ביטוח חובה

ביטוח חובה

שתפו את העמוד:

ביטוח חובה הוא ביטוח שכל נהג חייב שיהיה לו על פי חוק, הפוליסה מעניקה כיסוי בגין נזקי גוף לנהג, לנוסעים ברכב ולהולכי רגל במקרה שהם נפגעו כתוצאה מתאונת דרכים בה הרכב המבוטח השתתף.  בכתבה זו אנו נדבר על מהו ביטוח חובה ועל מה לשים דגש כאשר רוכשים אותו.

בשורות הבאות ריכזנו עבורכם את כל המידע החשוב בנושא ביטוח חובה:

מהו ביטוח חובה ואילו כיסויים הוא מכיל?

ביטוח חובה הוא ביטוח שכל נהג במדינת ישראל מחויב לעשות מתוקף חוק "פיצויים לנפגעי תאונת דרכים".

החוק נועד להבטיח שכל נפגע בתאונת דרכים יפוצה בעת תאונה בה יש פגיעה בגופו. זה יכול להיות הנהג עצמו הנוהג ברכב או כל נפגע שבעת התאונה היה ברכב או מחוץ לרכב.

ביטוח החובה דואג לכך שהפיצוי ינתן לכל מי שנפגע בכל מקרה מבלי לבחון מי האשם ואחראי לתאונה שקרתה. ללא ביטוח חובה לא תוכלו לנהוג על רכבכם. בשונה מביטוחים אחרים בתחומי הרכב, כאן מדובר על ביטוח בעל תוקף חוקי מדיני ולכן תנאי פוליסות החובה בחברות הביטוח הן אחידות.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח חובה
כולם יודעים שלא ניתן להניע את האוטו ללא רכישה של ביטוח חובה בתוקף. פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר לביטוח חובה + צד ג' או מקיף להגנה מלאה של הרכב והנוהגים בו.

על מה כדאי לשים דגש כאשר עושים השוואה בין ביטוח חובה?

למרות אחידות תנאי הפוליסה אשר נקבעו על ידי המדינה, מחירי הפרמיות של הפוליסות מושפעות ממשתנים שונים הקשורים לסוג הרכב ונתוני הרכב שלכם.

בעת רכישת ביטוח רכב חובה יוודא סוכן הביטוח מה סוג הרכב והדגם שלו, גיל הנהגים אשר משתמשים ברכב ומספר השנים שיש להם רישיון נהיגה, כי קיים הבדל בין נהג חדש, צעיר או ותיק. כמו כן, יבדקו נתוני תביעות ביטוח הרכב שלכם והאם בעבר נשלל רישיונכם.

כל הנתונים הללו ישפיעו על הפרמיות של הפוליסה ומחירה הסופי. מעבר לנושא המחיר, מה שחשוב לבדוק כאשר עושים השוואת ביטוח חובה הוא היכן השירות הביטוחי הטוב יותר ובאילו מסוכנויות הביטוח תוכלו לקבל תוספות של ביטוח מקיף וצד ג' במחירים נוחים ותנאים טובים.

מחירי ביטוח חובה נמצאים בפיקוח על ידי המדינה, התעריפים כפופים לאישור של המפקח על שוק ההון, ביטוח וחסכון ואפילו ניתן להשוותם באמצעות מחשבון ביטוח חובה מיוחד של משרד האוצר. למרות שהכיסוי הוא אחיד בכל ביטוחי החובה המוצעים על ידי חברות הביטוח – בגלל התחרות בענף ישנם פערי מחיר, ולמעשה ברוב המקרים בוחרים את הפוליסה רק לפי המחיר.

עם זאת, אנו ממליצים להתייחס לגורמים נוספים ולא רק למחיר, למשל מדד השירות של חברת הביטוח. מדד השירות בביטוח רכב חובה מבוסס על רכיבים כגון תשלום תביעות, שביעות רצון, זמני מענה טלפוני ותלונות הציבור. 

במקרים מסוימים עדיף לשלם מעט יותר וליהנות מראש שקט ומטיפול יעיל ומהיר בתביעה על ידי חברת הביטוח.

