מהי הרפורמה בביטוח נסיעות לחו"ל החדשה?

רפורמה בביטוח נסיעות לחו"ל
הרפורמה בביטוח נסיעות התחילה בתאריך 03/09/17. במסגרת הרפורמה חלו שינויים במבנה פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל בכל חברות הביטוח בישראל.
שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

הרפורמה בביטוח נסיעות מתאריך 03.09.2017

בסוף שנת 2017 בוצע שינויי מבנה של פוליסת הנסיעות והוגדרו שינויים שמחייבים את כל חברות הביטוח ליישר לפיהם קו. מה השינויים באמת אומרים? ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת ואת המסקנות שלנו. רמז – השד בכלל לא נורא.

פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל כולל כיסויים רבים וביניהם: החזר הוצאות רפואיות, הוצאות עבור הטסה רפואית, ביטוח למזוודות ועוד. היקף המכירות בענף ביטוח הנסיעות לחו"ל מונה כ600 מליון ש"ח בשנה אשר היו נמכרות דרך סוכני חברות הביטוח, קופות החולים וכרטיסי האשראי. 

מדוע נוצרה הרפורמה בביטוח נסיעות לחו"ל?

בשנים האחרונות, הצטברו באגף הפיקוח על הביטוח אלפי תלונות של מבוטחים אשר תביעותיהם נדחו באופן מלא או חלקי. המבוטחים מתלוננים שלא קיבלו תמונה מלאה לגבי כיסויים אפשריים הדרושים להם ולכן לא קיבלו החלטה מושכלת לגבי רכישות כיסוי זה או אחר. 

רפורמה זו נועדה ליצור אחידות בשוק ביטוח הנסיעות לחו"ל בין כל הפוליסות השונות של חברות הביטוח בישראל ולתת אפשרות להשוות כיסויים באופן מיטבי.

מה כוללים השינויים בפוליסת הנסיעות?

הרפורמה בביטוחי הנסיעות הובילה לכתיבה של "פוליסה תקנית לביטוח נסיעות" והגבילה את חברות הביטוח וחייבה אותן ב"תו תקן חדש".

מדוע בוצעה הרפורמה?

ההסבר הינו פשוט מאוד, כמו בכל עסקה, כאשר אנו מבקשים לרכוש מוצר מסויים אנו נבדוק את כל המאפיינים שלו ונבצע השוואה בין מוצרים אחרים בשיטת "השוואת תפוחים אל תפוחים". כך סברו במשרד האוצר לקראת היצאה לרפורמה בביטוחי הנסיעות לחול ב2017. 

עד הרפורמה, שוק ביטוח הנסיעות היה "פרוץ" וכל חברת ביטוח הוסיפה והסירה חלק מהכיסויים וההרחבות בביטוח הנסיעות. מצב זה הוביל ל2 בעיות:

  • לעיתים קרובות נוסעים לחו"ל חשבו שהם מכוסים בהרחבה כלשהי ולמעשה הם לא היו מכוסים. דבר זה הוביל לעוגמת נפש רבה והמון תלונות לממונה על הביטוח במשרד האוצר.
  • בעיה שניה – לא ניתן היה להשוות בקלות את הכיסויים ואת המחירים מאחר וכל חברה הציגה מוצר ביטוחי שונה.

בנוסף, בוצעו שינויים והגדרות בפוליסות  והרחבה של גבולות האחריות בכמה מפרקי הביטוח כמו לדוגמה ביטוח סיכוני הריון הורחב ל$200,000 במקום $60,000 בגרסה הישנה. 

הפוליסה החדשה בנויה משני חלקים (רבדים):

תוכלו לקרוא על ההרחבות בעמוד – הרחבות וכיסויים בביטוח נסיעות לחו"ל.

כיסויים הניתנים לרכישה בתוספת תשלום תחת הרובד השני לביטוח שבעבר היו כלולים במחיר הפוליסה במתכונת הישנה:
יתר ההרחבות נותרו כמו המתכונת הישנה. הרחבות אלה הן:

הערה חשובה: כדאי לדעת שניתן להוריד ולשנות כיסויים ברובד הראשון והשני כראות עיניכם.

