ביטוח משכנתא ללא הצהרת בריאות

ביטוח משכנתא ללא הצהרת בריאות

שתפו את העמוד:

כאשר אנחנו מבקשים לבצע ביטוח משכנתא, חברת הביטוח לרוב תדרוש מאיתנו לבצע הצהרת בריאות על מנת לתת מחיר שמבוסס על המצב הרפואי הקיים. לעיתים כאשר מדובר באנשים בעלי מצב רפואי קיים עלות הביטוח תעלה משמעותית.

במאמר זה נדון בביטוח משכנתא ללא הצהרת בריאות, אילו אופצויות עומדות לפני המבוטחים ועוד.

תוכן עניינים - לחצו על רשימת נושאי המאמר לגישה מהירה

מדוע צריך הצהרת בריאות בביטוח המשכנתא?

כשאנחנו נדרשים לקחת משכנתא מהבנק, הוא מחייב אותנו לרכוש ביטוח משכנתא. כך הבנק יכול להגן על ההשקעה שלו. ביטוח זה כולל שני חלקים, ביטוח מבנה וביטוח חיים. החלק הראשון נועד להגן על הבנק במקרה של ירידת ערך המבנה כתוצאה מנזקים שעלולים להיגרם לו, החלק השני נועד למנוע מצב בו הלווה לא יכול לעמוד בהחזרי המשכנתא מסיבות בריאותיות או כתוצאה מתמותה.

באופן טבעי, כשרוכשים ביטוח חיים ובפרט במקרה של ביטוח משכנתא, יש צורך להגיש הצהרת בריאות. על פי הצהרה זו ייקבע אופי הביטוח והפרמיה לפוליסה. אך קיימים מקרים בהם אפשר לקבל ביטוח משכנתא, כולל התייחסות לביטוח בריאות, מבלי להגיש הצהרה שכזו. ישנם מקרים בהם זה הכרחי, מאחר ואם יהיה צורך להגיש הצהרת בריאות, אזי שיהיה קשה ללווה לרכוש את הביטוח וכתוצאה מכך, הבנק מסרב לתת להם משכנתא.

הצהרת בריאות ביטוח משכנתא

הבעיתיות כאשר המצב הרפואי לא תקין

המטרה של הצהרת בריאות מבחינת חברת ביטוח, היא לדעת את רמת הסיכון שהחברה לוקחת כשהיא מחליטה לבטח לקוח מסוים. ההצהרה חייבת להיות אמינה ואמיתית. במידה והיא איננה כזו, הרי שחברת הביטוח יכולה להתנער מהפוליסה והתנאים שלה.

חשוב להבהיר, במקרים כאלה, הפרמיה היא מאוד גבוה, בוודאי ביחס לפוליסות רגילות, והתנאים למימוש הפוליסה שונים מאשר במצב רגיל, למשל, קיים מגבלת סכום שניתן לקבל במקרה של פטירה.

ביטוח משכנתא ללא הצהרת בריאות
לעיתים הצהרת הבריאות יכולה לייקר את הביטוח באופן משמעותי. פנו לצוות המקצוענים שלנו במציאת פתרון לביטוח משכנתא ללא הצהרת בריאות

מצבים בהם ניתן לרכוש ביטוח משכנתא ללא הצהרת בריאות

כאמור, ביטוח משכנתא ללא הצהרת בריאות אפשרית כאשר מדובר בסכומי הלוואה נמוכה. באמצעות סוכני ביטוח מנוסים ומקצועיים, אפשר לנהל משא ומתן מול חברות הביטוח, על מנת להשיג את הפוליסה המתאימה, קרי ללא הצהרת בריאות. חשוב לציין, שבשנת 2018, הכנסת קבעה בחוק שגם אדם עם מחלה מקצרת חיים יכול לרכוש ביטוח חיים למשכנתא על מנת שיוכל לרכוש דירה. על כן, ניתן למצוא פתרונות להיבט של הצהרת בריאות וכל מה שקשור לכך.

כשהלווה הוא אדם חולה ולא ניתן לבטל את הדרישה להצהרת הבריאות, ניתן לרכוש ביטוח משכנתא שמיועד לאנשים חולים. לא כל חברות הביטוח מציעות אופציה שכזו, וחשוב להדגיש, לא כל הבנקים ממהרים לקבל את הפוליסה ומוכנים לתת משכנתא מצב שכזה.

ביטוח משכנתא ללא הצהרת בריאות אפשרי גם במקרה של משכנתאות קטנות, קצרות, אז רמת הסיכון שהבנק לוקח על עצמו היא הרבה יותר נמוכה לכאורה, ולכן קל יותר לקבל ביטוח חיים ללא הצהרת בריאות מחד ולספק את המשכנתא שהלווה מעוניין בה, מאידך.

מי שזקוק לביטוח משכנתא ללא הצהרת בריאות, יכול לפנות אלינו, אנגלמן משכנתאות, ובעזרת צוות מקצועי ומנוסה, נוכל לעזור לכם למצוא פוליסת ביטוח משכנתא מתאימה, כולל עבור החלק של ביטוח חיים ללא הצהרת בריאות. כך תוכלו לפנות לבנק ולקבל משכנתא לרכישת נכס, כפי שאתם רוצים.

 

לקבלת הצעת מחיר לביטוח משכנתא

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
Picture of ביטוח משכנתא - סוכנות ביטוח אנגלמן
ביטוח משכנתא - סוכנות ביטוח אנגלמן

סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951. אנחנו מתמחים במתן פתרונות בביטוח חיים למשכנתא וביטוח מבנה למשכנתא. למשרדנו ישנו יתרון משמעות בלתת כיסויים לבעלי מצב רפואי קודם וכל זאת במחירים מעולים.

ביטוח חיים למשכנתא ללא הצהרת בריאות
לעיתים הצהרת הבריאות יכולה לייקר את הביטוח באופן משמעותי. פנו לצוות המקצוענים שלנו במציאת פתרון לביטוח משכנתא ללא הצהרת בריאות
דילוג לתוכן