ביטוח רכב מסחרי

ביטוח רכב מסחרי

שתפו את העמוד:

רכבים מסחריים ורכבי עבודה עושים נסיעות ארוכות במהלך היום על מנת לשנע משא ממקום למקום. רכבים אלו, כמו כל רכב בישראל, מחויבים בביטוח חובה. מעבר לביטוח זה, ניתן להוסיף ביטוח מקיף לרכב מסחרי או צד ג' שיהוו עבור הנהג ורכבו רשת הגנה נוספת. במאמר זה נדבר על ביטוחי הרכב המסחרי.

בשורות הבאות ריכזנו עבורכם את כל המידע החשוב בנושא ביטוח רכב מסחרי:

מהו רכב מסחרי בהגדרת הביטוח?

רכב מסחרי מוגדר בחוק כרכב שתוכנן, נבנה ומיועד להובלת טובין וכן, רכב שברשיונו צוין שהוא רכב עבודה. רכבים מסחריים מסווגים כיום על פי משקל המשא שהם יכולים להסיע בתוך הרכב. סיווג N1 הוא רכב מסחרי ורכב עבודה שיכולים להסיע משקל מותר כולל של 3,500 ק"ג. ברכבים אלו תזדקקו לביטוח רכב עד 3.5 טון. סיווג N2 הוא רכב מסחרי ורכב עבודה שיכולים להסיע משקל מותר כולל עד 12,000 ק"ג. וסיווג N3 הוא רכב משא ועבודה שנושא משקל מעל 12,000 ק"ג. בביטוחי רכב אלו, תזדקקו לפוליסות המתאימות למשקלים המצוינים ברכב.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח רכב מסחרי
ישנו סיכון מוגבר לרכב מסחרי בכבישי ישראל, כיצד תוכלו לבטח את עצמכם בצורה המיטבית ובמחיר ללא תחרות? השאירו פרטים ונשמח לסייע.

ביטוח חובה לרכב מסחרי

בישראל כל רכב מחויב בביטוח חובה, חוק זה תקף גם על רכבים מסחריים. ביטוח החובה לרכב מסחרי תפקידו לכסות אתכם מבחינה כספית ורפואית במצבים בהם פגעתם ברכב אחר. כמו ברכבים הפרטיים, גם ברכבים המסחריים לא ניתן לנסוע ללא ביטוח חובה.

פוליסת החובה של הרכב המסחרי נקבעת על פי משקל הרכב ומחולקת לרכבים עד 4 טון ומעל 4 טון. עבור רכבים עד 4 טון, נקבעה פוליסה סטנדרטית אחידה על ידי משרד האוצר. ברכבים מסחריים שמשקלם עולה על 4 טון, אין פוליסה סטנדרטית מוגדרת, בשל העובדה כי קיימים המון סוגי רכבים מעל משקל זה שזקוקים להתאמת צרכים שונה. עבור רכבים אלו, יש לשבת עם סוכן הביטוח ולהגדיר את צרכי הרכב.

מחיר ביטוח חובה לרכבים מסחריים מושפע מהנתונים הבאים:

ביטוח צד ג לרכב מסחרי

ביטוח צד ג' לרכב מסחרי הוא ביטוח שתפקידו להשלים את ביטוח החובה. אם ביטוח החובה מבטח את הנהג בכל הקשור לנזקים פיזיים וגופניים של נהגים ברכבים אחרים בעת תאונה, ביטוח צד ג' ישלים אותו ויבטח גם פגיעות שקרו לרכבים אחרים ולרכושם כתוצאה מהתאונה.

ביטוח למסחריות

ככל שסכום ביטוח צד ג' יהיה גבוה יותר כך יותר טוב. לא תרצו להיקלע לתאונת שרשרת מרובת רכבים עם סכומי ביטוח נמוכים ולהשלים את תשלום הנזק מכיסכם האישי.

ביטוח מקיף לרכב מסחרי

הביטוח המקיף לרכב מסחרי הוא ביטוח שמכסה נזקים שקרו לרכב של האדם המבוטח כתוצאה מתאונה או מקרים המוגדרים בפוליסה כמו: התהפכות, תאונת התנגשות, נזקים בעת ניסיון גניבה של הרכב או רכוש מתוכו ונזקי סביבה כמו אש, סערה, שיטפון וכדומה.

בנוסף למקרים שהזכרנו קודם, לביטוח המקיף מתווסף גם כתב שירות שמאפשר לנהג להשתמש בשירותי גרירה, חילוץ וסיוע במצב של תאונה.

כיסויים נוספים הניתנים לרכישה:

מה קובע את המחיר הביטוח למסחריות?

על מנת לקבוע את המחיר החודשי של הפוליסה, על סוכני הביטוח לאסוף מידע הכולל את מאפייני הרכב, הדגם שלו והערך הכספי שלו. מאפיינים נוספים שמשפיעים על מחיר הפוליסה הם גיל הנהגים, כמה שנים נהג זה על הכביש, תביעות עבר ועוד. ככל שרמת הסיכון לתאונה הוא גבוה יותר, כך העלות תהיה גבוהה יותר. כמו כן, ככל שמדובר ברכב יקר יותר שמצריך עלויות פיצוי גבוהות בעת תאונה, עלות הפוליסה תהיה יקרה יותר.

אם תעשו עבור ביטוח רכב מסחרי, השוואת מחירים, תשימו לב כי לפוליסות השונות יש מחירים מגוונים. השוני במחירים נובע מהשוני בפוליסות והתאמתן לרכב המסחרי הספציפי. כמו כן, הביטוחים המקיפים וביטוחי צד ג' הם ביטוחים אשר מותאמים עבורכם אישית ולכן אין בהם אחידות מחירים.

לסיכום, רכבים מסחריים, כמו כל רכב בישראל, מחויבים בביטוח רכב חובה שיגן על נהגים אחרים שנפגעו בעת תאונה. לביטוח החובה ניתן להוסיף ביטוח מקיף וביטוח צד ג' שיהוו עבורכם רשת הגנה נוספת כאשר אתם הנפגעים או רכבו ורכושו של צד שלישי.

אם קיים ברשותכם רכב מסחרי ואתם מעוניינים לבטח אותו, פנו אל סוכני הביטוח המקצוענים שלנו בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו. אנו מכירים את תחום ביטוח הרכב היטב ונשמח להתאים עבורכם את ביטוח הרכב הנכון ביותר עבורכם והמשתלם ביותר.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח רכב מסחרי

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח רכב - אנגלמן סוכנות לביטוח
ביטוח רכב - אנגלמן סוכנות לביטוח

סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951. אנחנו מתמחים בענף ביטוח הרכב - ביטוח מקיף, צד ג' וחובה לכל סוגי הרכבים. עם השנים צברנו מומחיות בביטוח לרכבי יוקרה, משאיות, כלים הנדסיים ועוד.

דילוג לתוכן