ביטוח חו"ל ב"חינם" של חברות האשראי – לא מה שחשבתם

עד הרפורמה – חברות האשראי היו מציעות ביטוח חינם בכיסויים מאוד מצומצמים ומוכרים בתוספת תשלום משמעותית הרחבה לסכומי ביטוח המקובלים בענף. במסגרת הרפורמה הוגבלה תקופת הביטוח שאותה חברות האשראי מסוגלות לספק ל-5 ימים בלבד.

חברות האשראי אכן מספקות ביטוח אך הביטוח הוא מאוד מינימלי ובדרך כלל מי שממש את הטבת הביטוח של כרטיס האשראי מתבקש להוסיף תשלום בכדי להיות בכיסוי ראוי.

האם הרפורמה גרמה להתייקרות ביטוחי הנסיעות?

הרפורמה בביטוח נסיעות גרמה להרחבת הכיסויים, מאחר ופוליסת ביטוח הנסיעות הורחבה בגובה הכיסוי – המחיר עלה מעט אך במסגרת הביטוח שאנו מציעים לדוגמא – בפספורט כארד ניתן לרכוש ולבטל סעיפים כראות עיניכם ולהרכיב את הביטוח שמתאים לכם בצורה הטובה ביותר. 

לדוגמה, למרות שביטוח איתור וחילוץ נכלל היום כברירת מחדל בפוליסה. אין זה אומר שלא ניתן לבטל אותו ולקבל זיכוי מאחר וכיסוי זה מתאים יותר לטיולי תרמילאים מאשר לטיול אורבאני באירופה. 

באופן כללי אנו ממליצים להרכיב את הביטוח שלכם לפי המלצות ביטוח לפי מקומות בעולם והתייעצות עם איש מקצוע.

האם הרפורמה הייתה חיובית?

לאחר הרפורמה למבוטחים ניתנה האפשרות להשוות מחירי ביטוח בקלות יתרה. בעקבות זאת נגרם תחרותיות גדולה יותר בין המבטחים ולפיכך ליצור הוזלה בשוק ביטוחי הנסיעות כך שבמבט לאחור לא באמת נוצר שינוי רב במחיר.

בנוסף לכך אנו סבורים שביטוח נסיעות מגן על בעל הפוליסה בנזקים פוטנציאליים של מאות אלפי שקלים ולכן עדיף לשלם כמה סנטים יותר מאשר להישאר ללא כיסוי בפוליסות המסורבלות הישנות לפני הרפורמה ולהתנהל בבתי משפט מול חברות ביטוח שלא ששות לשלם.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח נסיעות לחו"ל
אנו בסוכנות ביטוח אנגלמן ובניו בעלי ניסיון רב בתחום ביטוחי נסיעות לחו"ל, אנו משווקים את רוב פוליסות המוצעות כיום בישראל. באמצעותנו תוכלו לאתר את תוכנית הביטוח המתאימה לכם ביותר וכל זאת במחיר ישיר.

מה חשוב לוודא שכשרוכשים פוליסת ביטוח נסיעות במתכונת החדשה

מאחר והפוליסה החדשה ניתנת להרכבה חשוב להתייעץ עם סוכן ביטוח מיומן שיודע איך לבנות פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל נכונה בכיסויים שלה בהתאם לצרכי המבוטח ומשפחתו.

אם בכל זאת בחרתם לרכוש לעצמכם ביטוח דרך האינטרנט יש לוודא שאתם מכוסים בכיסויים הבאים:

אנו בסוכנות ביטוח אנגלמן פועלים בענף ביטוח הנסיעות לחו"ל במשך עשרות שנים. בכל שאלה והתייעצות אל תהססו לפנות אלינו.

שתפו את הפוסט:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

דברים נוספים שיכולים לעניין אותך:
עשו לנו לייק:
שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

הרשמו לעדכוני הסוכנות!

הרשמו לחדשות הסוכנות ותשארו מעודכנים בכל מידע מקצועי חדש שיוצא.

ביטוח נסיעות בתקופת הקורונה

בעקבות מגפת הקורונה, חלק גדול מהכיסויים שהיו בעבר אינם ניתנים לרכישה באופן זמני

לאחרונה הושקה פוליסת ביטוח חדשה הכוללת כיסוים למגיפת הקורונה. הביטוח מושפע מגיל המבוטח ומדינת היעד. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לתמחור אישי.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת לביטוח נסיעות עם כיסוי קורונה השאירו פרטים:
שאלו אותנו על ביטוח נסיעות עם כיסוי קורונה לכיסוי מיטבי
דילוג לתוכן