מחשבון ביטוח דירה משרד האוצר

home insurance
במדריך הבא נסקור בפניכם את הכלי החזק שמשרד האוצר הפקיד בידי ציבור המבוטחים בישראל – מחשבון ביטוח דירה של משרד האוצר. איך משתמשים בו וכיצד ניתן לחסוך באמצעותו כסף בביטוח הדירה? כל זאת בשורות הבאות:
שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

ביטוח דירה נועד לספק עבורכם שקט נפשי והגנה מקיפה למבנה הדירה ולתכולתה, הפוליסה כוללת כיסוי מפני רעידות אדמה, שריפה, הצפה, נזקי מזג האוויר, פריצה, גניבה ועוד. 

כ-55% ממשקי הבית בישראל מבטחים את הדירה, יש הרוכשים רק ביטוח מבנה, אחרים רוכשים ביטוח תכולה, אך ההמלצה של אנשי המקצוע היא לרכוש פוליסה הכוללת ביטוח מבנה ותכולה. מאחר ועלויות הביטוח משפיעות על ההכנסה הפנויה נטו של משק הבית, חשוב להשוות בין ביטוחי דירה שונים.

אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר השיק באפריל 2015 מחשבון ביטוח דירה להשוואה מהירה בין חברות הביטוח השונות. זהו כלי אובייקטיבי המאפשר השוואה בין החברות השונות לפי פרמטרים כמו עלות הפוליסה וציון החברה במדד השירות והטיפול בתביעות. 

בלחיצת כפתור ניתן להשוות מחירים, לקבל גישה מהירה לחברות הביטוח ולקרוא מידע חשוב אודות מושגי יסוד בביטוח דירה ומידע מקצועי נוסף.

מהו מחשבון ביטוח דירה?

מחשבון ביטוח דירה הוא כלי חשוב עבור הציבור הרחב בישראל, באמצעותו מקבלים את תעריפי הביטוח של חברות המתמחות בביטוחי דירה. המחשבון מהווה כלי עזר לבחירת סוג הביטוח וחברת הביטוח המתאימים ביותר למאפיינים ולדרישות שלכם.

חשוב לציין כי תעריפי הביטוח המוצגים במחשבון מבוססים על פוליסה תקנית לביטוח דירה ותכולתה. עם זאת הביטוח חייב להיות אינדיבידואלי כיוון שלכל מבוטח ולכל נכס יש מאפיינים שונים כמו מיקום הדירה, שווי הנכס, סוג ואופי השימוש בדירה, מספר דיירים, שווי התכולה וכיוצא בזה.

לכן, כדאי להיעזר במחשבון אך אין לוותר על ייעוץ מקצועי של סוכן ביטוח מנוסה, הסוכן מודע לכל הסכנות האפשריות ולוקח בחשבון מקרים שאינם נכללים בפוליסה התקנית. 

כמו כן, הוא מכיר את מדיניות ודרכי הפעולה והחשיבה של חברות הביטוח ומחלקות האקטואריה, וברכישת פוליסה ללקוח הוא מנצל את ההכרות האישית ואת הידע המקצועי כדי לשפר את הביטוח עבור הלקוח ועל מנת להתאים עבורו את הפוליסה המתאימה והמקיפה ביותר.

מחשבון ביטוח דירה משרד האוצר – כיצד משתמשים?

כאשר נכנסים למחשבון ביטוח דירה באתר של משרד האוצר, בכתובת https://dira.cma.gov.il, מוצגות 3 אפשריות להשוואת מחירים:

