כיסוי איתור חיפוש וחילוץ

ביטוח איתור חיפוש וחילוץ

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

לקראת הנסיעה לחו"ל חשוב לרכוש ביטוח נסיעות מקיף ורחב, מחברת ביטוח אמינה ומוכרת – עדיף בעזרת סוכן הביטוח האישי שלכם. חברות הביטוח המובילות בישראל משווקות כיסוי של איתור וחילוץ במדינות רבות בעולם. האם אתם יודעים מה הכיסוי כולל בדיוק ולמה חשוב לא לוותר עליו גם בנסיעת עסקים.

תוכלו ללחוץ על אחד הנושאים לגישה מהירה:

מה זה כיסוי חיפוש וחילוץ בביטוח נסיעות לחו"ל?

ביטוח נסיעות לחו"ל מקנה ראש שקט והגנה בפני מגוון אירועים, סיכונים ותרחישים. פוליסת ביטוח הנסיעות מכילה שני רבדים, רובד בסיסי הכולל כיסוי בגין אשפוז וטיפול רפואי בחו"ל, כיסוי צד שלישי וכיסוי איתור חיפוש וחילוץ. ורובד שני – הרחבות לפוליסה  הרחבה למצב רפואי קיים, ביטוח כבודה, ביטוח לטלפון נייד בחו"ל ועוד.

כיסוי איתור חיפוש וחילוץ הינו אחד ההרחבות החשובות ביותר הקיימות בפוליסת ביטוח לחו"ל , כלכך חשוב שבשנת 2017 חלה הרפורמה בביטוחי הנסיעות שחייבה את חברות הביטוח לכלול את הרחבה זו כברירת מחדל ברכישת הפוליסה והמבוטח צריך להסיר אותה במכוון בכדי שלא תיכלל בביטוח.

ביטוח איתור חיפוש וחילוץ
ביטוח נסיעות עם הרחבת איתור חיפוש וחילוץ יכול לגרום להבדל של חיים ומוות. כאשר נוסעים ליעד בעל סיכון גבוהה, חופשת סקי, טרקים וכד' זהו כיסוי שחובה לרכוש. קבלו מאיתנו הצעה מיידית.​

מדוע כיסוי איתור וחילוץ כה חשוב?

ישראלים רבים מטיילים בחו"ל גם ביעדים בהם תנאי השטח קשים וקיצוניים, הישראלים ידועים בחיבתם לקחת סיכונים מיותרים ולהיקלע לסיטואציות מורכבות ומסכנות חיים. 

יחד עם זאת, המטיילים הישראלים חשופים גם למקרים בהם אסון טבע פוקד את האזור בו מטיילים או נופשים, למשל מפולות שלגים ורעידות אדמה בנפאל, רעידת אדמה ביוון וכדומה, וללא כיסוי מתאים עלולים להיקלע לסכנת חיים ועלויות האיתור והחילוץ עשויות להגיע לסכומים גבוהים של עשרות עד מאות אלפי שקלים.

ראוי לציין כי ביטוח איתור חיפוש וחילוץ לא נועד רק לישראלים המטיילים במדינות עולם שלישי ובאזורים מועדים לפורענות אלא יכול להתאים אפילו בנסיעת עסקים סטנדרטית. אי אפשר לדעת מתי תחול רעידת אדמה או נזק טבע בקנה מידה הרסני.

הביטוח מכסה גם מקרים כמו מעורבות בתאונת דרכים מורכבת, שריפות ענק המחייבות איתור וחילוץ, אירועי טרור ביעד בו שוהים, שטפונות ותרחישים נוספים העלולים לקרות גם במהלך חופשה בעיר בירה באירופה, במהלך הטיול בארצות הברית ובכל אתר תיירות אופנתי ופופולרי אחר. 

כמו כן, הביטוח מומלץ במיוחד לישראלים רבים מטיילים ביעדים בהם שירותי הרפואה אינם מתקדמים ובמקומות מסוכנים, ורבים יוצאים לטרקים ללא ציוד מתאים ובלי להכיר את השטח והסיכונים באזור. 

חשוב לזכור כי אסון טבע, אירוע טרור, תאונת דרכים קשה, שריפות ענק והתרחשויות פוליטיות קיצוניות – כל אלו ועוד יכולים לקרות גם כאשר נופשים במלון יוקרה באי יווני, מטיילים בערי בירה אירופאיות או בכל מקום אחר.

ההשפעה של הרפורמה בביטוחי הנסיעות

החל משנת 2017 המחוקק הישראלי קבע כי חברות הביטוח חייבות לכלול בפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל גם שירותי חילוץ כחלק מובנה ובלתי נפרד מהפוליסה. 

