ביטוח רכב חלופי

כיסוי רכב חלופי בביטוח רכב

שתפו את העמוד:

במסגרת שירותים וכיסויים בביטוח רכב, ישנו כיסוי לנושא של ביטוח רכב חלופי. ניתן לקבל רכב חלופי במידה ורכבכם נגנב, עבר נזק אובדן גמור (טוטאל לוסט) או במהלך תיקון במוסך. במאמר זה אנו נרחיב על כיסוי זה.

הערה חשובה – המונח "ביטוח רכב חלופי" אינו מדויק מאחר והחברות המספקות את שירותי הדרך אינן עונות על הגדרת "מבטח" מבחינת החוק ומשווק על ידי חברות המספקות "כתב שירות" בלבד. אך מטעמי נוחות משתמשים במונח ביטוח.

מה זה כיסוי ביטוח רכב חלופי ומתי צריך אותו?

רכב הוא הבית השני שלנו. אנשים רבים מבלים הרבה מזמנם על הכביש והרכב הוא למעשה הרגליים שלהם להגיע לעבודה או שכל עבודתם מתנהלת בנסיעות.

לעיתים אנו נתקלים חלילה במצבים בהם הרכב שלנו מושבת למספר ימים או אפילו מושבת לגמרי ואנו צריכים כעת לקנות רכב חדש. זו יכולה להיות תאונה קלה אשר מחייבת תיקון במוסך, תאונה רצינית אשר הופכת את הרכב לטוטאל לוסט או אפילו מצבים של גניבת הרכב. בכל המקרים הללו אנו נזדקק לרכב חלופי על מנת להמשיך בשגרת חיינו אשר כוללת נסיעות ברכב פרטי.

נסיעה בתחבורה ציבורית יכולה להיות נחמדה לעיתים, אך אם מדובר במקום עבודה מרוחק ממקום מגורינו, זה עלול לשבש לנו הרבה משגרת היום. לכן, עבור מצבים אלו שאנו ללא הרכב האישי שלנו מסיבות הדומות למה שהזכרנו, יש שירות ביטוחי אשר נקרא כיסוי רכב חלופי בביטוח הרכב. כאשר יש לכם ביטוח רכב חלופי, אתם למעשה יכולים להתקשר לחברה המוגדרת בביטוח שלכם ולקבל רכב אחר על פי תנאי פוליסת ביטוח הרכב שלכם.

מהם התנאים קבלת רכב חלופי בביטוח הרכב?

ביטוח רכב חלופי

"כתב השירות" עבור רכב חלופי מגדיר את התנאים של הפוליסה בחברות אשר מספקות את הרכב החלופי עבורכם. הגדרת התנאים כוללת הסבר על קבלת רכב חלופי בשני מקרים:

האחד הוא תנאים בעת גניבת הרכב והשני הוא תנאים במצבים בהם צריך רכב חלופי לאחר תאונה. לשני מקרים אלו יש תנאים שונים, הן בכמות הימים בהם תוכלו להנות מהשירות של הרכב החלופי והן בסוג הרכב שתקבלו.

אם מדובר בתאונה והרכב הוגדר כטוטאל לוסט, תוכלו להפעיל את הכיסוי הביטוחי שלכם. הפעלת הביטוח וקבלת הרכב החלופי למספר הימים אשר נקוב בפוליסה תלויה בהגשת דו"ח שמאי אשר מגדיר את הרכב כטוטאל לוסט ואישור על תאונה ממשטרת ישראל.

במקרים של גניבת הרכב, לרוב תצטרכו להגיש את כל הפרטים שציינו קודם ולהוסיף גם תעודת זהות. ברוב החברות, במצבים של גניבת רכב תוכלו לקבל רכב חלופי למספר ימים רחב יותר.