בשלב זה עליכם לבחור בסוג הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם, וכדי להשוות מחירים עליכם ללחוץ על האפשרות המתאימה. לאחר שקיבלתם החלטה איזה ביטוח מתאים לכם עליכם למלא טופס בדף הנפתח מולכם באתר, הטופס כולל פרטים אודות הנכס שברצונכם לבטח. בין היתר הטופס כולל את הפרטים הבאים בהתאם לביטוח שבחרתם:

cma-structure-and-contant-insurance
  • סוג המבנה וקומה – יש לבחור מהתפריט הנגלל את סוג המבנה והקומה, לדוגמה בית פרטי או דו משפחתי, דירה בקומת קרקע, ביניים, אחרונה או פנטהאוז.
  • גיל המבנה – יש להקליד את גיל המבנה בשנים.
  • סכום ביטוח המבנה – הסכום משקף את עלות ערך הבנייה ללא עלות הקרקע.
  • כיסוי לנזקי מים – יש לבחור האם מעוניינים בכיסוי או לא.
  • תביעות בשנים האחרונות – יש להקליד את מספר התביעות ב-3 השנים האחרונות (במידה והיה לכם).
  • סכום ביטוח התכולה – יש להקליד את ערך התכולה נכון למועד תחילת הביטוח.
  • ביטוח לצורך משכנתא –יש לבחור האם רוכשים את הפוליסה לצורך ביטוח משכנתא.
לקבלת הצעת מחיר לביטוח דירה
אנו בסוכנות ביטוח אנגלמן רוצים לעזור לך לשמור על הנכס שלך. פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר לביטוח דירה במחיר משתלם.

טיפים חשובים לשימוש במחשבון ביטוח דירה של משרד האוצר

כיום נהוג לחשב את שווי עלות המבנה בשווי 5,500-7,000 ₪ למטר רבוע. לדוגמה – דירה בת 100 מ"ר בממוצע תחושב בעלות מבנה של 600,000 ₪. 

מחיר הביטוח לפי מ"ר משתנה בהתאם לגיל המבנה ורמת הגימור של הדירה. דירות ישנות יותר בדרך כלל מתומחרות נמוך יותר (5,500 ₪ למ"ר) בעקבות הסטנדרטים הנמוכים של הבנייה שהיו נהוגים לפני מספר עשרות שנים. מצד שני, דירות חדשות בעלות רמת גימור גבוהות יותר מתומחרים גבוה יותר על הסקאלה.

גם פה יש נוסחה לא מדויקת אך נותנת אומדן טוב לחישוב סכום ריאלי. אם אין לכם הערכת שווי קודמת בידי מומחים תוכלו לחשב את שווי התכולה כך: כמות חדרים בבית כפול 40,000-50,000 ₪. לדוגמה – דירת בת 4 חדרים תתומחר לפי 200,000 בביטוח תכולה לבית.

אם היתה לכם פריצה / נזקי טבע או כל נזק ב3 שנים האחרונות נא הקפידו למלא את הנתון הזה והקפידו לדווח לחברת הביטוח שאיתה תתקשרו בהמשך. דיווח שגוי של עבר ביטוחי עלול לגרום לדחיית תביעה מצד חברת הביטוח.

אין לסעיף זה משמעות גבוהה ואין זה משפיע על מחיר הביטוח. כאשר עורכים ביטוח למבנה הדירה חשוב להקפיד על תוספת "סעיף שעבוד" בפוליסה לטובת הבנק שממנו לקחתם הלוואה. במצב זה הביטוח בעצם משועבד לבנק אם חלילה נגרם נזק וכך הבנק דואג שתוכלו לתקן את הנזק של הנכס.

ביטוח נזקי צנרת הוא אחד מהכיסויים החשובים מאחר שנזקי צנרת ומים מהווים את הבעיות הגדולות בדירות מגורים ובמיוחד בבתים משותפים.

במסגרת ביטוח הדירה ניתן לבחור 3 אפשרויות, ללא כיסוי, עם כיסוי ובחירת שרברב שעובד בהסדר עם חברת הביטוח או לבחור באפשרות לבחור בשרברב פרטי. 

חשוב לדעת שהאפשרות האחרונה היא היקרה ביותר ויכולה להשפיע על מחיר הפוליסה בצורה משמעותית.