יחד עם זאת, המבוטח רשאי לדרוש מחברת הביטוח להסיר את רכיב ביטוח חילוץ כדי להוזיל את עלות הפוליסה, אך מומלץ להשאיר רכיב זה בגלל חשיבותו, ובמיוחד לאור ריבוי המקרים בהם ישראלים נזקקו לשירותי החילוץ בגלל אסונות טבע, תאונות, איבוד דרך, שימוש בסמי הזיה וכיוצא בזה.

לאחר הרפורמה בביטוחי הנסיעות לחו"ל, כיום המבטחים חייבים לשווק פוליסה הכוללת כיסוי לאיתור וחילוץ, זהו כיסוי חשוב המספק מענה לאירועים ולתרחישים העלולים לקרות לכל אדם הנוסע לחו"ל. 

הכיסוי כולל מענה למקרים בהם אבד הקשר עם המבוטח השוהה ביעד מסוים בחו"ל כתוצאה מרעידת אדמה, צונאמי, איבוד דרך בטרק וכדומה ולמגוון אירועים נוספים.

חשוב לדעת כי פעולות האיתור, החיפוש והחילוץ מבוצעות על ידי צוות מיומן ובעל ניסיון רב בתחום החילוץ, האיתור וההצלה. לא מעט ישראלים נזקקים לשירותי איתור וחילוץ במהלך הנסיעה שלהם לחו"ל, לכן אין להקל ראש בכיסוי החשוב ומציל החיים בעת הצורך. 

בשנים האחרונות היינו עדים לחילוצים רבים של ישראלים בגלל אסונות טבע בחו"ל, לדוגמה רעידת האדמה בנפאל בשנת 2015 ממנה חולצו עשרות ישראלים, חילוץ ישראלים שנתקעו על הר בתנאים קיצוניים בפרו, צונאמי בקופיפי, רעידת אדמה בקוס ועוד.

מהו המחיר של כיסוי חיפוש וחילוץ?

העלות של ביטוח איתור חיפוש וחילוץ זניחה, מדובר בכמה שקלים בודדים ליום (בדרך כלל כחצי דולר ליום), לכן העלות אינה מייקרת באופן משמעותי את המחיר של פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל. 

אמנם, אפשר לדרוש מחברת הביטוח להסיר את הכיסוי לביטוח חילוץ כדי לחסוך מעט, אך התוספת השולית לעלות הפוליסה מצדיקה ושווה כל מחיר ברגע האמת, ולא מעט ישראלים יכולים להעיד על כך מניסיונם האישי.

כדאי לדעת כי כיום ניתן לשכור טלפון לווייני מחברות החילוץ המובילות (לא במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל), ביניהן חברת החילוץ של חיליק מגנוס. 

הטלפון הלווייני מבטיח קשר רציף מכל מקום בעולם ובכל מצב, כיוון שהתקשורת אינה מבוססת על התקשורת הקווית והסלולרית הרגילה. עלות השכרת טלפון לווייני כ-2.5 עד 3 דולר, בהתאם לדגם ולמחירון החברה. אם שוכרים את הטלפון הלווייני לתקופה ארוכה, מעל 6 חודשים, המחיר בדרך כלל זול יותר.

מאפייני חברות החילוץ והניסיון שלהן בתחום

ישראל ידועה כמדינה מובילה ביכולות החילוץ וההצלה שלה, מדי שנה המדינה מארגנת משלחות חילוץ והצלה למקומות מוכי אסון, וגם בישראל כוחות החילוץ וההצלה פועלים ללא הרף ומסייעים למטיילים הנתקעים במסלולי טיול שונים בחיק הטבע ולאזרחים הזקוקים לחילוץ בגין אירועים שונים כמו שטפונות ושריפות.

חברות הביטוח בישראל עובדות עם חברות חילוץ מקומיות כמו חיליק מגנוס וחברת החילוץ סיטל, יש חברות כמו הראל ביטוח חו"ל שהקימו יחידות איתור משלהן, למשל הראל 669. 

בנוסף, יש ברשותן קשרים עם חברות חילוץ והצלה ביעדים נבחרים ברחבי העולם, ובעיקר ביעדים המועדים לפורענות. חברות החילוץ בארץ הוקמו על ידי אנשי מקצוע מיומנים המתמחים בפעולות איתור, חיפוש, חילוץ והצלה.

החברות מספקות פתרונות מקצועיים ומהירים במקרים כמו אובדן קשר עם המבוטח ובמצבי חירום אליהם נקלעים אנשי עסקים ומטיילים בחו"ל. 

