם הבדלים משמעותיים בין החברות ועליכם להתייחס לכך בהתאם.

כמו כן, ידוע כי גנבים אוהבים לפרוץ בעיקר לבתים פרטיים ולדירות קרקע, לכן ברוב המקרים הפוליסה יקרה יותר לעומת ביטוח תכולה לדירה בקומת ביניים או בקומה גבוהה, לכן אנו ממליצים להתקין אמצעי מיגון והתרעה כמו סורגים, מערכת אזעקה וכדומה. כך תוכלו להפחית משמעותית את עלות הפוליסה.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח תכולת דירה
באמצעות ביטוח תכולה תוכלו להגן על כל פריטי הבית ודברי הערך כמו תכשיטים, מצלמות, יצירות אומנות, ריהוט, מכשירי חשמל ועוד בפני נזקי פריצה, שריפה ונזקים נוספים.

כיסוי לפי ערך כינון – מה הכוונה?

על פי תקנות הפיקוח על חוזי ביטוח לתכולת הדירה התגמולים המגיעים לכם כמבוטחים יחושבו לפי שווי האובדן או שווי הנזק, אך לא תקבלו יותר מהסכום הנקוב במפרט הפוליסה, כלומר לא תקבלו מעל הסכום אותו ביטחתם. תגמולי הביטוח נועדו להביא אתכם, ככל האפשר, למצב שהיה לפני האירוע הביטוחי.

ישנם שני גורמים נוספים המשפיעים על גובה התשלום שתקבלו מחברת הביטוח:

המשמעות של ערך כינון היא הקמה מחדש, תיקון או החלפת הרכוש ברכוש חדש מאותו סוג ואיכות. בדרך כלל, חברת הביטוח תשלם לכם תגמולים לפני ביצוע הכינון לפי ערכי כינון, כלומר תקבלו סכום שיאפשר לכם להשיב את התכולה למצב שהיה לפני הנזק.

מנגנון ייחודי לביטוח תכולה הקובע שאם רכשתם ביטוח בסכום הנמוך משווי התכולה בדירה, חברת הביטוח תשלם ערך נמוך מעלות הנזק. 

כדאי לדעת כי אם סכום ביטוח התכולה נמוך משווי התכולה בפועל בלפחות 15%, חבות חברת הביטוח תפחת באופן יחסי בהתאם ליחס בין סכום הביטוח לשווי התכולה (בעת רכישת הפוליסה). 

לכן, אם סכום הביטוח נמוך משווי התכולה ב-20%, חברת הביטוח תשלם רק 80% מהתשלום בגין הנזק שנגרם לתכולה שלכם. חשוב להדגיש כי רכישת פוליסה לביטוח תכולה ללא כיסוי בגובה מתאים עלולה לגרום לכיסוי חלקי בביטוח התכולה.

לכן, אנחנו ממליצים לכם להזמין סקר תכולה להערכת שווי החפצים, כך תימנעו מכיסוי נמוך שאינו משקף את הערך האמיתי של התכולה שלכם.

אילו הרחבות אפשר להוסיף לפוליסה?

בין ההרחבות הניתנות לרכישה בתמורה לתשלום נוסף:

לעיתים הרחבת צד ג' כלולה בפוליסה התקנית לביטוח תכולה, ההרחבה מקנה תשלום לצד ג' בגלל תאונה שנגרמה לו על ידכם או על ידי אחד מבני משפחתכם או על ידי עובדי משק בית המתגוררים ביתכם, כאשר התאונה גרמה למוות, מחלה, ליקוי גופני, ליקוי נפשי, נזק או אובדן לרכוש וכיוצא בזה.

כיסוי בגין אובדן או נזק שנגרם לפריטים שונים בתכולה כגון תכשיטים, כלי זהב וכו', כיסוי "כל הסיכונים לתכשיטים" מכסה תכשיטים השייכים למבוטח בהימצאם בדירה או באופן ארעי מחוץ לדירה.

במסגרת הביטוח הבסיסי של הדירה ותכולתה, ביטוח רעידת אדמה הינו ביטוח שכלול בברירת המחדל וניתן להסירו תמורת הנחה משמעותית. הביטוח מכסה נזק שנגרם לחפצי הדירה כתוצאה מהתמוטטות של מבנה מגורים אשר הזיקו לתכולה ונזקים אחרים הכלולים תחת סעיף זה.

הרחבה חשובה אם אתם מעסיקים עובד משק בביתכם, ההרחבה מכסה נזק גופני לעובד, כל עוד העובד מקבל מכם שכר בקשר לדירה המבוטחת.

כיסוי ביטוחי עבור הנזק העודף מעל סכום הפיצויים שתקבלו מכוח חוק מס רכוש וקרן פיצויים.

כיסוי בגין נזק מתאונה או אובדן לאופניים, כולל כיסוי בגין גניבת האופניים בשלמותם.

הרחבה לביטוח שבר הנגרם כתוצאה מתאונה לכיור, לשמשות בדירה או למראות.

כיסוי למוצרי חשמל אינו מתבצע באמצעות "ביטוח" אלא באמצעות כתב שירות לתיקון מוצרי חשמל. ניתן לרכוש "ביטוח מוצרי חשמל" מחברה חיצונית הנותנת שירות תיקונים.

אפשר להרחיב את הפוליסה עם ביטוח "כל הסיכונים" לדברי ערך שונים כמו מחשב נייד, מצלמות, כלי נגינה ועוד.

בנוסף, יש חברות ביטוח המציעות הרחבות כמו ביטוח למחזיקי אקדח ברישיון, ביטוח תאונות אישיות לכל המשפחה, הרחבה לביטול זכות שיבוב כלפי המשכיר ועוד.

מדוע כדאי לרכוש את הפוליסה בעזרת סוכן ביטוח מיומן?

ישנם הבדלים משמעותיים בין הפוליסות השונות לביטוחי תכולה וביטוח מבנה שחברות הביטוח מציעות. חשוב לקרוא היטב את הפוליסה, לעיין בכל הסעיפים, לבדוק כיצד החברה מחשבת את הפיצוי, מהם החריגים הקיימים ועוד. 

לכן, אנחנו בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו ממליצים לכם לפנות אלינו לייעוץ מקצועי על מנת להתאים את הביטוח המתאים ביותר לתכולה בדירתכם.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח תכולת דירה

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
ביטוח דירה - אנגלמן סוכנות לביטוח
ביטוח דירה - אנגלמן סוכנות לביטוח

סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951. אנחנו מתמחים בכל סוגי הביטוחים לדירה ובניהם: ביטוח מבנה, ביטוח תכולה, כיסויים מיוחדים לתכשיטים ולדברי ערך, ביטוח לשוכרי דירה ועוד. אל תתביישו להשאיר את פרטי הקשר שלכם ונשמח לסייע.

הצעת מחיר לביטוח תכולה
אנו בסוכנות ביטוח אנגלמן רוצים לעזור לכם לשמור על דברי הערך שלכם. פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר לביטוח תכולת דירה במחיר משתלם.
דילוג לתוכן