5 טיפים חובה לפני שרוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל

נוב 11, 2017 (0) comment

ביטוח חו"ל

אספנו עבורכם טיפים שחובה לדעת לקראת כל נסיעה, חלק מההמלצות יוכלו לחסוך מכם מאבקים משפטיים מול חברות ביטוח שינסו להתנער מתשלום. אחת ולתמיד, מה מוודאים לפני שרוכשים ביטוח נסיעות?

מי לא רוצה להרגיש שקט ובטוח כאשר הוא טס או מפליג לחו"ל, רחוק מהבית? הפתרון הנכון לכך הוא רכישת פוליסת ביטוח שבה אירועים רפואיים ואירועים תאונתיים מעבר לים יהיו בכיסוי. כך נמנע מעצמנו אי נעימות וחור בכיס בחופשה אותה תכננו זמן רב.

דיווח נתוני אמת בכל הקשור למצב הבריאות לחברות הביטוח מבלי "לעגל פינות"

ביטוח נסיעות לחו"ל מרכיב מספר כיסויים שונים אך החלק העיקרי בו הוא מרכיב ביטוח הבריאות. כשאתם מבקשים לקבל הצעת מחיר, חברת הביטוח מבקשת לבחון את הסיכון שהיא לוקחת (סיכוי שיקרה מקרה רפואי בחו"ל) וזאת על ידי בדיקת המצב הרפואי שלכם באמצעות מענה על שאלון רפואי. לעיתים מענה חיובי תחת בעיה רפואית מסוימת עלולה להגדיל את הפרמיה במאות שקלים. דיווח נתונים רפואיים שגויים בביטוח נסיעות גוררים אי תשלום תביעה.

אף אחד לא אוהב לשלם הרבה ולעיתים מבוטחים בוחרים לא לדווח על בעיות רפואיות בכדי לקבל מחיר מוזל. דבר זה יכול לגרור סירוב של חברת ביטוח לשלם תביעה או הפחתה דרמטית של תשלום תביעת הביטוח.  לכן המסקנה היא שתמיד עליכם לגלות את כל האמת לחברת הביטוח. גם אם הביטוח יעלה בעוד 10-20 אחוזים, עדיף לשלם ולטוס בראש שקט מאשר לנסות ולחסוך כמה שקלים.

דיווח על פעילות ספורט מיוחדות, ביטוח ספורט אתגרי | ביטוח ספורט חורף

ביטוח ספורט אתגרי | ביטוח צלילה

לא צריך להיות מטפס הרים מקצועי או לקפוץ ממטוס בלבד בכדי להזדקק לכיסוי ספורט אתגרי. מבוטחים אינם יודעים שיש פעילויות שהם עושים בחו"ל אשר נכללים תחת רשימת הפעילויות שחובה לבטח בביטוח נסיעות. לעיתים רבות, מבוטחים מתבלבלים לחשוב שצריך לרכוש סעיף ביטוח ספורט אתגרי רק בפעילויות שמוגדרות כ"ספורט אקסטרים".

ישנם פעילויות רבות בחו"ל שמבוטחים עושים מבלי לדעת שנכנסים תחת ההגדה של ספורט אתגרי כך לדוגמא: נסיעת שטח ברכב 4X4, רכיבת אופניים בשטח, שיט באופנוע ים, צלילה חובבנית, שיט קיאקים נכללים תחת הגדרה זו ויש לבטח אותם מבעוד מועד.

מסקנה: אם יש ספק, אין ספק – יש לתכנן מול סוכן הביטוח את הפוליסה ולוודא מולו את הרשימה המלאה של הפעילויות המוגדרות תחת ספורט אתגרי.

לרכוש ביטוח ביטול טיסה ברגע שאתם קונים את החופשה

רכשתם ממיטב כספכם כרטיס טיסה ומלון, מה היה קורה אילו חודש לפני הטיול המיוחל הייתם עוברים אירוע רפואי (חס וחלילה) שאינו מאפשר את הטיסה? סביר להניח שהייתם מתקשרים לחברת התעופה ובית המלון ומבקשים את כספכם בחזרה והייתם מקבלים תשובה שלילית.

למצב זה יש פתרון – כיסוי החזר הוצאות עבור ביטול כרטיס טיסה. תחת כיסוי זה, במידה והמקרה שצויין היה מתרחש, חברת הביטוח תפצה ותחזיר לכם את הוצאות הביטול. מאחר ולא ניתן לצפות את העתיד, יש לרכוש את סעיף ביטוח זה כמה שיותר סמוך לרכישת הכרטיס. ככל שתקדימו לעשות זאת תגנו על כספכם.

ביטוח ביטול טיסה

רכישת כיסוי לביטוח טלפון נייד, מצלמה, מחשב וטאבלט

ניתן לרכוש ביטוח מיוחד עבור מקרים של גניבה בחו"ל. כיסוי הביטוח מתאים במיוחד למקומות בעולם המוכרים עם ריבוי מקרי שוד או גניבות מתיירים(כייסים). במידה והתבצעה גניבה, תוכלו לקבל פיצוי כספי בגובה שווי הטלפון בניכוי השתתפות עצמית. ברוב חברות הביטוח, בכדי לקבל את כספכם, עליכם להציג אישור הגשת תלונה מהמשטרה המקומית.

בנוסף, לא הרבה יודעים אך ניתן לרכוש כיסוי מיוחד לפריטים אלו ונוספים במסגרת הרחבה לכיסוי בחו"ל של ביטוח דירה תחת סעיף ביטוח תכולה.

דיווח – הדבר הכי חשוב כשרוכשים ביטוח נסיעות

יש לדווח על כל שינוי במצב הרפואי, שינוי מועד חזרה לארץ וכל מידע מהותי אחר. ושוב, אל תתנו לחברות הביטוח למצוא סיבה לדחות את תביעתכם בשעת האמת. חשוב לדווח על כל שינוי שיכול להיות מהותי מבחינת חברת הביטוח ורצוי תמיד להתייעץ עם גורם מוסף.

ביטוח נסיעות לחו"ל מאפשר לכם לטוס בשלווה, יש לוודא שרכשתם את כל ההתאמות והכיסויים הנדרשים בכדי שבאמת תטוסו בראש שקט. במידה ואתם מעוניינים לרכוש ביטוח ולהתייעץ אנחנו נשמח לעזור ולסייע לכם בנושא.

נסיעה טובה!

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

אנגלמן ביטוח

Comment (0)

ביטוח – זה אנגלמן!

סוכנות ביטוח אנגלמן נוסדה בשנת 1951 וכיום היא אחת מסוכנויות הביטוח המובילות בישראל. אנו רואים את מקצוע הביטוח כשליחות ורוצים להנגיש מידע חשוב לציבור. תרגישו חופשי לשאול אותנו כל שאלה ונשמח לסייע.

מלאו את הפרטים, ונציג יחזור אליכם בקרוב.

אפשר לכתוב כמה מילים

תנו לנו לייק בפייסבוק

בקרו אותנו!

המייסדים 41, אבן יהודה (קניון אבן יהודה)

שינוי גודל גופנים