ביטוח כבודה

ביטוח כבודה

שתפו את העמוד:

כאשר אתם נוסעים לחו"ל אתם לוקחים איתכם מזוודה הכוללת בגדים וציוד אישי. תכולת המזוודה וציוד נוסף שאתם מביאים עימכם נקרא כבודה. לעיתים מכל מיני סיבות הכבודה שלכם נאבדת, ניזוקה או נגנבת ולשם כך כדאי שיהיה לכם כיסוי ביטוח כבודה בתוך ביטוח הנסיעות. במאמר זה אנו נרחיב על כיסוי זה.

מה זה כיסוי ביטוח כבודה בביטוח נסיעות לחו"ל?

כיסוי כבודה בביטוח הנסיעות לחו"ל הוא למעשה הרחבה בתשלום אשר ניתן להוסיף לפוליסה.

פוליסת ביטוח הנסיעות הבסיסית מכסה אתכם בגין הוצאות רפואיות כאשר אתם בחופשה בחו"ל, אך אינה מכסה את הציוד שלכם במקרים של אובדן, גניבה או נזק. כאשר מוסיפים הרחבת כיסוי כבודה, אתם למעשה דואגים לבטח את הציוד שלכם אשר מוגדר בתנאי הפוליסה ותהיו זכאים לפיצוי עבורו.

הרחבת ביטוח הכבודה מכסה את הציוד שלכם מהרגע שאתם בדרככם לחו"ל או מהרגע שמסרתם אותו למוביל ועד הרגע ששבתכם לביתכם וקיבלתם את הכבודה שלכם בחזרה. הפוליסה מגדירה אילו דברי ערך מתוך הכבודה מבוטחים בתוך כיסוי זה. פריטים אשר מכוסים תחת הרחבות נוספות לא יכללו בתנאי הרחבה זו.

הפריטים שבדרך כלל מכוסים בתוך הרחבת כיסוי כבודה:

הערות חשובות:

  • בכל הנוגע לביטוח תכשיטים יקרים בחו"ל – רוב חברות הביטוח מגבילות את הכיסוי בביטוח הנסיעות לסכום של עד 500$ לפריט. חשוב לדעת שניתן לבטח תכשיטים בחו"ל במסגרת ביטוח תכולת דירה עם הרחבת "כל הסיכונים". פנו אלינו לפרטים נוספים.
  • חלק מהחברות מאפשרות כיסוי מצומצם של מכשיר סלולרי, טאבלט במסגרת ביטוח הכבודה. סכום זה איננו מספיק ברוב המקרים. בשביל זה ניתן לרכוש הרחבות מיוחדות:
  •  ישנם הבדלים מהותיים בין חברות הביטוח השונות בנוגע לכיסוי תכולה. במידה ואתם לוקחים עמכם ציוד מיוחד, צרו קשר ונתאים לכם את הביטוח הטוב ביותר.

כיסויים ומקרים שבהם ניתן לקבל פיצוי כספי בביטוח כבודה:

מה לא מכוסה בביטוח כבודה? (חריגים)

הרחבה לביטוח כבודה בפוליסת ביטוח נסיעות
ביטוח נסיעות כולל בתוכו הרחבה לכיסוי החפצים האישיים והכבודה. צרו קשר עם המומחים שלנו לקבלת הצעה לביטוח נסיעות לחו"ל שתכלול את דברי הערך שאתם מתכננים לקחת עמכם.

שאלות נפוצות בנושא ביטוח כבודה וציוד אישי בחו"ל

אספנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר בנושא ביטוח כבודה בחו"ל. לחצו על נושא להרחבה:

ביטוח איחור כבודה נועד עבור אותם מצבים בהם הטיסה שלכם כבר נחתה והתחלתם את הטיול שלכם, אך המזוודות שלכם עוד לא הגיעו מסיבות של אובדן או איחור של חברת התעופה.

לגבי כיסוי זה חשוב לדעת כי הכיסוי תקף בעת היציאה מהארץ ולא בעת החזרה ושקיימות חברות ביטוח אשר מאפשרות לכם לקבל פיצוי מיידי עבור איחור הכבודה על מנת שתוכלו לקנות ציוד בסיסי עד שהכבודה שלכם תגיע. כך לדוגמא, חברת הביטוח פספורט קארד מאפשרת קבלת סכום של 150$ למשיכה מהכספומט במצבים אלו.

סכום זה מיועד לרכישת ציוד בסיסי עד להגעת המזוודות ליעדן או לחלופין קבלת פיצוי מחברת התעופה על אובדן הכבודה. 

לאחר שיש בידכם אישור של חברת התעופה לגבי אובדן המזוודות תוכלו להגיש תביעה של ביטוח בעבור כל סכום הביטוח (עד 2,500 דולר ברוב חברות הביטוח).

לעיתים כחלק מהציוד שלכם אבדו לכם גם מסמכים חשובים כמו דרכון, כרטיסי טיסה, רישיון נהיגה וכדומה. מעבר להתעסקות הלא נעימה בבירוקרטיה, שחזור המסמכים יעלה לכם כסף.

עבור מצבים אלו הפוליסות בחברות השונות מאפשרות כיסוי ביטוחי בטווח של 150$ – 300$, הסכומים משתנים בין חברות הביטוח השונות. חשוב לציין כי בכל הקשור לשיחזור דרכון, קיימות שגרירויות אשר לא משחזרות אותו באופן מיידי, אלא נותנות אישור מיוחד לתקופת השהייה בחו"ל. לאישור זה יש עלות כספית וכאשר תפיקו את הדרכון החדש בארץ תשלמו סכום נוסף על הפקתו.