חברה מקצועית לאיתור וחילוץ משלבת בין ידע עשיר, ניסיון רב שנים ומיומנות, לבין רשת קשרים בינלאומיים עם צוותי חילוץ והצלה ביעדים רבים בעולם במטרה לספק מענה מהיר ופתרון מקצועי יעיל בכל מקום וזמן.

המחלצים המנוסים עוברים הכשרות מקצועיות, יש להם קשרים אישיים הדוקים עם גורמים רלוונטיים בכל העולם, לרבות שירותי ביטחון, משרד החוץ, משטרה, חוקרים, מורי דרך מקומיים, חברות חילוץ מקומיות ועוד.

מתי ניתן להפעיל את הביטוח?

פעולות האיתור והחילוץ מתחילות על פי שיקול הדעת של חברת הביטוח וחברת החילוץ, בהתאם למידע המתקבל בזמן אמת ולאחר שמגלים כי המבוטח נמצא בסכנה מידית ומדובר במקרה חירום.

אם על פי המידע המבוטח נמצא בסכנה מוחשית ואם נקבע כי זהו מקרה חירום, חברת החילוץ תתחיל לפעול במהירות ובהתאם לצורך תוציא משלחת חירום ליעד באופן מיידי. יחד עם זאת, כל עוד לא מדובר בסכנה מידית ובמקרה חירום (לפי תנאי פספורטכארד), על פי תנאי הפוליסה ניתן להמתין 7 ימי עסקים מקרות המקרה.

ביטוח נסיעות עם הרחבה לאיתור וחילוץ
ביטוח נסיעות עם הרחבת איתור חיפוש וחילוץ יכול לגרום להבדל של חיים ומוות. כאשר נוסעים ליעד בעל סיכון גבוהה, חופשת סקי, טרקים וכד' זהו כיסוי שחובה לרכוש. קבלו מאיתנו הצעה מיידית.

לאחר הפעלת הביטוח החברה המבטחת מתחילה בבירור פרטים ובאיתור מקום השהות האחרון של המבוטח, לרבות איתור אנשים שראו או היו בקשר עם המבוטח במהלך הטיול.

לאחר 7 ימי עסקים אם לא התגלה מקום שהותו האחרון של המבוטח, חברת הביטוח בעזרת חברת החילוץ תתחיל בפעולות בירור ואיסוף מידע בשטח ההיעלמות. 

אם המבטח לא הצליח לאתר את מקום שהותו של המבוטח בתום 7 ימי בירור בשטח ההיעלמות, החברה תארגן משלחת חיפושים ותוציא אותה לאזור ההיעלמות ללא דיחוי. משלחת החיפושים תפעל באזור ההיעלמות במשך חודש ותפסיק את פעולותיה אם המבוטח אותר, גילו את גופתו או בתום מיצוי גבול האחריות בכפוף לתנאי הפוליסה.

אם קיים ממצא חד משמעי המחייב פעולת חילוץ דחופה, המבטח יוותר על פעולות הבירור הראשוני ו/או הבירור בשטח ההיעלמות, ויעשה כל שביכולתו לבצע את החילוץ. 

חשוב להדגיש כי למרות האמור בתנאי הפוליסה, חברות הביטוח השונות עושות את מירב המאמצים מהרגע הראשון בו הוגדר מצב חירום של המבוטח בעקבות דאגה למבוטח וגם רצון לצמצם את הנזקים. 

כאשר מוגדר מצב של היעדרות, חברת הביטוח מתחילה ליצור קשר עם גורמי חוץ ומתחילה לטפל באירוע תוך כדי רגישות מקסימלית למבוטח ומשפחתו.

כיסוי איתור חיפוש וחילוץ מקנה שקט נפשי למבוטח ולבני משפחתו, אך חשוב לשים לב מתי ניתן להפעיל את הביטוח ומהן הפעולות הנדרשות בהתאם לפוליסה על ידי המבטח. לכן, חשוב להבין כי לאחר הפעלת הביטוח בגלל חשש לחיי המובטח או אם אבד הקשר אתו, וכל עוד לא מדובר במקרה חירום המחייב חילוץ מיידי, חברת הביטוח מתחילה בפעולות סבירות לאיתור מקום הימצאו האחרון של המבוטח.

במקרה של היעדר קשר עם המבוטח ניתן להפעיל את הביטוח תוך 3 ימים בגין אירועי טרור, אסונות טבע, תאונות ים ותאונות אוויריות, ובכל מקרה אחר המבטח יתחיל לפעול תוך 7 ימים.נותני השירות מטעם חברת הביטוח יתחילו לפעול תוך 2 ימי עסקים מרגע קבלת העדכון על מקרה ההיעלמות, ולאחר קבלת פרטים בסיסיים על אזור ההיעלמות מתחילים בבירור ראשוני. 

