ביטוח צד ג

ביטוח צד ג'

שתפו את העמוד:

ביטוח צד ג' הוא ביטוח שמטרתו לכסות נזקי רכוש שנגרמו לצד שלישי כתוצאה משימוש ברכב שלכם. זו יכולה להיות תאונה שאתם עשיתם או מי שנהג ברכב שלכם ובעת התאונה נפגע רכב ו/או רכוש של צד שלישי.

בשורות הבאות ריכזנו עבורכם את כל המידע החשוב בנושא ביטוח צד ג' לרכב:

מה זה ביטוח צד ג' ומה הוא מכסה?

ביטוח צד ג' מכסה את האחריות של המבוטח לנזקי רכוש ורכב של הזולת שנגרמו כתוצאה מהשימוש ברכב המבוטח. כך לדוגמה, אם פגעתם ברכב אחר או ברכוש שאינו רכב, למשל גדר של בניין, באפשרותכם להפעיל את הביטוח והחברה המבטחת תדאג לתשלום הפיצוי בהתאם לתנאי הפוליסה.

זהו ביטוח רשות שהחוק אינו מחייב אתכם לרכוש, אך הפוליסה מומלצת לכל בעלי הרכבים אחרת אתם לוקחים סיכון רב כיוון שתיאלצו לשלם מכיסכם הפרטי את כל ההוצאות לכיסוי הנזקים שנגרמו לצד שלישי. 

לעיתים סכומי התביעה יכולים להיות גבוהים במיוחד כאשר מדובר בתאונה עם רכב חדש, רכב יוקרה או תאונה מרובת רכבים כאשר הוכח שאחריות לפיצויים היא של המבוטח.

הפוליסה מיועדת לבעלי רכב פרטי, משאיות, מסחריות וכיוצא בזה, סכום הפיצוי בגין נזקים לרכוש או לרכב השייך לצד שלישי יהיה עד גבול כיסוי האחריות כפי שנקבע בפוליסה.

בביטוח צד ג' לרכב עד 3.5 טון סכום הפיצוי יכול לכלול גם הוצאות כגון:
לקבלת הצעת מחיר לביטוח צד ג'
ביטוח צד ג' יכול למנוע מכם תשלום של סכומים גדולים מאוד כתוצאה מפגיעה שלכם ברכוש של צד שלישי. פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר לביטוח חובה + צד ג' במחיר משתלם.

השוואת ביטוח צד ג' - על מה חשוב להקפיד?

בנושא של ביטוח צד ג' לרכב, חשוב להבין שאין מדובר בביטוח שהוא חובה. זוהי פוליסת רשות שאתם יכולים לקבל בתשלום נוסף וחלים הבדלים גדולים בין חברות הביטוח. להלן דגשים שחשוב להכיר כאשר אתם מעוניינים להשוות ביטוחי צד ג':

גבול אחריות מספיק רחב:

כאשר תתחילו בהשוואת המחירים והתנאים של ביטוח צד ג' חשוב שתבדקו מהו הסכום המקסימלי שתוכלו לקבל מחברת הביטוח במצב שבו חלילה יגרם נזק לרכב אחר. סכום זה נקרא "גבול אחריות לצד שלישי". 

לעיתים אפשר לרכוש ביטוח "זול" עם גבול אחריות נמוך. הבעיה היא שכאשר המבוטח יגרום לנזק רב כמו לדוגמה תאונת שרשרת המערבת מספר רכבים, בעל הפוליסה יהיה חשוף לתביעה מעל הסכום שהפוליסה עצמה מכסה ויאלץ לשלם מכיסוי סכומים של מאות אלפי שקלים.

גובה השתתפות עצמית:

ודאו מה גובה ההשתתפות העצמית שתהיה לכם. ישנם הבדלים רבים בין חברות הביטוח השונות בנושא השתתפות עצמית של נהגים צעירים, לעיתים ההבדל מגיע לאלפי שקלים בעת מימוש התביעה. 