מדדים המשפיעים על מחיר פוליסת חובה

חברות הביטוח קובעות את מחיר ביטוח החובה על פי הפרמטרים הבאים:

ראוי לציין כי חברות הביטוח יכולות למכור ביטוחי חובה על פי שיקול דעתן, הן אינן חייבות לבטח כל נהג. מאחר והחוק מחייב לרכוש ביטוח רכב חובה, נהג שנדחה על ידי כל חברות הביטוח יוכל לרכוש את הפוליסה במאגר הישראלי לביטוחי רכב (הפול). 

המאגר הישראלי לביטוחי רכב מיועד לנהגים בעלי עבר ביטוחי עשיר של עבירות תנועה ו/או מעורבות במספר רב של תאונות. עם זאת, מחירי הביטוח דרך הפול הם גבוהים משמעותית בהשוואה למחירי ביטוחי החובה דרך חברות הביטוח.

כדאי לדעת כי נהיגה ברכב ללא ביטוח חובה בתוקף היא עבירה חמורה והעונש עליה הוא לרוב קנס כספי בלבד. עם זאת, ההשלכות לנהיגה ללא ביטוח בתוקף עלולות להיות חמורות ומשמעותיות מאחר ואתם חשופים לתביעה מקרנית.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח חובה
כולם יודעים שלא ניתן להניע את האוטו ללא רכישה של ביטוח חובה בתוקף. פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר לביטוח חובה + צד ג' או מקיף להגנה מלאה של הרכב והנוהגים בו.

היתרון של סוכן ביטוח לעומת ביטוחים ישירים

אם אתם נמצאים כעת לפני חידוש פוליסת ביטוח רכב ואתם מתלבטים היכן כדאי לכם לחדש, ודאי עברה בכם המחשבה האם כדאי לפנות לביטוחים הישירים או לסוכן ביטוח. התשובה לכך טמונה במה אתם מחפשים שיהיה בשירות שתקבלו.

אם זמינות מהירה בטלפון ומייל באופן אישי חשובים לכם, אם אתם מחפשים מקצועיות ללא פשרות מאדם שלמד ביטוח ומבין בכל הנושא של ביטוחי רכב לעומק ואם אתם מעוניינים שישקיעו בכם זמן ויסבירו לכם את כל הפרטים הקטנים בפוליסה, כנראה שמה שהכי יתאים עבורכם הוא סוכן ביטוח אישי.

כמו כן, לסוכן ביטוח אישי יש כוח מסחרי חזק אל מול חברות הביטוחים, כך שבמידה וצריך לעמוד מול חברת הביטוח במצבים כמו סירוב תשלום כספי תביעה, סוכן אישי יוכל לעזור בכך הרבה יותר מאשר התמודדות עצמאית עם חברות אלו.

לסיכום, ביטוח חובה כשמו כן הוא חובה על כל נהג, על מנת לקבל שירות טוב ומקצועי בביטוח הרכב בכלל ובביטוחי הרכב השונים בפרט, אנו ממליצים לפנות עוד היום לסוכן אישי שיוכל ללוות אתכם ולהסביר לכם בפירוט ובסבלנות על תנאי הפוליסה שאתם רוכשים.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח חובה לרכב

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח רכב - אנגלמן סוכנות לביטוח
ביטוח רכב - אנגלמן סוכנות לביטוח

סוכנות הביטוח שלנו – אנגלמן ובניו סוכנות לביטוח קיימת משנת 1951. אנחנו מתמחים בענף ביטוח הרכב - ביטוח מקיף, צד ג' וחובה לכל סוגי הרכבים. עם השנים צברנו מומחיות בביטוח לרכבי יוקרה, משאיות, כלים הנדסיים ועוד.

הצעה לביטוח חובה לרכב
כיום ישנו מגוון רחב של חברות המציעות ביטוח חובה לרכב. תנו לנו לעשות השוואת ביטוחים לרכב (חובה + צד ג' או מקיף) עבורכם ולסייע לכם להגן על עצמכם.
דילוג לתוכן