כיסוי גרירה בביטוח רכב

ביטוח גרירה בביטוח הרכב

שתפו את העמוד:

כאשר רוכשים ביטוח רכב הכולל גם ביטוחי צד ג' או ביטוח מקיף, מקבלים תוספת בתשלום שנקראת "כתב שירות" אשר תפקידה לכסות הרחבות שונות שלא כלולות בפוליסת ביטוח הרכב. מאמר זה יתמקד בכיסוי ביטוח גרירה ושירותי רכב.

הערה חשובה – המונח "ביטוח גרירה" אינו מדויק מאחר והחברות המספקות את שירותי הדרך אינן עונות על הגדרת "מבטח" מבחינת החוק ומשווק על ידי חברות המספקות "כתב שירות" בלבד. אך מטעמי נוחות משתמשים במונח ביטוח.

מה זה ביטוח גרירה ומתי צריך אותו?

לעיתים באמצע הדרך אנו נתקלים בתקלות של הרכב אשר מונעות מאיתנו להמשיך את הנסיעה ולהגיע אל היעד או למוסך הקרוב. 

אלו יכולות להיות בעיות בהתנעת הרכב בעקבות מצבר תקול או שאינו מלא, מקרים בהם הצמיג נקרע והצמיג החלופי שלכם אינו כשיר אף הוא, או אפילו מצבים בהם נגמר לכם מיכל הדלק ואין בנמצא תחנת דלק קרובה שניתן להגיע אליה בהליכה רגלית. 

על מנת שתוכלו להזיז את הרכב ולהגיע למוסך הקרוב כדי לתקן אותו אתם ודאי תזדקקו לשירותי גרירה. ביטוח גרירה ניתן על ידי חברות ביטוח שמקשרות בין הנהגים לחברות חיצוניות. 

חלק מן החברות החיצוניות עובדות באופן פרטי ולחלקן שיתופי פעולה עם חברות הביטוח. נהג בעל ביטוח רכב אשר כולל כיסוי גרירה, יוכל לפנות לחברה אשר מוגדרת בביטוח הרכב שלו כחלק מ"כתב השירות" ולקבל את הסיוע בזמן אמת.

השירותים הניתנים במסגרת ביטוח רכב

כאשר נהג מבוטח בביטוח רכב וצריך להפעיל את "כתב השירות", למעשה במסגרת "כתב השירות" יהיו כלולים מספר שירותים בסיסיים חשובים כמו שירותי דרך אשר מאפשרים לשלוח אליכם איש מקצוע שיבדוק את הבעיה ברכב וינסה לתקן אותה ללא מוסך, שירותי גרירה אשר יוכלו לעזור לכם במידה ולא ניתן לתקן את הרכב בכביש ויש צורך לגרור אותו למוסך וכיסוי עבור שבר שמשות, אשר מאפשר לקבל תיקון או החלפה של שמשה שנשברה כתוצאה מתאונה או פריצה של הרכב. שירותים נוספים הכוללים החלפת חלפים ברכב, אינם במסגרת ביטוח הרכב ומצריכים תשלום נוסף.

ביטוח גרירה

מה היתרונות של "כתב השירות" ומה הכיסויים הנכללים בו?

"כתב השירות" למעשה מאפשר לכם לקבל שירותים בסיסיים, אך חשובים מאוד בעת תקלות בדרך עם הרכב שלכם. אלו שירותים אשר מכסים תקלות שקורות בסבירות גבוהה יחסית לנהגים. 

אחד היתרונות הגדולים בשימוש בחבילת כיסויים נוספים בביטוח רכב הוא שכאשר נתקעתם עם הרכב, אין לכם צורך להתחיל ולבדוק מהם שירותי הגרירה והדרך הזולים ביותר. 

"כתב השירות" למעשה מגדיר עבורכם את החברה שאליה אתם צריכים לפנות במצבים אלו ואין לכם צורך להתחיל בחיפוש אחר חברות והשוואת מחירים, כל שתצטרכו הוא להתקשר לחברה אשר מוגדרת לכם בפוליסה. 

כמו כן, אין לכם צורך לשלם לחברה, מהסיבה שאתם משלמים לחברת הביטוח על התוספת של "כתב השירות" לפוליסה, כך למעשה אינכם צריכים לדאוג לתקציב עבור השירות. חברת שירותי דרך תיתן לכם את השירותים הללו עד תום הפוליסה השנתית שלכם ולמעשה אתם נחשבים ללקוחות שלה. 