מומלץ לבדוק עם סוכן הביטוח אילו חברות ביטוח מכסות גם את עלות האישור וגם את עלות הפקת הדרכון חדש ואת גובה הכיסוי של שחחזור מסמכים בהרחבת ביטוח הכבודה.

בטיולים בחו"ל מטיילים רבים משכירים רכב ונוסעים ליעדים שונים עם כל הכבודה שלהם בתוכו. לא פעם נוסעים ברכב נתקלו במצבים של גניבת הציוד. עבור מקרים אלו, כיסוי כבודה כולל בתוכו גם כיסוי עבור גניבת מטען מכלי רכב. חשוב בכיסוי זה לבדוק היטב עם סוכן הביטוח שלכם את גובה הכיסוי בחברות השונות. ההבדלים הם גדולים ונעים בטווח של 300$ – 2,500$.

גם את הנושא של נזק למזוודה עצמה חשוב לבדוק עם סוכן הביטוח, טווח הכיסוי הביטוחי של ביטוח מזוודות נע בין 150$ ל- 400$ ומשתנה בין החברות השונות.

הערה חשובה – בכל מקרה של גניבה: גם אם זה מחדר המלון, שדה התעופה או מרכב בחו"ל – יש להצטייד באישור משטרה מקומית על מנת שתוכלו למצות את כל הזכויות שלכם בפוליסה.

במקרים בהם הייתם צריכים להפעיל את הכיסוי הביטוחי שלכם ולתבוע את הכספים בעבור הציוד שאבד או נגנב אתם תפנו לחברת הביטוח ותמנו את הציוד שעליו מדובר. כחלק מחישוב הכיסוי, חברת הביטוח תנכה מהסכום את הבלאי הסביר של הציוד שלכם.

הערכת הבלאי תיעשה על ידי החברה המבטחת, אלא אם יש בידיכם קבלות רכישה של הציוד. קבלות הרכישה מאפשרות לחברת הביטוח לראות את תאריך הקניה ולחשב בעזרתו את הבלאי הסביר.

כבודה חדשה שנרכשה בתקופה של עד שנה מאירוע האובדן שלה בחו"ל, תנוכה בבלאי של בין 35% ועד 80%, אלא אם תציגו קבלות ואז לא ינכו ממנה שום סכום. לכן חשוב שתדאגו שיהיו לכם קבלות או חשבוניות באופן מסודר של הציוד שלקחתם איתכם לטיול.

חשיבותה של סוכנות ביטוח מקצועית בתחום ביטוחי הנסיעות

כמו שאתם מבינים, ביטוח נסיעות לחו"ל בכלל וביטוח כבודה בפרט, כולל בתוכו המון פרטים, דקויות והבדלים בין חברה לחברה, הן מבחינת הכיסויים והן מבחינת גובה הכיסוי.

אם אתם רוצים להיות בטוחים כי רכשתם פוליסת ביטוח טובה אשר תהיה יעילה במידה ונתקלתם במצבי אובדן או גניבה, חשוב מאוד שתעשו אותה אצל סוכנות ביטוח בעלת מקצועיות וניסיון רחב בתחום.

סוכן ביטוח מיומן אשר מכיר את התחום מקרוב ועוסק בו מידי יום, ידע להכווין אתכם לפוליסה המתאימה ביותר, המקיפה והמשתלמת ביותר עבורכם. אנו בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו בעלי ניסיון רב שנים בתחום ביטוחי הנסיעות לחו"ל. אנו נשמח לעזור לכם בהבנת הפרטים הקטנים ובבחירת הפוליסה הטובה ביותר.

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר לביטוח כבודה בחו"ל

אנחנו תמיד זמינים כדי לעזור לך בצורה הטובה ביותר שאנחנו יכולים.

שתפו את העמוד:
ביטוח נסיעות לחו"ל - אנגלמן סוכנות לביטוח
ביטוח נסיעות לחו"ל - אנגלמן סוכנות לביטוח

ביטוח נסיעות לחו"ל אומנם נראה מוצר פשוט אך ההפך הוא הנכון. הביטוח מכסה הוצאות רפואיות בחו"ל, ביטוח כבודה, ביטוח צד ג' בחו"ל, ספורט אתגרי, ספורט חורף וכיסויים רבים אחרים וישנם הבדלים מהותיים בין חברות הביטוח השונות. פנו אלינו ונעזור לכם למצוא את הביטוח שיתאים עבורכם באופן אישי.

סוגי ביטוח נסיעות לחו"ל
ביטוח נסיעות עם הרחבה לכבודה
ביטוח נסיעות כולל בתוכו הרחבה לכיסוי החפצים האישיים והכבודה. צרו קשר עם המומחים שלנו לקבלת הצעה לביטוח נסיעות לחו"ל שתכלול את דברי הערך שאתם מתכננים לקחת עמכם.
אנחנו איתך בכל העולם

סוכנות הביטוח אנגלמן מתחמה בענף ביטוח הנסיעות במשך עשרות שנים. צרו איתנו קשר בכל סוג של נסיעה ונמצא את הפתרון עבורכם.

ביטוח נסיעות בתקופת הקורונה

בעקבות מגפת הקורונה, חלק גדול מהכיסויים שהיו בעבר אינם ניתנים לרכישה באופן זמני

לאחרונה הושקה פוליסת ביטוח חדשה הכוללת כיסוים למגיפת הקורונה. הביטוח מושפע מגיל המבוטח ומדינת היעד. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לתמחור אישי.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת לביטוח נסיעות עם כיסוי קורונה השאירו פרטים:
שאלו אותנו על ביטוח נסיעות עם כיסוי קורונה לכיסוי מיטבי
דילוג לתוכן