ביטוח שוכר דירה

ביטוח לשוכרי דירה וביטוח למשכירי דירה

שתפו את העמוד:

שוכרים או משכירים דירה? כדאי שתכירו את החשיפה שלכם לסיכון וכיצד מבצעים ביטוח שוכר דירה וביטוח משכיר דירה. להלן מדריך מלא ומקיף שיעשה לכם סדר:

שוק הדירות להשכרה בישראל מונה למעלה מ-600,000 דירות, ובכל חוזה שכירות הנערך בין בעלי הדירה (המשכיר) לאדם העומד לעשות בה שימוש (השוכר) חייבת לעלות השאלה: על מי מוטלת האחריות לבטח את הדירה? לאחרונה אנו שומעים רבות על פוליסת ביטוח לשוכרי דירה שמציאות כיסוי לדיירים שנקראת גם "ביטוח rent".

מהי פוליסה זו, איפה עומדת האחריות של בעל הדירה ואיפה זו של הדייר בנושא הביטוח?

בשורות הבאות ריכזנו את כל המידע בנושא ביטוח לשוכרי דירה ולמשכירי דירה:

יש לבדוק סעיף ביטוח בחוזה להשכרת הדירה

לפני שפונים לרכישת ביטוח. חשוב לבדוק – מה כתוב בחוזה השכירות. יש לבדוק מה כתוב בחוזה בשאלת האחריות: מי אחראי למה?

הדבר הראשון לפני שבוחנים את הצורך הביטוחי היא להבין שחוזי שכירות לדירות בישראל מתחלקים לשנים:

במצב זה לכאורה אין לדייר צורך לבטח את נכסיו של המשכיר אך חשוב לדייר לדעת שסביר להניח שבחוזה כתוב שהשוכר אחראי להחזיר את הדירה לבעל הדירה במצבה כפי שהוא קיבל אותה. 

סעיף זה פשוט שאומר למעשה – כל נזק בדירה הוא באחריותו של הדייר ועל כן חשוב שהדייר ייקח בחשבון שעליו לפצות את בעל הדירה בנזקים כבדים לדירה וראוי לדאוג לכיסוי ביטוחי המתבטא בביטוח צד שלישי של הדייר (נדבר על כך בהרחבה בהמשך).

לעיתים קרובות בעל הנכס (משכיר הדירה) מוסיף לחוזה השכירות סעיף של דרישה לביטוח מבנה – משמעות הדבר היא שעל הדייר חלה אחריות לבטח את הדירה עצמה ולכסות את הנזקים בעבור בעל הנכס. מן הסתם כיסוי זה עולה לא מעט כסף וכאשר הדייר מתבקש לרכוש ביטוח גם למבנה – חלה עליו הכבדה בתשלומי הביטוח.

ביטוח שוכר דירה – מהם הביטוחים הנחוצים

המצב הראוי והאידיאלי לכיסוי של הנכס היא שבעל הנכס יבטח בעצמו את המבנה. עם זאת, לשוכר הדירה יש צורך לדאוג לביטוחים הבאים שיחסכו ממנו נזק כלכלי ו/או תביעה נגדו.

על כל שוכר ביטוח לבטח או לשקול לבטח את הכיסויים הבאים:

כיסוי לרכוש הדייר (כולל ריהוט, ציוד אישי, פריטים יקרי ערך וכד') תוצאה מנזקי טבע כגון: רעידת אדמה, שיטפון ואובדן תכולה כתוצאה ממקרי פריצה או גניבה בשטח הדירה.

ביטוח תכולה אישית של הדיירים דואג להחזיר את מצבו של הדייר ליום שלפני קרות הנזק. חשוב לציין שבעל הדירה אינו יכול לבטח את רכושו של הדייר מאחר ואין לו זיקת ביטוח אליו.

ביטוח צד ג' של הדיירים הוא חשוב ביותר מאחר והוא למעשה מכסה את הנזק הפוטנציאלי לשנגרם למבנה הדירה שנגרם ברשלנותו. לדוגמה – הדייר גרם לשריפה עקב רשלנותו במטבח / הדייר גרם להצפה שהזיקה לבית של השכנים וכד'.

בעל הנכס יוכל לתבוע את הפיצויים מהדייר והפוליסה תשלם. עם זאת, ביטוח צד ג' מכסה גם מקרים בהם אורחי הדירה נפצעים עקב שהותם בה וכן טענות נוספות בגין גרימת נזק לגוף ורכוש של באי הדירה.

