פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים – כל מה שלא ידעתם

יונ 25, 2018 (0) comment

ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאים

האם אתם עצמאיים? חשוב מאוד שתכירו שיש פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים שתוכל להגן עליכם בשעה קשה. למדו הכל במאמר הבא:

הקמת עסק עצמאי מהווה חלום עבור אנשים רבים שמוכנים לקחת את הסיכון בעזיבת מקום העבודה שלהם כשכירים כדי להגשים את שאיפותיהם. למרות היתרונות המשמעותיים של הקמת עסק עצמאי, יש גם לא מעט סכנות שאורבות בעולם הזה בשל העובדה שכל האחריות על עסק כזה או אחר נופלת על בעליו. אובדן כושר עבודה הוא אחד הסיכונים המשמעותיים ביותר בתחום של עסקים עצמאיים. הסיבה שביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים כלכך חשוב היא בגלל שאין לעצמאים ימי מחלה ו"אבא ואמא" בדמות של מעסיק ועל כן כל פגיעה/מחלה תגרום לנזק כלכלי רב.

 

ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים – מה עליכם לדעת?

ביטוח אובדן כושר עבודהבניגוד לשכירים, עצמאיים אינם מקבלים פיצויים והחזרים על ימי מחלה או על ימים שבהם נמנע מהם לעבוד. למרות הרצון לתכנן כל צעד ומהלך בעסק עצמאי, לא ניתן לעשות זאת, בעיקר בכל הנוגע לאירועים לא צפויים, כמו תאונות, מחלות ועוד. כדי להיות מכוסים במקרים שבהם לא ניתן לעבוד, מכל סיבה שהיא, חשוב שיהיה לבעלי עסקים עצמאיים ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים שיכלול את הסעיפים ההכרחיים הבאים:

 • הגדרה מדויקת של המקצוע: 

  הכיסויים בביטוח לעצמאיים הם פועל יוצא של הגדרת המקצוע שבו העצמאיים עוסקים והסיכונים הכרוכים בו. בעת ניסוח של פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה, חשוב להגדיר במדויק מה המקצוע שלכם ומה הסיכונים הכרוכים בו על מנת שתהיו מכוסים במקרה שאחד מהם אכן יתממש כמובן שדין "צווארון לבן (רו"ח ,סוכן ביטוח ,רופא וכד')שונה מדין צווארון כחול (פועל ייצור ,מוסכניק ,קבלן שיפוצים וכד').

 • תשלומי פרמיות נוספות: 

  כאשר רוכשים כיסוי אובדן כושר עבודה במסגרת פוליסה פנסיונית חשוב לכלול סעיף "שחרור" שבעצם מכסה את המשך תשלום הפרמיה במקרה של אובדן כושר עבודה או לצורך העניין – אדם קנה כיסוי אובדן כושר במסגרת פוליסה פנסיונית פלוס סעיף שחרור – בעת מקרה הביטוח הוא יקבל סכום פיצוי חודשי מכיסוי האובדן כושר העבודה וכיסוי השחרור בעצם יממן את הפרמיות העתידיות במסגרת הפוליסה הפנסיונית ( חברת הביטוח תמשיך לשלם את הפוליסה במקומו).

 • סכום ההכנסה המבוטח: 

  תשלום פיצויים של אובדן כושר עבודה לעצמאיים חייב להיות מלווה באישור רפואי וכן באישור של רואה חשבון על גובה ההכנסה. לכן, חשוב להיות מודעים לסכום שרשום בפוליסת הביטוח כדי לוודא שתקבלו סכום שיספיק לכם במקרים שתצטרכו להפעיל את הפוליסה.לא ניתן לבטח כל סכום שרוצים ולכן מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע.

 • פרק הזמן עד לתשלום:

  אובדן כושר עבודה כרוך בהוצאות שונות שיש לשלם באופן כמעט מיידי. פוליסות סטנדרטיות מבטיחות תשלום פיצויים מ 90 יום מרגע הפעלתן, אך לעיתים זה פרק זמן ארוך מדי. לכן, מומלץ שפרק הזמן עד לתשלום יהיה נמוך ככל האפשר בפוליסה שלכם.ניתן להרחיב לתקופת המתנה של 30 ימים.

הקמת עסק באופן עצמאי מביאה עימה חופש רב, אך גם לא מעט מגבלות. במקרים לא צפויים שבהם בריאותכם נפגעה או כאשר קורה אירוע שמונע מכם לעבוד, חשוב שתהיו מכוסים באמצעות פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה נרחבת ומדויקת ככל האפשר כדי שתוכלו להמשיך לחיות בכבוד מבלי להיקלע למצוקה כלכלית.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

אנגלמן ביטוח

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים