ביטוח משכנתא לגיל השלישי

ביטוח משכנתא לגיל השלישי

שתפו את העמוד:

כל מי שלוקח משכנתא, מחויב לרכוש ביטוח משכנתא על מנת להגן על ההשקעה של בנק. ביטוח משכנתא כולל בתוכו בין היתר מרכיב של ביטוח חיים שמגן על הבנק במקרה בו המבוטח נפטר ובכך הבנק יקבל את יתרת גובה ההלוואה שנותרה ובכך היורשים יקבלו את הדירה ללא כל חוב.

כידוע, ביטוח חיים מושפע מפרמטרים שונים, בין אם זה מצב והיסטוריה רפואית, משקל, מין וכדומה. בין היתר, הוא גם מושפע מגיל המבוטח. באופן טבעי, אנשים מבוגרים יותר, קרי אנשים בגיל השלישי יצטרכו לשלם יותר עבור הפוליסה מאשר צעירים. במאמר זה נסקור בפניכם ונציג ומידע כיצד להוזיל את ביטוח המשכנתא למבוגרים בגיל 60 פלוס.

תוכן עניינים - לחצו על רשימת נושאי המאמר לגישה מהירה

כיצד מחיר ביטוח החיים מושפע בגיל השלישי?

ביטוח משכנתא בכלל וביטוח חיים בפרט, מושפע מגילו של מחזיק הפוליסה, מאחר וככל שהוא מבוגר יותר, כך הוא ישלם פרמיה גבוהה יותר. ההסבר לכך פשוט, רמת הסיכון של חברת הביטוח עולה ככל שמחזיק הפוליסה הוא מבוגר יותר, שכן יש חשש שהוא יחלה ואף ימות (נתון זה כמובן מחשוב על פי סטטיסטיקה של תוחלת החיים על פי לוחות תמותה וחישובים אקטואריים). לכן, אף על פי שהבנק מחייב לרכוש ביטוח משכנתא, צריך כל מי שנמצא בגיל השלישי לדעת, שהוא ייאלץ לשלם פרמיה גבוה יותר.

כאמור, חברת הביטוח מחשבת את עלויות הפרמיה על פי פרמטרים שונים. בין היתר, היא בוחנת את גילו של המבוטח, מצבו וההיסטוריה הרפואית שלו. סביר להניח שאדם בגיל השלישי, יתמודד עם היסטוריה רפואית יותר מורכבת מאשר מבוטח צעיר, שאין אחריו מאחוריו שנים רבות ואין לו היסטוריה רפואית רצינית ומשמעותית. מאחר ובמקרה כזה, הסיכון של חברת הביטוח הוא גדול יותר, אז היא תדרוש תשלום פרמיה גבוה יותר.

ביטוח חיים למבוגרים

ביטוח משכנתא - עד איזה גיל זה אפשרי?

בעיקרון, ניתן לרכוש ביטוח חיים עד גיל 70 ברוב חברות הביטוח, כאשר גיל סיום הביטוח הוא לרוב 85. משכנתא לעומת זאת, הבנק מוכן לתת עד גיל 75 ולעיתים עד גיל 80. מה שאומר שגם ביטוח משכנתא ניתן, במקרים מסוימים, לרכוש באופן מקביל. בכל מקרה, זה הרבה יותר מורכב לרכוש ביטוח משכנתא לגיל השלישי, כלומר מעל גיל 60, למרות שזה בהחלט אפשרי.

כל מי שמבקש לקחת משכנתא בגיל השלישי, צריך לקחת בחשבון שחברות הביטוח לא בהכרח ימהרו למכור לו ביטוח חיים ואם כן, זה בהחלט יגדיל את העלויות שהוא יצטרך לשלם עבור הפוליסה, מה שאומר שגם עלויות המשכנתא באופן כללי יהיו גבוהות יותר.

ביטוח משכנתא לחולים ובעלי מוגבלויות
בני גיל הזהב מתמודדים עם קושי רב ביכולת לקבל ביטוח משכנתא מחברות הביטוח השונות. צרו קשר עם המקצוענים שלנו למציאת פתרון מותאם אישי לביטוח משכנתא לבני הגיל השלישי​

טיפים לרכישת ביטוח משכנתא לגיל השלישי

הטיפ החשוב ביותר הוא לוודא האם קיימת הגבלה של גיל בקרב חברת הביטוח. אומנם נהוג למכור פוליסות עד גיל 70, אך ישנן חברות שמוכנות למכור גם לגילאים מאוחרים יותר. יש לבחון את כל הנושא של הגיל, על מנת לוודא שאכן ניתן לרכוש ביטוח חיים כפי שנדרש לצורך נטילת משכנתא.