כאמור, לאחר 7 ימי עסקים מתחילת פעולות הבירור הראשוני, וכל עוד טרם אותר המבוטח, אחריותו של המבטח להתחיל בבירור בשטח. בתום תקופה זו מקימים ומוציאים משלחת חיפושים לאזור ההיעלמות במטרה לאתר את מקום שהותו של המבוטח.

האם יש חריגים לכיסוי איתור, חיפוש וחילוץ?

בכל ביטוח חילוץ יש מקרים חריגים שחשוב להתייחס אליהם, לכן מומלץ לקרוא בעיון את הפוליסה כדי לבחור את הביטוח המתאים ביותר לצרכי המבוטח.

כך לדוגמה, יש מקרים בהם המדינה אינה מאפשרת פעילות של צוותי איתור וחילוץ מישראל, יש גם מדינות מסוכנות בהן נשקפת סכנת חיים לחיי המחלצים (אפגניסטן, צ'אד, פקיסטן, קוריאה צפונית וכדומה). 

בנוסף, אם המבוטח השתתף בפעולות מחתרתיות, מלחמתיות או בכל פעולה לא חוקית אחרת, המבטח רשאי להתנער מאחריותו. 

לכן, ישראלי שהחליט להצטרף ללוחמי דעאש או לכל ארגון טרור או ארגון מחתרתי אחר, לא יוכל להפעיל את הביטוח ולקבל כיסוי. מומלץ מאוד לעיין בתנאי הפוליסה של החברה המבוטחת. חשוב לדעת שלאחרונה חברת פספורטכארד הרחיבה את כיסוי איתור וחילוץ שלה לביטוח במצרים וירדן.

היכן רצוי לרכוש כיסוי זה?

מומלץ לכל ישראלי המתכנן לצאת מגבולות המדינה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל בין היתר כיסוי לפעולות איתור חילוץ והצלה. למעשה, כל חברות הביטוח היום משווקות את כיסוי זה אך את הפוליסה חשוב להזמין דרך סוכנות ביטוח מובילה ואמינה, בעלת ניסיון רב בהתאמת ביטוחי נסיעות לחו"ל למאפייני ולצרכי לקוחותיה.

חברות הביטוח משווקות מגוון רחב של ביטוחי נסיעות לחו"ל, יש להתאים את הביטוח עם הרחבות וכיסויים נוספים בהתאם למטרת הנסיעה, סוג הטיול והסיכונים הקיימים, מאפייני היעד ועוד. 

אנחנו, בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו, משווקים ביטוחי נסיעות הכוללים כיסוי איתור וחילוץ. אנו נלווה אתכם ברגע האמת ובעת הצורך כדי לדאוג למבוטח שעקבותיו נעלמו או למבוטח הנמצא בסכנה מוחשית וחייב חילוץ מהיר.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח נסיעות עם כיסוי איתור חיפוש וחילוץ

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
ביטוח נסיעות לחו"ל - אנגלמן סוכנות לביטוח
ביטוח נסיעות לחו"ל - אנגלמן סוכנות לביטוח

ביטוח נסיעות לחו"ל אומנם נראה מוצר פשוט אך ההפך הוא הנכון. הביטוח מכסה הוצאות רפואיות בחו"ל, ביטוח כבודה, ביטוח צד ג' בחו"ל, ספורט אתגרי, ספורט חורף וכיסויים רבים אחרים וישנם הבדלים מהותיים בין חברות הביטוח השונות. פנו אלינו ונעזור לכם למצוא את הביטוח שיתאים עבורכם באופן אישי.

ביטוח חו"ל עם הרחבה לאיתור וחילוץ
ישנם יעדים וסוגי חופשה שבהם רכישת ביטוח נסיעות עם הרחבה לאיתור חיפוש וחילוץ הוא חובה. צרו קשר עם משרדנו ונתאים לכם את הביטוח הנכון ביותר עבורכם.
אנחנו איתך בכל העולם

סוכנות הביטוח אנגלמן מתחמה בענף ביטוח הנסיעות במשך עשרות שנים. צרו איתנו קשר בכל סוג של נסיעה ונמצא את הפתרון עבורכם.

ביטוח נסיעות בתקופת הקורונה

בעקבות מגפת הקורונה, חלק גדול מהכיסויים שהיו בעבר אינם ניתנים לרכישה באופן זמני

לאחרונה הושקה פוליסת ביטוח חדשה הכוללת כיסוים למגיפת הקורונה. הביטוח מושפע מגיל המבוטח ומדינת היעד. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לתמחור אישי.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת לביטוח נסיעות עם כיסוי קורונה השאירו פרטים:
שאלו אותנו על ביטוח נסיעות עם כיסוי קורונה לכיסוי מיטבי
דילוג לתוכן