היתרון הגדול של "כתב השירות" הוא שמיד לאחר שהגשתם את הטפסים הרלוונטיים, תוכלו לקבל רכב חלופי ולהמשיך בשגרת יומכם. לא תצטרכו ללכת להשכיר רכב בעלות גבוהה בחברות ההשכרה, אלא תקבלו את הכיסוי הביטוחי המגיע לכם על פי הפוליסה, דבר אשר חוסך לכם הרבה כאב ראש ומאפשר לכם לדאוג לרכב חדש או מציאת הרכב הגנוב.

איפה רוכשים כיסוי רכב חלופי?

רכישת כיסוי רכב חלופי ניתן לעשות בשתי דרכים: האחת היא למעשה חבילה מובנית דרך חברת הביטוח שלכם. בנושא זה חשוב לציין כי כיסוי זה הוא הרחבה בתשלום אשר לרוב מצטרפת רק כאשר עושים ביטוח מקיף.

האפשרות הנוספת היא למעשה לרכוש חבילה נפרדת מחברת הביטוח דרך חברות פרטיות כמו קופל סטרט אשר מספקות לנהגים מגוון פתרונות בתחומים שונים ובתחומי הדרך.

בנושא של שירותי דרך בכלל ושירותי רכב חלופי בפרט, חברות הביטוח דואגות לעבוד עם חברות מוכרות בעלות מוניטין ושירות איכותי, אשר יכולות לספק לנהגים בזמן אמת את הצרכים שלהם בדרך הטובה ביותר.

ברוב המקרים מדובר בחברות פרטיות אשר נותנות גם שירות פרטי וגם שירות דרך הביטוח. שיתוף הפעולה עם הביטוח, לרוב יקנה לכם מחירים טובים ומשתלמים. חברות מסוג זה לדוגמא הן שגריר, קופל, סטרט, זברה דרכים ועוד.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח רכב
בישראל כלי הרכב הוא כמו זוג רגליים וכפי שאנו צריכים לדאוג לעצמנו כך גם לרכבנו באמצעות ביטוח. קבלו הצעה לביטוח שיגן על הרכב במקרים של תאונה, גניבה, נזק לצד ג' ועוד.

שירותים נוספים הניתנים במסגרת ביטוח הרכב

ניתן להוסיף  לביטוח צד ג' או לפוליסת ביטוח המקיף לרכב שלכם הרחבות נוספות בתשלום. ההרחבות נקראות "כתבי השירות" או "כיסוי שירותי דרך בביטוח הרכב" אשר מכליל בתוכו שירותים נוספים שדואגים לנהגים במצבי חירום בדרך.

מדובר במצבים בהם הרכב באמצע נסיעה הפסיק להניע מכל סיבה שהיא או מצבים בהם נשברו לכם שמשות הרכב. כאן למעשה אתם תפעילו את כתבי השירות ותוכלו לקבל שירותי גרירה למוסך הקרוב, שירותי דרך לתיקון ראשוני כדי שתוכלו להגיע למוסך באופן עצמאי ותיקון השמשות במידה ונשברו וכמובן גם את נושא הרכב החלופי.

לסיכום, כיסוי רכב חלופי הוא כיסוי שניתן להוסיף לביטוח המקיף בתוספת תשלום. זהו כיסוי אשר יעזור לכם מאוד במצבים בהם הרכב נגנב או הפך לאחר תאונה לטוטאל לוסט. מומלץ לפנות לסוכן ביטוח הרכב שלכם ולהתעניין בכיסוי מסוג זה, על מנת לחסוך לכם כאב ראש מיותר במצבים אלו ולאפשר לכם רכב חלופי לזמן הנקוב בפוליסה.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח רכב

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח רכב - אנגלמן סוכנות לביטוח
ביטוח רכב - אנגלמן סוכנות לביטוח

סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951. אנחנו מתמחים בענף ביטוח הרכב - ביטוח מקיף, צד ג' וחובה לכל סוגי הרכבים. עם השנים צברנו מומחיות בביטוח לרכבי יוקרה, משאיות, כלים הנדסיים ועוד.

דילוג לתוכן