"כתב השירות" יכסה עבורכם את שירותי הרכב שתזדקקו להם על מנת להניע את הרכב, שירותי גרירה במידת הצורך וכיסוי שבר שמשות.

מה כוללים שירותי רכב, דרך ביטוח רכב?

שירותי הדרך הם למעשה עזרה ראשונה עבור הנהג והם כוללים שירותי גרירה, שירותי חילוץ רכב הכוללים חילוץ בסיסי לדרך ראשית, התנעת רכב תקוע במצבים שבהם ניתן להתניע מחדש את המצבר, תיקוני דרך קלים אשר יעזרו להוביל את הרכב למוסך הקרוב, שירותי החלפת גלגל וגרירה לתחנת דלק במידה ולא ניתן להגיע אליה בהליכה.

שירותים נוספים מעבר מצריכים תוספת תשלום.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח רכב
בישראל כלי הרכב הוא כמו זוג רגליים וכפי שאנו צריכים לדאוג לעצמנו כך גם לרכבנו באמצעות ביטוח. קבלו הצעה לביטוח שיגן על הרכב במקרים של תאונה, גניבה, נזק לצד ג' ועוד.

האפשרות של הלקוח לרכוש שירותי דרך בנפרד

נהגים אשר עושים ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף, אינם חייבים להוסיף את "כתב השירות" ובמקום זאת יוכלו לקבל הנחה בביטוח הרכב בחברת הביטוח ולרכוש כיסוי חיצוני על ידי חברות גרירה חיצוניות כמו חברת "סטרט שירותי דרך". כאשר רוכשים כיסוי חיצוני, למעשה רוכשים מנוי שירותי דרך.

לכל חברה חיצונית יש את השירותים שהיא מציעה וחבילות שונות בעלויות שונות. מומלץ לבדוק עם סוכן הביטוח שלכם האם הם עובדים עם אחת מחברות אלו ולבחון איזו הצעה משתלמת לכם יותר, ההצעה הפרטית או דרך חברת הביטוח.

חברות שנותנות שירות בתחום דרך הביטוח

חברות הביטוח עובדות עם מספר חברות לשירותי דרך ולמעשה תוכלו לבחור תוספת לפוליסה שלכם מתוך רשימת הספקים. כאשר תיתקלו בבעיה עם הרכב שלכם במהלך הנסיעה ברכב, תוכלו להתקשר לחברה זו ולהשתמש בשירותיה עד לסיום הפוליסה שלכם.

חברות הביטוח לרוב עובדות עם חברות גדולות שנותנות את השירותים הללו כמו החברות שגריר, פמי, ממסי, סטרט, שלמה סיקס ועוד. היקפי השירות של החברות בתוך הביטוח לרוב יהיו דומות, השוני יכול להיות במחיר או בשביעות הרצון של הלקוחות מהחברה. 

תוכלו לברר עם סוכן הביטוח שלכם את השוני במחירים בין החברות השונות. את רמת שביעות הרצון תוכלו לבדוק כמובן עם לקוחות שכבר השתמשו בשירותים או מתוך המלצות באינטרנט.

לסיכום, ביטוח רכב צד ג' או מקיף כוללים בתוכם "כתב שירות" אשר מבטח אתכם גם על שירותי גרירה ושירותי דרך. הכיסויים בתוך "כתב השירות" הם בסיסיים, אך השכיחות בשימוש של נהגים בשירותים אלו היא גבוהה ולכן "כתב השירות" מאוד יעיל ומומלץ עבור נהגים. 

הדרך הטובה ביותר לבטח את עצמכם בביטוח רכב אשר כולל את הכיסויים הללו היא לפנות לסוכן ביטוח מקצועי אשר עובד עם חברות שירותי דרך רבות, כך תוכלו לבחור את חברת שירותי הדרך המועדפת עליכם ולדעת שאתם מכוסים במצבים אלו ואינכם צריכים לדאוג כאשר יש לכם תקלות בדרך. 

אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר ולקבל שירות מקצועי ויעיל מסוכנות הביטוח שלנו.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח רכב

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח רכב - אנגלמן סוכנות לביטוח
ביטוח רכב - אנגלמן סוכנות לביטוח

סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951. אנחנו מתמחים בענף ביטוח הרכב - ביטוח מקיף, צד ג' וחובה לכל סוגי הרכבים. עם השנים צברנו מומחיות בביטוח לרכבי יוקרה, משאיות, כלים הנדסיים ועוד.

דילוג לתוכן