ביטוח שמשות

ביטוח שמשות

ביטוח שמשות - כיסוי שבר שמשות בביטוח רכב

שתפו את העמוד:

כרוכשים ביטוח צד ג' או מקיף לרכב, חשוב לדעת שצריך להרחיב את הכיסוי כך שיכסה את הנזקים לשמשות הרכב. במסגרת שירותים והרחבות בביטוח הרכב, ישנו כיסוי לשבר שמשות. על כיסוי זה אנו נרחיב במאמר זה.

הערה חשובה – המונח "ביטוח שמשות" אינו מדויק מאחר והחברות המספקות את שירותי הזגגות עונות על הגדרת "מבטח" מבחינת החוק ומשווק על ידי חברות המספקות "כתב שירות" בלבד. אך מטעמי נוחות משתמשים במונח ביטוח.

מה זה כיסוי ביטוח שמשות? ומתי צריך אותו?

ביטוח שמשות הוא למעשה פיצוי כספי במצבים בהם יש לנו שבר או סדק בשמשות הרכב. שבר בשמשות הרכב הוא לא דבר נפוץ, אך בלי שמשות תקינות לא ניתן לנהוג ברכב. שברים בשמשות הרכב עלולים לקרות כתוצאה מתאונה, אבנים שבטעות נפלו ממשאית או חלילה כתוצאה מפריצה של הרכב.

במצבים אלו עלינו להזמין חברה אשר יכולה לתקן לנו את שמשת הרכב כדי שנוכל להמשיך בנסיעה בטוחה. על מנת שנהיה מכוסים במקרים אלו ולא נתחיל לחפש אחר חברה שתספק לנו את התיקון, חברות הביטוח מציעות לנהגים להוסיף לביטוח הרכב גם כיסוי שמשות בביטוח הרכב. כאשר עושים ביטוח שבר שמשות חשוב לדעת כי מדובר בהרחבה לביטוח הרכב שניתן להוסיף בתשלום לביטוח צד ג' או ביטוח מקיף.

השירותים הניתנים במסגרת ביטוח רכב

במסגרת ביטוח הרכב עבור נהגים, קיימות הרחבות שניתן להוסיף בביטוח צד ג' או בביטוח המקיף. הרחבות אלו נקראות "כתבי שירות" והן בתשלום נוסף. בתוך "כתב השירות" כלולים למעשה מספר שירותים בסיסיים אשר תפקידם להוות עבורנו עזרה ראשונה כאשר אנו נתקלים בבעיות ברכב בעת נסיעה. אלו יכולים להיות שירותי דרך שתפקידם לנסות לעזור לנו להניע את הרכב עד הגעה למוסך, כיסוי לשירותי גרירה והצלה במקרה הצורך ושבר שמשות אם חלילה נשברה לנו אחת משמשות הרכב.

ביטוח שמשות

מהם היתרונות "בכתב השירות" של שבר שמשות ומה מכוסה בו בדרך כלל?

להיתקע עם שמשה שבורה ברכב באמצע נסיעה בכביש זה לא דבר נעים וזה עלול לקרות לנו בדיוק בזמנים הכי לא מתאימים כמו נסיעה למקום חשוב, בזמן ערב או נסיעת לילה. עבור מצבים אלו "לכתב השירות" יש יתרונות רבים, למעשה הוא מאפשר לכם בכל זמן נתון להתקשר לחברה שאליה אתם משויכים בפוליסה ולקבל את העזרה אשר אתם זקוקים לה מבלי להתחיל לחפש בזמן לחוץ זה חברה שתעזור, או להתחיל בהשוואת מחירים.

כמו כן, כאשר אתם משויכים לחברה של שירותי דרך או שבר שמשות, אתם בעצם מנויים בחברה ומכוסים על ידי פוליסת ביטוח הרכב שלכם, כך שמראש אתם מקבלים מחיר טוב יותר, בניגוד למחיר שתקבלו כאשר תהיו במצב חירום ולא תהיו מנויים באף חברה. כתב השירות לנזקי שמשות וזכוכיות לרכב נועד בדיוק למצבים אלו, על מנת לעזור לנהגים ולחסוך כאב ראש בזמן זה.

איפה רוכשים כיסוי ביטוח שמשות?

על מנת לרכוש כיסוי ביטוח שמשות, עומדות בפני הנהגים שתי אפשרויות: האחת היא לקבל חבילה מובנית דרך חברת הביטוח שמצטרפת בתוספת תשלום לביטוח מקיף או ביטוח צד ג'. והאפשרות השניה היא לרכוש חבילה נפרדת בחברות חיצוניות לשבר שמשות ושירותי דרך כמו קופל סטרט, שלמה שירותי דרך ועוד.

חשוב לציין כי לחברות הביטוח מספר חברות לשירותי דרך ושבר שמשות אשר עובדות איתן ותוכלו למעשה לבחור מתוך הרשימה את החברה המועדפת עליכם גם מבחינת מחיר וגם מבחינת השירות.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח רכב
בישראל כלי הרכב הוא כמו זוג רגליים וכפי שאנו צריכים לדאוג לעצמנו כך גם לרכבנו באמצעות ביטוח. קבלו הצעה לביטוח שיגן על הרכב במקרים של תאונה, גניבה, נזק לצד ג' ועוד.

חברות שנותנות שירות כיסוי שמשות דרך הביטוח

בענף הזגגות לרכבים יש מספר חברות אשר עובדות באופן שוטף עם חברות הביטוח ומציעות עבורן את השירותים של החלפה ותיקון שמשות הרכב עבור נהגים. חברות אלו מציעות גם שירותים באופן פרטי וגם שירותים כחלק מ"כתב השירות", כך שתוכלו לשאול עליהן את סוכן הביטוח שלכם.

אלו חברות שזו ההתמחות שלהן והן דואגות לתת שירות הכולל החלפת שמשות לכל סוגי הרכבים בתקנים הרצויים. חברות מסוג זה הן אילן קארלס וחברת אוטוגלס. מעבר לשירותי שבר שמשות, חלקן מציעות שירותים נוספים. לדוגמא בחברת אילן זגגות יש גם שירותים נוספים כמו פחחות, שירותי ליסינג ועוד.

החברות שאיתן עובדות חברות הביטוח הן חברות בעלות שנים של ניסיון בתחום ואלפי לקוחות, כך שאתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שתקבלו באמצעות "כתב השירות" התקנה מקצועית של שמשות הרכב ושירות טוב.

לסיכום, כיסוי לשבר שמשות ניתן להוסיף כחלק "מכתב השירות" אצל סוכן הביטוח שלכם, כאשר עושים ביטוח צד ג' או מקיף. סוכן הביטוח שלכם יפנה אתכם לרשימת החברות אשר איתן הוא עובד ובעת הצורך תוכלו להפעיל את הכיסוי הביטוחי שלכם בשיחת טלפון אחת. אם כעת אתם נמצאים בזמן חידוש הפוליסה שלכם, שאלו את סוכן הביטוח שלכם גם על ביטוח שבר שמשות.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח רכב

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח רכב - אנגלמן סוכנות לביטוח
ביטוח רכב - אנגלמן סוכנות לביטוח

סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951. אנחנו מתמחים בענף ביטוח הרכב - ביטוח מקיף, צד ג' וחובה לכל סוגי הרכבים. עם השנים צברנו מומחיות בביטוח לרכבי יוקרה, משאיות, כלים הנדסיים ועוד.

דילוג לתוכן