ביטוח דירה השוואת מחירים במחשבון

comaring-house-insurance

לאחר שלחצתם על לחצן "לחץ להשוואה" תועברו לדף התוצאות הכולל את המידע שהקלדתם בטופס ורשימה של חברות הביטוח. לצד כל חברה מופיע מחיר הביטוח שהיא מציעה וציון מדד השירות של חברות הביטוח בקטגוריית ביטוח דירה. 

באפשרותכם למיין את התוצאות לפי המחיר, מדד השירות או שם חברת הביטוח. ניתן להדפיס את הטבלה או לשמור אותה כקובץ אקסל. 

כמו כן, מומלץ ללחוץ על הכפתור "הצג מידע חשוב" המופיע לצד שם חברת הביטוח כדי לעיין במידע חשוב נוסף כגון השתתפות עצמית, פירוט הרחבות, כיסויים נוספים, הנחות, אחריות כלפי צד שלישי ועוד.

מומלץ להתייחס לציון מדד השירות, רשות שוק ההון עורכת את המדד כדי לשקף לציבור הרחב את רמת השירות של חברות הביטוח השונות. ציון גבוה משקף אחוז גבוה של תביעות שאושרו, שביעות רצון של הלקוחות מהטיפול בפנייתם, ושקלול של תלונות הציבור שהוגשו לרשות שוק ההון.

האם מחשבון הביטוח מדוייק?

מחשבון ביטוח הדירה הוא כלי מעולה לקבל אומדן מחירים מחברות הביטוח השונות. עם זאת, חברות הביטוח השונות לא מציעות את אותם כיסויים במדויק ומאוד קשה להשוות הצעות אחת מול השניה.

בנוסף, לעיתים קרובות ניתן לקבל הנחות מיוחדות אצל סוכני ביטוח בעלי תנאים מיוחדים באותה חברת הביטוח. ההמלצה שלנו היא לבחור את שלושת ההצעות בראש הרשימה ולבדוק פרטנית מול כל חברה באופן פרטני.

המחשבון לא מביא לידי חשבון פרמטרים חשובים כמו קיום של מערכות הקלה בפני פריצה כמו כספת, סורגים, אזעקה וכד' אשר יכולות לזכות את הלקוח בהנחות משמעויות או לחלופין אי קבלתו לביטוח.

המחשבון לא מתייחס לנושא ביטוח רעידת האדמה הוא מכיל באופן אוטומטי את הכיסוי, עם זאת ישנה אפשרות לבטל את הכיסוי ולקבל הנחה משמעותית (לא מומלץ) או לחלופין לרכוש ביטוח ערך קרקע.

לסיכום – מחשבון ביטוח דירה השוואת מחירים של משרד האוצר

מחשבון ביטוח דירה של משרד האוצר הוא כלי נוח וידידותי למשתמש. כאמור, זהו כלי אובייקטיבי המאפשר לכל אדם להשוות מחירי ביטוח בית או דירה בלחיצת כפתור, תוך התייחסות לגורמים רלוונטיים שונים. המחשבון יוצר תחרות בריאות בין החברות ומהווה כלי עזר עבור הציבור לבחירת החברה המבטחת.

יחד עם זאת, הכלי איננו מדויק ומספקת תמונה מקיפה ללקוח ולכן אין תחליף לסוכן ביטוח מקצועי ומנוסה שמכיר את ההבדלים הקטנים בין חברות הביטוח, פוליסות ביטוח דירה ורמת השירות שהן מציעות. סוכן ביטוח מעניק שירות אישי ומציע ליווי צמוד למבוטח, הוא מטפל בכל בעיה ותביעה במיומנות ומייצג את האינטרסים של הלקוח מול החברה המבטחת.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח דירה
אנו בסוכנות ביטוח אנגלמן רוצים לעזור לך לשמור על הנכס שלך. פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר לביטוח דירה במחיר משתלם.
שתפו את הפוסט:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

דברים נוספים שיכולים לעניין אותך:
עשו לנו לייק:
שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

הרשמו לעדכוני הסוכנות!

הרשמו לחדשות הסוכנות ותשארו מעודכנים בכל מידע מקצועי חדש שיוצא.

דילוג לתוכן