ביטוח למשאיות

ביטוח למשאיות

שתפו את העמוד:

משאיות נחשבות לאחד מכלי הרכב היקרים שקיימים. העלות שלהן אינה מסתכמת רק בקנייתן, אלא בעלויות נוספות עבור ארגז המשאית, נגרר אם קיים, אחזקת רכב יחסית גבוהה וכמובן ביטוח משאיות. כיצד רוכשים ביטוח משאיות, אילו ביטוחים קיימים ומה חשוב להכיר? כל זאת בעמוד הבא:

תוכן עניינים - לחצו על רשימת נושאי המאמר לגישה מהירה

כמה עולה ביטוח משאית ואילו כיסויים ניתן לרכוש?

ביטוח משאית הינו ביטוח מיוחד אשר שונה מאוד מביטוחי רכב או ביטוח רכב מסחרי. הסיבה לשוני בין ההגדרות השונות נובע ממגוון פרמטרים אך בעיקר בגלל שמשאית אחת שונה ממשאית אחרת, ישנם הבדלים במשל המשאית, אבזור ושימוש בכלי הרכב כמו למשל שימוש במנוף, דופן הידראולי, רכינה, רמסע וכד'.

באופן כללי, ניתן לסווג את המשאיות השונות לקטגוריות משקל שונות ובהתאם לכך חברות הביטוח השונות בישראל מתמחרות את הפרמיה של הביטוח. 

אילו ביטוחים ניתן לרכוש למשאית?

כמו לכל רכב כיום, גם למשאיות יש שלושה ביטוחים ידועים, להלן הביטוחים שניתן לרכוש למשאית:
  • ביטוח חובה למשאית – ביטוח חובה למשאית הוא ביטוח שכל כלי רכב לרבות משאית חייבים לרכוש על פי חוק. ביטוח זה מבטח את הנהג ברכב וכל מי שהיה מעורב בתאונת הדרכים בגין נזקי גוף.
  • ביטוח מקיף למשאית – מדובר בביטוח  שמכסה נזקים שנגרמו לרכב בזמן תאונה. הפוליסה תכסה את תיקון הנזקים על פי התנאים שרשומים בה ותכסה גם מצבים של גניבת המשאית שזו נקודה חשובה מאוד בנושא זה, שכן קיימת נטייה גבוהה לגניבה של משאיות. הביטוח כולל גם כיסוי לצד ג' בנזקי רכוש.
  • ביטוח צד ג' למשאית – הוא ביטוח המכסה נזקי רכוש או חפצים בסביבת התאונה. הביטוח לא חל על המשאית עצמה.
מעבר לביטוחים אלו, ניתן להוסיף לפוליסה הרחבות המותאמות לצורכי המשאית:

איך נקבע מחיר ביטוח משאית?

ביטוח משאית נחשב לביטוח יחסית יקר. הסיבה לכך טמונה בשעות הרבות שהמשאית מבלה על הכביש בתנאי יום ולילה ולכן מועדת ליותר תאונות. מעבר לכך, בשל מחירן היקר של המשאיות, פעמים רבות הן טרף קל לגניבה הכולל גם את שווי הרכב וגם שווי הציוד שנמצא בו. 

וכמובן, כמו בכל רכב יש מספר פרמטרים שגם הם מרכיבים את מחיר הביטוח כמו: משקל המשאית – ככל שהמשקל גבוה יותר ועולה על 16 טון, כך עלות הביטוח תהיה גבוהה יותר, מאפייני הנהג הכוללים גיל וותק ביטוחי וכמובן מאפייני המשאית הכוללים את סוג המשאית, הדגם שלה, שנת הייצור, נפח המנוע ושווי הפריטים שהיא מכילה. כל אלו יחד מרכיבים את פוליסת ביטוח המשאיות כיום. מעבר לכך, חשוב לדעת כי כל תוספת מכאנית למשאית הכוללת נגרר, ציוד מיגון וכדומה הם פריטים שמעלים את מחיר הפוליסה.

פרמטרים המשפיעים על מחיר הביטוח

לקבלת הצעת מחיר לביטוח משאיות
ישנו סיכון מוגבר למשאיות בכבישי ישראל, כיצד תוכלו לבטח את עצמכם בצורה המיטבית ובמחיר ללא תחרות? השאירו פרטים ונשמח לסייע.​

סוגי משאיות שניתן לבטח

להלן חלק מהמשאיות שניתן לבטח:

ביטוח משאית

בטחו את המשאית בסוכנות ביטוח המתמחה בכך

משאיות נחשבות לרכב יקר מאוד גם בשל מחירן וגם בשל התוספות שקיימות בהן על מנת לבצע את ייעודן. שעות הפעילות המרובות שלהן על הכביש והעובדה שהן מועדות לגניבות מייקרות את פוליסת הביטוח שלהן. עם זאת, ביטוח מורחב ומותאם עבור משאיות הוא חשוב מעין כמוהו. יש להתאים את ההרחבות המדויקות לפעילות המשאית. ביטוח מותאם אישית יגן עליכם במצבי תאונה או גניבה ויעזור לכם להחזיר את המשאית לפעילות כמה שיותר מהר.

ביטוח משאיות מותאם מומלץ לרכוש אצל סוכן ביטוח מיומן אשר בקיא בנושא של ביטוחי רכבים בכלל וביטוחי משאיות בפרט. סוכן ביטוח שבקיא בפרטים ידע מול אילו סיכונים אתם עומדים. אם אתם מחפשים ביטוח למשאית או לצי המשאיות שלכם, זה הזמן לפנות אלינו, לסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו. אנו מתמחים בתחום זה כבר זמן רב, אצלנו נמצאים מיטב הסוכנים שישמחו להתאים עבורכם פוליסת ביטוח משאיות איכותית ומשתלמת לצרכים שלכם.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח משאיות

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח רכב - אנגלמן סוכנות לביטוח
ביטוח רכב - אנגלמן סוכנות לביטוח

סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951. אנחנו מתמחים בענף ביטוח הרכב - ביטוח מקיף, צד ג' וחובה לכל סוגי הרכבים. עם השנים צברנו מומחיות בביטוח לרכבי יוקרה, משאיות, כלים הנדסיים ועוד.

דילוג לתוכן