טיפ שני, חשוב לעשות השוואה בין הפוליסות של חברות שונות. זאת על מנת לוודא שאכן מקבלים את כל התנאים הנדרשים, בצורה מפורטת ומלאה. ההשוואה תאפשר לנו גם לדעת אילו פרטים יש בכל פוליסה וכמובן מה המחירים של כל אחת מהן. ניתן אפילו לקבל אינדיקציה ראשונית דרך מחשבון ביטוח החיים של משרד האוצר.

טיפ שלישי, מומלץ מאוד לרכוש את הפוליסה דרך סוכן ביטוח המתמחה בענף ביטוחי המשכנתאות אשר יש לו קשרים טובים בחברות ביטוח, יכולות להציע לנו שירותים מגוונים ברמת גבוהה, אמינות ויכולות מיקוח מול חתמי חברת הביטוח. אם אנחנו בוחרים לעבוד עם סוכן ביטוח נוכל ליהנות משירות בקשר אישי, דבר שיכול להשפיע לא רק על רכישת הפוליסה אלא גם על מימושה בצורה הרבה יותר טובה, ביום שנידרש לכך.

טיפ רביעי, במידה ונוטל ההלוואה סובל מבעיה רפואית כרונית, חשוב לדעת שפעמים רבות חברות הביטוח דוחות קבלה של אנשים חולים ו/או להגדיל את הפרמיה בצורה מאוד גבוהה עד כדי לבלתי אפשרית. לשם כך אנו יכולים לבדוק האם יש צורך בחיתום רפואי לצורך ביטוח מקל באמצעות עזרה של סוכן ביטוח או לחלופין קבלת עזרה מהמדינה באמצעות חוק בעלי מוגבלויות (לרוכשי דירה ראשונה). במידה ואתם סובלים ממחלה כרונית, תוכלו לקרוא את המאמר שכתבנו בנושא ביטוח משכנתא לחולים.

ביטוח משכנתא לגיל 60 ומעלה

טיפ חמישי, עלינו לבחון האם אנחנו יכולים למצוא בטחונות אחרות במידה ולא נוכל לרכוש פוליסה במחיר הוגן. כמובן שזו אמורה להיות האופציה השנייה שלנו ולא הראשונה. לדוגמה אדם אשר אין "בר ביטוח" ישעבד הנכס בשעבוד כפול ובמקרה של מוות, הבנק ידרוש למכור את הנכס ולהחזיר את המשכנתא.

טיפ שישי, עלות ביטוח החיים למשכנתא בדרך כלל משנה עם הגיל. סוכן ביטוח טוב יבצע עבורכם "בדיקת שימור" בכל 4 שנים לדרוש מחברת הביטוח לתת מחיר נמוך יותר ולמנוע עליות מחירים גבוהות.

כיצד רוכשים ביטוח משכנתא לחולים בצורה נכונה?

אם אתם רוצים ליהנות מביטוח משכנתא למבוגרים ברמה גבוהה, זה הזמן לפנות אל מחלקת המשכנתאות בסוכנות הביטוח אנגלמן שמבצעת השוואת מחירים בכל חברות הביטוח הגדולות בישראל ולקבל את כל הפרטים על הפוליסות הקיימות בשוק ולבחור את הפוליסה המתאימה עבורכם. אל תהססו פנו עוד היום, ותיהנו משירות מקצועי, איכותי, ברמה הגבוהה ביותר. שירות אישי מותאם ספציפית עבורכם.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח משכנתא לגיל השלישי

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
Picture of ביטוח משכנתא - סוכנות ביטוח אנגלמן
ביטוח משכנתא - סוכנות ביטוח אנגלמן

סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951. אנחנו מתמחים במתן פתרונות בביטוח חיים למשכנתא וביטוח מבנה למשכנתא. למשרדנו ישנו יתרון משמעות בלתת כיסויים לבעלי מצב רפואי קודם וכל זאת במחירים מעולים.

ביטוח משכנתא למבוגרים
בני גיל הזהב מתמודדים עם קושי רב ביכולת לקבל ביטוח משכנתא מחברות הביטוח השונות. צרו קשר עם המקצוענים שלנו למציאת פתרון מותאם אישי לביטוח משכנתא לבני הגיל השלישי
דילוג לתוכן