לעיתים קרובות עדיף לבחור פוליסה מעט יותר יקרה עם השתתפות עצמית נמוכה.

מחיר ביטוח צד ג' מושפע מביטוח החובה שלכם:

ברוב חברות הביטוח תקבלו הנחה בפוליסת צד שלישי במידה וביצעתם את פוליסת ביטוח חובה באותה החברה. ברוב הפעמים לא יהיה משתלם לפצל את החובה ואת פוליסת צד ג' בין חברות שונות עקב אובדן ההנחה. 

חבילות נוספות ושירותי דרך:

ניתן להוסיף הרחבות ושירותים נוספים, אנו ממליצים להוסיף לביטוח צד ג' הרחבות ושירותים נוספים לביטוח הרכב כגון: שירותי דרך וגרירה, כיסוי מורחב לשבר שמשות, רכב חלופי, הגנה משפטית, ביטוח רדיו דיסק, ביטול דמי השתתפות עצמית ועוד.

מדדים המשפיעים על מחיר ביטוח צד ג' לרכב

כדאי לדעת כי חברות הביטוח קובעות את תעריף הפוליסה לפי מספר גורמים, ביניהם:
לקבלת הצעת מחיר לביטוח צד ג'
ביטוח צד ג' יכול למנוע מכם תשלום של סכומים גדולים מאוד כתוצאה מפגיעה שלכם ברכוש של צד שלישי. פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר לביטוח חובה + צד ג' במחיר משתלם.

מדוע כדאי לרכוש ביטוח צד ג' אצל סוכן הביטוח

כיום יש בישראל חברות ביטוח רבות וגם סוכני ביטוח. כאשר אתם עושים ביטוח רכב, תמיד תרצו לוודא שאתם מקבלים בתחום זה את הטוב ביותר ובמחירים המשתלמים ביותר.

האפשרויות שלכם הן לפנות למוקדי השירות של חברות הביטוחים הישירים ולקבל פוליסת ביטוח ממוקדני השירות או לחילופין לפנות לסוכן ביטוח אישי, מקצועי אשר מבין היטב בתחום ביטוח הרכב ויכול גם להתאים עבורכם פוליסה שכוללת תנאים טובים וגם להתעכב איתכם ולהסביר לכם את הסעיפים באותיות הקטנות.

סוכן ביטוח אישי תמיד יהיה זמין עבורכם יותר מאשר מוקדני השירות ויוכל לענות על כל שאלה שאתם לא בטוחים בה. מעבר לכך, אם נתקלתם במצבים בהם יש סירוב מחברת הביטוח לשלם כספי תביעה, לסוכן ביטוח אישי יהיה כוח מסחרי חזק יותר מולם מאשר פניה שלכם באופן עצמאי.

 

לסיכום, אם הרכב שלכם הוא רכב ישן ואתם לא הולכים לעשות לו ביטוח מקיף, חשוב שעוד היום תדאגו לכיסוי ביטוחי צד ג' שיכסה אתכם במידה ופגעתם ברכב אחר. פנו כבר היום לסוכן ביטוח אישי אשר עוסק בתחום ביטוח הרכב ושאלו אותו על פוליסת ביטוח צד ג' והתנאים שלה.

 

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח צד ג' לרכב

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח רכב - אנגלמן סוכנות לביטוח
ביטוח רכב - אנגלמן סוכנות לביטוח

סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951. אנחנו מתמחים בענף ביטוח הרכב - ביטוח מקיף, צד ג' וחובה לכל סוגי הרכבים. עם השנים צברנו מומחיות בביטוח לרכבי יוקרה, משאיות, כלים הנדסיים ועוד.

הצעה לביטוח צד ג' לרכב
נסיעה ללא ביטוח צד ג' יכולה לחשוף אתכם לתביעות של נזקים לרכוש במידה ונגרמה תאונה באשמתכם. פנו אלינו לקבלת הצעה לביטוח צד ג' שיגן עליכם במקרים אלו ועוד במחיר משתלם.
דילוג לתוכן