כיסוי לעובדי משק הבית במקרה של נזק לגוף ורכוש כמו למשל כיסוי למנקה או לטכנאים וכד'. הביטוח מכסה את רוב עובדי משק הבית פרט לבית המשמש כמשרד של הדייר (חובה להוסיף הרחבה מיוחדת)

לעיתים בדכ' שמדובר בחוזה שכירות ארוך טווח – הדייר בוחר לבצע שיפוץ ותוספות למבנה כמו למשל, שיפוץ מקלחת, תוספת קירות גבס וכד'. מאחר ותוספות אלו הם רכושו של הדייר – רצוי וראוי שיבטח אותם בביטוח מתאים.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח Rent
אנו בסוכנות ביטוח אנגלמן רוצים לעזור לך לשמור על הנכס שלך. בין אם אתם דיירים או בעלי דירה, יש לנו מגוון פתרונות ביטוח שיסיעו לכם לשמור על עצמכם ועל רכושכם.

ביטוח משכיר דירה (בעל הדירה) – מה חשוב לבטח?

הדייר גרם נזק לדירה או שנגרם נזק לצד ג' - מי אחראי?

מה קורה אילו יש נזק למבנה שנוצר מהדייר, הדייר גרם לנזק למבנה של המשכיר או גרם נזק לשכנים בבניין?

צריך לשאול את השאלות:

בכל אותם מקרים בהם בעל הדירה רכש ביטוח משכיר דירה (שהיא פוליסת ביטוח מבנה וכיסוי צד שלישי), מומלץ מאוד לשוכר לוודא כי שמו התווסף לפוליסה בסעיף הצד ג' אצל משכיר הדירה.

יש לוודא שהפוליסה כוללת בתוכה סעיף ויתור על שיבוב המונע מחברת הביטוח של המשכיר לתבוע את השוכר בגין נזקים אשר נגרמו לדירה במהלך תקופת ההשכרה.

את סעיף השיבוב ניתן להוסיף גם בפוליסה של דייר וגם בפוליסה של בעל הנכס.

רכישת ביטוח RENT על ידי המשכיר כוללת גם סעיף ביטוח אובדן שכר דירה. סעיף ביטוחי זה נועד לתת כיסוי בגין אובדן הכנסה משכר דירה. 

(במקרים בהם אירע לדירה נזק ולא ניתן להתגורר בה עד לתום הליכי שיפוץ) וכך יוכל בעל הדירה לתת פיצוי כלפי הדייר ולהחזיר לו את שכר הדירה ששילם מראש הדירה במידה והוא שילם אותם מראש.

הסיכונים אליהם חשופים השוכרים והמשכירים

ביטוח שוכר או ביטוח משכיר דירה הן פוליסות שמטרתן לצמצם את הסיכונים הכלכליים אליהם חשופים שוכרי ומשכירי הדירות בכל אחד מהמקרים הבאים:

אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח - פתרונות ביטוח יצירתיים לשוכרי ומשכירי דירות

אנחנו בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו, עוסקים ומתמחים במתן פתרונות ביטוח יצירתיים לכל ענפי הביטוח, לרבות, ביטוחי דירה המשלבים בין ביטוחי מבנה, ביטוחי תכולה וביטוחי צד ג'. 

ביטוחים אלו מיועדים גם לשוכרי דירות וגם למשכירי דירות (ביחד או לחוד) במסגרת ביטוחי RENT המשלבים בתוכם את כל הכיסויים האפשריים כנגד כל נזק העלול להירגם לתשתיות הדירה ותכולתה מכל סיבה שהיא.

חשוב לציין, במידה ואתם משכירים דירה לטווח קצר או דירת Air BNB  – ניתן לבטח באמצעות ביטוח השכרת דירות לזמן קצר

פתרונות הביטוח היצירתיים שלנו למשכירי ושוכרי דירות מוצעים לכם במסגרת פוליסות ביטוח שוכר לצד פוליסות ביטוח משכיר דירה והן מותאמות עבור כל אחד ואחת מכם באופן המותאם לשווי הנכס, היקף התכולה העומדת לרשותכם וכדומה.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח Rent - לשוכר ומשכיר דירה

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח דירה - אנגלמן סוכנות לביטוח
ביטוח דירה - אנגלמן סוכנות לביטוח

סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951. אנחנו מתמחים בכל סוגי הביטוחים לדירה ובניהם: ביטוח מבנה, ביטוח תכולה, כיסויים מיוחדים לתכשיטים ולדברי ערך, ביטוח לשוכרי דירה ועוד. אל תתביישו להשאיר את פרטי הקשר שלכם ונשמח לסייע.

הצעת מחיר לביטוח Rent
אנו בסוכנות ביטוח אנגלמן בעלי ניסיון רב בביטוח של שוכרי דירה ומשכירי דירה, פנו אלינו בכדי להתאים את הביטוח שלכם תנאי חוזה השכירות ומתן הגנה מירבית לדברי הערך שלכם.
דילוג לתוכן